Nový label Tranzistor chce stavět na rodinné péči a kvalitě

David Landštof patří k nejinvenčnějším a nejvyhledávanějším českým bubeníkům, který spolupracoval prakticky s celou naší rockovou, folkovou i country špičkou. Dnes koncertuje s Radůzou, Johannesem Benzem, Justinem Lavashem, Tommy Indian, Ďáblovým stádem či Ivánem Guttiérezem.

Kromě toho nedávno spoluzaložil label Tranzistor, což je v dnešní době nejen odvážné, ale především obdivuhodné. Dokonce už stačil vydat první album Johannese Benze One way road, takže si s Davidem bylo rozhodně o čem povídat.

HK: Co vás vedlo k tomu, založit si vlastní label Tranzistor?
David:„Mám pocit, že jsem k tomu byl vlastně donucen. Neustále tvoříme nějaké desky a samozřejmě je chceme dostat k lidem. Ovšem s drtivou většinou firem je to, ve vší úctě k jejich skvělé práci, na dlouhé lokte. Také jsem měl vždy svoji představu o tom, jak to má vypadat. Od výkonné produkce přes prezentace až vlastně k marketingu, a to si musím stále kontrolovat, i když spolupracuji s jinými firmami. Tak jsme si před vydáním desky Johannese Benze s kolegou Janem Foukalem řekli, že založíme svůj Tranzistor!"

HK: Jaké s ním máte plány?
David:„Rád bych, aby se Tranzistor stal jakýmsi kulturním kanálem, který bude kultivovat v první řadě nás samotné a v druhé snad i prostředí kolem nás. Jako správný tranzistor zesiluje hudbu, chceme i my zesilovat umělecké počiny blíže nejen uším, ale především srdcím. Plány a vize jsou jako vždy velké, ale teprve naše schopnosti a výsledky ukáží, čeho jsme reálně schopni. Raději tedy nebudeme předbíhat a sledujte nás, jak nám to jde."

HK: Na jakou hudbu se chcete zaměřovat?
David:„Nechceme se věnovat jen hudbě, ale veškerému zajímavému dění kolem nás. Samozřejmě bych byl rád, aby se label esteticky, ne však žánrově, profiloval. Je možné, že nás brzy čeká i knižní titul."

Nejde o label pro pár kamarádů

HK: Proč jste si jako první album vybral právě One way road?
David:„Právě proto, že jsme Tranzistor založili s autorem tohoto alba. Krom toho, že Jan Foukal (Johannes Benz) je neuvěřitelně talentovaný hudebník a písničkář, je také skvělým idea makerem a jeho vize i cítění jsou mi velmi blízké. Navíc právě takovýto druh hudby na pomezí alternativy, ale vlastně i popu je pro Tranzistor signifikantní. Nechci vytvářet další label jen pro pár kamarádu z hipsterské kavárny, ale zároveň jsem si jist, že cestou plytkého popu a vydávání každého "komerčního” umělce, který projde kolem, se Tranzistor nikdy nevydá."

 

HK: Co na jeho vydání bylo nejsložitější? Co vás nejvíce zaskočilo?
David:„Největší překvapení bylo, když jsme zjistili, že jsme opravdu připravení a nadšení. Že nás to baví a že je to v zásadě velmi jednoduché. Však vlastní label má každý druhý hudebník, ovšem doufám, že Tranzistor přináší přeci jen jiné rozměry a péči." (smích).

Zhruba pět titulů ročně

HK: Kolik tak desek chcete ročně vydávat a můžete prozradit některá jména, o která máte zájem?
David:„Původně jsme v budoucnu uvažovali o zhruba pěti titulech ročně s tím, že v prvním roce maximálně tři. Nechci říkat, že máme Hospodu Na mýtince, ale přeci jen pokud chceme udržet tu "rodinnou” péči a kvalitu, musíme šetřit umělce i sebe. Další titul je na spadnutí, ale nerad bych předbíhal než to bude hotové." 

HK: Máte spočítáno, kolik desek by se muselo prodat, abyste byl "na svých"?

David: "Mám." (delší smích než odpověď)

HK: O distribuci se vám bude starat Supraphon? Jaká je s ním spolupráce?
David:„Ano, se Supraphonem máme externí dohodu o distribuci jako mnoho dalších menších vydavatelů. Naše spolupráce s nimi je založena na velmi osobním přístupu s konkrétními lidmi, u kterých si vážím jejich práce i jich osobně. Věřím však, že takovýmto způsobem se starají i o své interprety a další partnery. Za konečný výsledek naší spolupráce pak ale stejně zodpovídá Tranzistor."

HK: A co na to rodina?
David:„Rodina i přátelé mě velmi podporují a věří, že to, co děláme, má a bude mít smysl. Bez skvělého rodinného i přátelského zázemí by to rozhodně nešlo. A když na mě jdou výčitky svědomí, pokouším se dětem namluvit, že až jednou zdědí středoevropský vydavatelský monopol, ještě mi za to zpackané dětství a rozvrácené manželství poděkují…" (smích).

Hudební knihovna přeje Davidu Landštofovi, aby i další tituly Tranzistoru byly minimálně stejně kvalitní jako One way road.

GALERIE

Související obsah:

» Johannes Benz přináší poetiku dálek a nekonečných highways   (Karel Souček, 05. 03. 2014)
» Hudba nejen do trucků, ale i škodovek   (Karel Souček, 24. 03. 2014)
» Radůzina novinka Gaia rozkládá svět na atomy   (Karel Souček, 04. 02. 2014)
» Ďáblovo stádo výrazně omladilo staré trampské hity   (Karel Souček, 12. 11. 2012)
» Nová česká kapela Tommy Indian zaujala Waitse i Becka   (Karel Souček, 10. 04. 2013)
» Tommy Indian se nezastaví ani na podzim   (Karel Souček, 30. 09. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Blíží se brněnský festival Pop Messe
12.07.

Blíží se brněnský festival Pop Messe

Čtvrtý ročník městského festivalu Pop Messe v Brně proběhne už za necelé dna týdny, a to v termínu 25. - 27. července...


Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín
11.07.

Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín

Areál u Zámeckého parku v Manětíně se v pátek 5.7.2024 proměnil v hudební arénu, kde se uskutečnil...


Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní
11.07.

Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní

Před rokem dobyla rocková skupina Jasná páka v rámci Prague Open Air Ledárny Braník (reportáž). Nyní v rámci...


Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor
11.07.

Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor

Podještědská kulturní památka Stará škola Křižany zve na čtvrtý ročník multižánrového rodinného...


Vyhrajte vstupenky na Kunětickou horu
11.07.

Vyhrajte vstupenky na Kunětickou horu

Putovní festival Hrady CZ startuje tento víkend na Točníku. Poté se ve dnech 19. a 20. července přesune na Kunětickou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Pollen
25.06.

Pollen

» Blacktop Mojo

Pollen je název pátého studiového alba americké post grunge/hard...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru