Nový klip Totálního nasazení připomíná zapomenuté hrdiny
Měsíc po vydání nového alba Zbytečnákapela.cz, o němž si Hudební knihovna povídala se Sváťou Švábem, zveřejnilo punkrockové Totální nasazení první klip. Vznikl na píseň Zapomenutý sny a oproti legráckám Kdo jsi a Tichá voda z předešlého CD Oceloví ptáci je mnohem vážnější.
Výpravný klip se totiž odehrává ve 40. letech minulého století v Protektorátu Čechy a Morava. „Lidé bohužel zapomínají a dostatečně si neváží hrdinských činů našich předků. Chtěli jsme vzdát poctu všem protifašistickým bojovníkům z let 1939-1945 a celou píseň pojali jako vzpomínku na tyto dnes téměř zapomenuté hrdiny, kteří položili své životy za naši svobodu. Snad se to v našem smyšleném příběhu z této doby podařilo," uvádí frontman Totáčů Sváťa Šváb.
Nejsložitější a nejtěžší natáčení
Ten je nejen autorem scénáře a textu, který zhudebnil nový kytarista Karloss, ale také režisérem klipu. „Bylo to asi nejtěžší a nejsložitější natáčení klipu, které jsme kdy absolvovali. Celý příběh byl navíc hodně náročný na kostýmy i výpravu, ale lidé z Junek film odvedli opět skvělou práci," zdůrazňuje bubeník Franky.
Související obsah:
» Nabitý podzim Totáčů. Nová deska a pak hned hurá na turné. (Karel Souček, 24. 09. 2014)» Totáči úspěšně zkrotili Ocelové ptáky (Joe Stramr, 10. 04. 2013)
» Melodkou se prohnal punk-rockový tajfun. Totální nasazení probudilo Brno ze zimního spánku (Nikola Halmová, 01. 11. 2014)
» Zlí vodníci přepadli a okradli Totální nasazení (Karel Souček, 26. 06. 2014)
» Oceloví ptáci Totáčů přinášejí třináct novinek (Karel Souček, 07. 03. 2013)
» Totáči si v novém klipu zahráli na gladiátory (Karel Souček, 18. 04. 2014)
» "Na konci festivalové sezóny se už těšíme do klubů a naopak," tvrdí Totální nasazení. (Karel Souček, 24. 10. 2014)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Queenie míří do Prahy a rozezní Křižíkovu fontánu
Další zastávkou výročního turné kapely Queenie bude Praha. V úterý 11. srpna se v rámci 20 let Tour představí...
Kurt Vile přiveze do Prahy svou dosud nejosobnější nahrávku
Americký hudebník Kurt Vile se po čase vrací do Prahy společně se svou kapelou The Violators. V rámci koncertní šňůry...
Vstupenky na Veveří vyhrály Lucie a Gabriela
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o tomto víkendu na Veveří. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x2 volné...
Slavící Kandráčovci přivezou do pražského Gauče největší hity i výroční album
Oblíbená slovenská kapela Kandráčovci se letos v srpnu představí také českému publiku. Ve středu...
Mezi melancholií a syrovou energií – h3nce míří do Prahy
Německý alternativní hudebník h3nce vystoupí 21. září v pražském klubu Bike Jesus, kde fanouškům nabídne...
» zobrazit více...
RECENZE
» Stones nestárnou, na Foreign Tongues se předvádí...
» Wow! Muse míří ke hvězdám
» Tichý architekt aneb když australský prog,...
» Magické, uhrančivé, hypnotické. Takové...
» Jinany – Ptáci a Draci: EPčko, se kterým...
» Megadeth se (studiově) loučí vynikající...
» zobrazit více...
12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice
Čas letí neskutečně rychle.... I letos se bude 8. srpna v klubu Modrá...
Queenie míří do Prahy a rozezní Křižíkovu fontánu
Další zastávkou výročního turné kapely Queenie bude Praha. V úterý...
Moravská hudební spodina ovládla Melodku. The Scrambles lákali na debut, CHLEB!K rozdával chlebíčky a Rocket Bunny uzavřeli večer punkrockovou jistotou
Poslední červencový večer se na brněnské Melodce setkaly tři kapely...
Festival Brod 1995 si užijí fanoušci různých hudebních žánrů i generací
V sobotu 22. srpna se Český Brod opět promění v dějiště jednodenní přehlídky...
Bert & Friends: Každý koncert je wimbledonský zápas a každý den je bílé plátno, na kterém tvoříme obrazy.
Bezprostředně po koncertě na Colours of Ostrava jsme si s Bertem povídali o tom,...
12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice
Čas letí neskutečně rychle.... I letos se bude 8. srpna v klubu Modrá...
Kříž a kamení představuje druhý singl z chystané desky Insanie
Bude to boj, ale neboj byl prvním singlem kapely Insania z nového alba...
Vstupenky na Veveří vyhrály Lucie a Gabriela
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o tomto víkendu na Veveří. V naší...
Moravská hudební spodina ovládla Melodku. The Scrambles lákali na debut, CHLEB!K rozdával chlebíčky a Rocket Bunny uzavřeli večer punkrockovou jistotou
Poslední červencový večer se na brněnské Melodce setkaly tři kapely...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #35: Rock for People 2026, část 2
V druhém díle věnovanému festivalu Rock for People jsme důkladně...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Hollywoodské hvězdy zazářily v brněnském Sonu
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:
















