I festival Rock for People se přesouvá na rok 2022. Máme ale i dobré zprávy. Green Day budou!

Z pochopitelných důvodů bohužel festival Rock for People neproběhne ani letos a přesouvá se na termín 16. - 18. června 2022. Organizátorům se ale podařilo i na podruhé přesunutý festival zajistit největší hvězdy, kterými bude americké punk rockové trio Green Day. Spolu s nimi potvrdili i další hvězdy, pop rockové Fall Out Boy a alternativní Weezer.

Green Day není třeba nijak dlouze představovat. Pětinásobní držitelé ceny Grammy jsou spolu už od roku 1987, mají na kontě třináct studiových desek, přičemž ta poslední „Father of All Motherfuckers" vyšlo v únoru loňského roku.

O něco profesně mladší Fall Out Boy fungují od roku 2001 a i s čtyřletou pauzou dokázali nahrát sedm studiovek. Ta poslední „Mania" už je staršího data, vyšla v roce 2018, ale přinesla kapele druhou nominaci na Grammy.

Třetí kapelou v balíčku jsou Weezer, fungující od roku 1992. Vydali úctyhodných 14 studiovek a i oni se mohou pyšnit cenou Grammy za nejlepší video k písni „Pork and Beans". Poslední album „OK Human" vydali teprve nedávno, 19. ledna 2021.

Green Day, Fall Out Boy a Weezer oznámili před dvěma lety rozsáhlé turné Hella Mega Tour. To spojení se nám velmi zalíbilo a povedl se doslova majstrštyk, když jsme kapely zabookovali zvlášť a získali tak všechny tři projekty jako jediný festival mimo stadionovou šňůru Hella Mega," prozrazuje ředitel festivalu Michal Thomes.

Festival je od ledna 2020 vyprodaný, rychle se prodaly také vstupenky uvolněné z refundací. Zatím nespecifikovaný počet vstupenek bude puštěn do prodeje na podzim tohoto roku. Rock for People spravuje od letošního roku královéhradecký Festivalpark, festivalový tým pracuje na jeho vylepšení a případném rozšíření. To povede k většímu komfortu návštěvníků i možnému navýšení návštevnícké kapacity.

V tuto chvíli připravují organizátoři také letní festival pod značkou Rock for People. Jeho program a datum konání oznámí ihned po zveřejnění hygienických podmínek pořádání hromadných akcí.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip
01.07.

Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip

Energická, roztančená, chytlavá, vtipná. Taková je nová písnička Si to udělám sama, kterou natočila zpěvačka...


Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem
30.06.

Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem

Malebná obec u Klatov s názvem Štěpánovice pohostila v pátek 24.6.2022 na soukromě laděné akci hned...


Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy
30.06.

Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy

Only the Poets, britská poprocková kapela, jež vznikla v roce 2017, se do podvědomí fanoušků dostala zejména díky...


Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album
30.06.

Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album

Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového...


Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.
30.06.

Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.

Po ročním odkladu dorazí konečně do Prahy i maskovaná banda z Iowy. Slipknot se k nám vrací pravidelně, naposledy navštívili...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lidová Redlová
01.06.

Lidová Redlová

» Redlová Lucie

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru