Nejdůležitější informace okolo jubilejního desátého ročníku The Legends Rock Fest

Vítězové diváckého hlasování z minulých ročníků v letošním programu

The Legends Rock Fest Hořice slaví svůj jubilejní desátý ročník. 22.-23. července bude Areálem Zahrada opět znít rock a metal a to v mimořádně silném obsazení. Měsíc a půl před začátkem festivalu jsou již známy některé novinky a vychytávky. Vystoupí tedy Škwor, Dymytry, Komunál či Traktor, další davy fanoušků zajisté přitáhnou Doga, ale iTrautenberk, vskutku legendární osobností letošního ročníku je Aleš Brichta. Soutěž o nejoblíbenější kapelu proběhne i tentokrát, nezúčastní se jí však Traktor. Již při zrodu této soutěže bylo do jejího vínku zaneseno pravidlo, že po čtyřech po sobě jdoucích vítězstvích jedné kapely dostane v příštím ročníku někdo jiný šanci vyhrát a účast aktuálního čtyřnásobného vítěze se nebude započítávat. To proto, aby se vše co možná nejvíce zdramatizovalo. Na výkonu kapely Traktor to ale nepochybně nebude znát – pro rok 2023 a pro fanoušky festivalu totiž chystá vskutku jedinečné překvapení. Dozvíte se o něm právě na letošním ročníku The Legends Rock Festu.

Největší výhoda je možnost se nechat odbavit už ve čtvrtek

Oba festivalové dny budou tedy nabité, a co ve čtvrtek? Největší výhodou je možnost přednostního odbavení už za čtvrtečního podvečera, orientačně od páté do osmé hodiny. Již den před začátkem festivalu si tak budete moci u vstupu do areálu vyměnit vstupenku z předprodeje za náramek, obdržet festivalové noviny a víčko na hlasování o nejoblíbenější kapelu. Prodej zvýhodněných setů pro dva (2 vstupenky, 2 trička a samolepka) stále neskončil, ale brzy se tak stane, takže si raději pospěšte. Od 8. července 2022 budou k dispozici pouze vstupenky u prodejce Ticketmaster. Je možné, že se ocitnete uprostřed večírku pro nedočkavé: pokud budete chtít, budete moci posedět v areálu, dát si pivo, a možná že se na pódiu objeví i jedna kapela.

Areál Zahrada funguje pro účely festu i jiných akcí již třetím rokem, organizátoři však mají stále nové nápady, jak vylepšovat některá jeho místa. Všechny úpravy dělají s vědomím jejich dlouhodobého využití. I letos si přichystali pár novinek: poprvé bude na festu beerjet, tedy zařízení pro čepování piva. Při zachování všech barů a párty stanů plus beerjet budou návštěvníci obslouženi rychleji. Další novinkou je nasvícení stromového porostu, které vytvoří ve večerních hodinách skvělou atmosféru. Toto nasvícení ostatně již zaznamenalo velký úspěch na nedávných akcích komornějšího charakteru konaných v prostorách Areálu Zahrada.

Samozřejmě se můžete těšit na širokou nabídku občerstvení – jídla, alkoholických i nealkoholických nápojů. Letošní novinkou budou vína z Moravy a celková již tak bohatá nabídka bude rozšířena o burgry. Oblíbený prodejní stánek s nápoji v takzvaném předsálí areálu bude rovněž i letos v provozu. Pro kempování bude vyhrazena louka u areálu, plocha o podobné velikosti bude sloužit jako parkoviště, případně také ještě pro kempování, kdyby louka samotná kapacitně „přetékala". V tomto stanovém městečku najdete cisternu s pitnou vodou o objemu 4000 litrů, mobilní WC a stánek. Obě tyto plochy jsou k dispozici zdarma. Samozřejmě je třeba udržovat čistotu, což je jediná povinnost za využívání daných prostranství bez poplatku. Pokud toužíte po vyšším komfortu, můžete využít některého z dalších kempů v Hořicích či jiného ubytování. Právě z těchto důvodů bude posílena taxislužba, aby taxíky mohly svážet návštěvníky do areálu a také je odvážet zpět k ubytování.

Přesný časový rozpis vystoupení jednotlivých kapel bude zveřejněn zhruba dva týdny před začátkem festivalu na thelegendsrockfest.cz a na Facebooku. Tak za měsíc a půl pod pódiem v Areálu Zahrada!

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Překvapivé spojení krásy a metalu v podání Evy Burešové a Dymytry
01.07.

Překvapivé spojení krásy a metalu v podání Evy Burešové a Dymytry

Leč by některé z nás tahle kombinace nikdy nenapadla, tak se tak stalo. Eva Burešová vydala nový singl s názvem...


Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip
01.07.

Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip

Energická, roztančená, chytlavá, vtipná. Taková je nová písnička Si to udělám sama, kterou natočila zpěvačka...


Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem
30.06.

Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem

Malebná obec u Klatov s názvem Štěpánovice pohostila v pátek 24.6.2022 na soukromě laděné akci hned...


Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy
30.06.

Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy

Only the Poets, britská poprocková kapela, jež vznikla v roce 2017, se do podvědomí fanoušků dostala zejména díky...


Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album
30.06.

Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album

Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lidová Redlová
01.06.

Lidová Redlová

» Redlová Lucie

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru