Nové kapely pro Rock for People Hope

Festival Rock for People Hope proběhne ve dnech 13. - 14. srpna 2021 a k již potvrzeným kapelám v čele se švédskými The Hives přidávají organizátoři další skupiny.

Nejvýraznějším jménem jsou švédští india rockeři Mando Diao. Jejich patrně nejznámnějším hitem je „Dance With Somebody" z desky "Give Me Fire!" z roku 2009. Kapela vydává novou muziku s železnou pravidelností a od svého založení nemají mezi deskami mezeru delší než tři roky. Vloni kapela vypala jubilejní desátou desku "I Solnedgången" a na festivalu se můžete těšit na pořádný syrový rock'n'roll.


Přijede i zpěvák John Callum Stewart, známý jako JC Stewart původem ze Severního Irska. Zpěvák, který spolupracoval se jmény jako Lewis Capaldi, Niall Horan nebo Tom Odell, přijede zahrát do České republiky vůbec poprvé.

Velmi zajímavým interpretem je experimentální švýarské duo Ikan Hyu. Multi-instrumentalistky Anisa a Hannah předvedou, že se dá hrát na několik hudebních nástrojů zároveň a díky kombinací rapu, všemožné elektroniky a syntetizátorů jsou žánrově takřka nezařaditelné.

Neméně zajímavá je i poslední zahraniční akvizice, alternativně rockoví De Staat z Nizozemí. V roce 2016 se představili jako support kapely Muse a velký zájem si získali i díky videoklipu k singlu „Witch Doctor”, který získal cenu za nejlepší koncept hudebního videoklipu na berlínských Music Video Awards. Na kontě mají pět studiových desek plných alternativního rocku a blues a na koncertě se můžete těšit i na pořádnou dávku humoru.

Z českých kapel si na festivalu zahrají indie rockoví The Silver Spoons z Loun, hardcoroví Lightouse Keeper z Prahy a hustopečský rodák Redzed.

Organizátoři slibují ještě další kapely, včetně několika hudebních trumfů.



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Den plný emocí, humoru a Florence: Sziget mezi syrovostí a festivalovou euforií
17.08.

Den plný emocí, humoru a Florence: Sziget mezi syrovostí a festivalovou euforií

Třetí festivalový den na Szigetu přinesl výrazně rozdílné podoby hudby i atmosféry. Publikum mohlo během...


Tři Deci #37: Letní hity
16.08.

Tři Deci #37: Letní hity

Dnes se zaměříme na fenomén letních hitů a pokusíme se zjistit, co vlastně dělá z písničky hit léta,...


Tři Deci #36: Nej alba první půlky roku 2026
02.08.

Tři Deci #36: Nej alba první půlky roku 2026

Dnes jsme si pro vás připravili rozbor těch nejlepších desek, které vyšly v první polovině tohoto roku. Každý...


Od domácího rocku k velkému finále: Druhý den Szigetu ve znamení energie, raveu a Twenty One Pilots
16.08.

Od domácího rocku k velkému finále: Druhý den Szigetu ve znamení energie, raveu a Twenty One Pilots

Druhý den Szigetu přinesl hned několik velmi rozdílných koncertů. Na Main Stage se během dne vystřídali němečtí...


V novém singlu Kvietah nechybí vztek ani naděje
16.08.

V novém singlu Kvietah nechybí vztek ani naděje

Přesila je název nového singlu písničkářky Kvietah. Vznikl ze vzteku nad tím, jak rozhodnutí mocných dopadají...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nemilovaný svět
12.08.

Nemilovaný svět

» Už jsme doma

Nemilovaný svět na vinylu. Druhé studiové album legendární české...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta