Nouvelle Prague proběhne první víkend v listopadu. Těšit se můžeme na Donnie Darko, We Are Domi a spousty dalších.

V termínu 4. – 5. 11. 2022 proběhne na pražském Výstavišti v pavilonech Křižík C a Křižík D tradiční podzimní konference zaměřená na aktuální témata hudebního sektoru Nouvelle Prague. V letošním roce se můžete těšit na témata zaměřená na hudební kluby, aktuální situaci mezi covidem a energetickou krizí a zároveň vize, které hudbě pomohou toto nelehké období překonat. Těšit se můžete také na showcase mladých interpretů.

Nouvelle Prague se letos zaměřuje na několik tématických okruhů – reflexe letních festivalů a kulturních akcí letošního roku, vzdělávací semináře pro umělce a jejich manažera – YouTube a ostatní sociální sítě, labely, tvorba, pořadatelé, umělci a kam se posouvá jejich součinnost.

Pozvání přijali Dobrin Mitchev (A&R Universal), Štěpán Voráček (Warner), Tereza Raabová, expertka na kulturní a kreativní průmysly a v neposlední řadě ministr kultury ČR Martin Baxa. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku areálu Výstaviště, zajímavé workshopy a panelové diskuse nabité aktuálními tématy s hosty, kteří k nim mají co říct.

Nouvelle Prague je první mezinárodní showcase festival v České republice spojený s odbornou hudební konferencí zaměřenou na aktuální témata živé hudební produkce, jehož první ročník probehl roku 2013. Dvoudenní hudební indoor festival je určen jak pro odbornou tak i širokou veřejnost. Cílem Nouvelle Prague je vytvořit unikátní platformu pro propojení aktivit hudebníků s profesionály hudebního průmyslu, podpořit networking, sdílení zkušeností mezi profesionály z celého světa i představení nových talentů z domova i zahraničí.

Nouvelle Prague si za svoji krátkou existenci dokázal vybudovat vynikající reputaci i v zahraničí. V hlasování  delegátů největšího britského showcasového festivalu The Great Escape zvítězil a odnesl si ocenění „Best New Showcase festival 2014", následující rok pak získal prvenství v kategorii „Best Delegates Bar 2015”.

Vystoupí Cold Cold Nights, indie folková kapela založená zpěvákem a textařem Jakubem Jiráskem, který začal vystupovat jako sólový umělec pod přezdívkou J. v roce 2010.

Donnie Darko, Původně one man projekt, ze kterého se v září 2012 vyklubala plnohodnotná kapela. Skládá se z bývalých členů Tokugawa Shogun a This Night Draws the End.

Island Mint, je písničkář Matyáš Adámek se na pražské alternativní hudební scéně pohybuje léta, předtím například jako frontman kapely Humdrum Lighthouse. Pod uměleckým jménem Island Mint tvoří hudbu inspirovanou popovou scénou 60. a 70. let s prvky psychedelie, shoegaze a garážového rocku. Bohatá zvuková paleta spolu s nekonvenčními aranžemi dělá z hudby Island Mint pohlcující zážitek – otevírá brány do snových dimenzí, slouží jako lék na rutinu a předvídatelnost současného světa.

.Themayrevolution je čtyřčlenná rocková kapela z České republiky známá špinavým zvukem, energickými živými show a hlubokými explicitními texty. Jejich hudba kombinuje žánry garážového rocku a alternativního rocku ovlivněné kapelami jako Cleopatrick, Boston Manor nebo Highly Suspect.

Vznikla na malém městě nedaleko Prahy v roce 2017. První EP Reborn, které obsahovalo emotivní skladbu „Bones", vyšlo v roce 2018. Po odehrání několika festivalů a vystoupení po celé České republice jako support John Wolfhookera přijali čtvrtého člena. „.tmr" začali nahrávat druhé EP s Damianem Kučerou ze Skywalker jako producentem v roce 2021. Jejich nejnovější singly udělaly z této čtyřky jednu z nejunikátnějších garážových rockových kapel v České republice a dostal je do celosvětového seznamu skladeb Spotify All New Rock.

We Are Domi (dříve vystupující také pod jménem DOMI) je česko-norské elektropopové trio působící od roku 2018. Jeho současnými členy jsou Dominika Hašková, Casper Hatlestad a Benjamin Rekstad. Skupina s písní „Lights Off" zastupovala Českou republiku na soutěži Eurovision Song Contest 2022 v Turíně. Naposledy se ukázali jako předkapela finských The Rasmus.

A jak vypadal loňský ročník?

Související obsah:

» Začíná festival Nouvelle Prague   (Jitka Fialková, 31. 10. 2013)
» Nouvelle Prague bude v sobotu online a zdarma   (Karel Souček, 27. 10. 2020)
» Nouvelle Prague proběhne první víkend v listopadu. Těšit se můžeme na Donnie Darko, We Are Domi a spousty dalších.   (Monika Jetelová, 27. 10. 2022)
» Nouvelle Prague se chystá znovu ohromit letos na podzim   (Jitka Fialková, 31. 05. 2014)
» Festival Nouvelle Prague v pražském DOX   (Monika Jetelová, 17. 10. 2021)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Dave Matthews Band se vrací po 5 letech do Prahy s novým albem
02.10.

Dave Matthews Band se vrací po 5 letech do Prahy s novým albem

Dave Matthews Band, často označována jako DMB, je americká rocková skupina, která byla založena v Charlottesville ve Virginii...


Václav Neckář slaví osmdesátiny novou písní a kompilací hitů
01.10.

Václav Neckář slaví osmdesátiny novou písní a kompilací hitů

Osmdesáté narozeniny oslaví 23. října zpěvák Václav Neckář. Při této příležitosti vychází komplet...


INSANIA jede podzimní klubové peklo
01.10.

INSANIA jede podzimní klubové peklo

Crossoverová kapela INSANIA, která za GRRRotesky obdržela Cenu Anděl za rockové album roku 2022, zahájí ve čtvrtek...


FOTOreport: Grandson a jeho soundtrack k revoluci
01.10.

FOTOreport: Grandson a jeho soundtrack k revoluci

28.9.2023 do Prahy na svou první headline show dorazil kanadsko-americký zpěvák a hudebník známy pod uměleckým jménem Grandson....


V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího
29.09.

V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího

Poslední zářijové pondělí se v Praze sešli příznivci metalu a rocku v tak trochu netradičních podobách. Všichni...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru