Na Metronome Prague 2024 přivítáme i Michaela Kiwanuku

Jeden z největších objevů britské hudební scény Michael Kiwanuka přijede v červnu do Prahy.


Londýnský zpěvák s ugandskými kořeny se dostal do povědomí hostováním na koncertech Adele. Brzy na to byl vyhlášen největší hudební nadějí roku v anketě BBC Sound Of 2012. Debut Home Again ho vynesl na vrchol britských hitparád a přinesl mu nominaci na Mercury Prize.

Skladba Cold Little Heart ze stejného alba zněla v titulcích amerického seriálu Sedmilhářky. Druhou desku Love & Hate natočil s americkým producentem Danger Mousem (The Black Keys, Gorillaz, Beck). Jeho třetí album s názvem KIWANUKA se stalo nejlepší deskou roku 2020 v žebříčku Mercury Prize.

Jeho nostalgické texty a jedinečný hlas rozezní  Holešovice ve čtvrtek 20.6.2024. Metronome Prague 2024 se koná na pražském Výstavišti 20.-22. 6. 2024, vstupenky jsou v prodeji, je možné koupit i jednodenní.

Související obsah:

» Michael Kocáb oslaví 70. narozeniny na Metronome Prague 2024   (Alice S., 11. 12. 2023)
» Metronome Prague 2024 – první jména odhalena   (Alice S., 14. 11. 2023)
» Metronome Prague 2024 oznamuje další hvězdu   (Alice S., 10. 01. 2024)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Polyphia míří do Prahy
22.06.

Polyphia míří do Prahy

Instrumentální fenomén Polyphia zamíří 28. listopadu 2026 do pražského SaSaZu. Čtveřice z Texasu si získala...


Rock For People 2026: Tuzemská scéna plnohodnotně sekundovala té zahraniční
21.06.

Rock For People 2026: Tuzemská scéna plnohodnotně sekundovala té zahraniční

Letos jsem se rozhodla nectít pravidlo, že každá noc strávená doma se počítá. Na festival totiž vyrážíme o den dřív,...


Hollywoodské hvězdy zazářily v brněnském Sonu
21.06.

Hollywoodské hvězdy zazářily v brněnském Sonu

Večer ve znamení rapu, elektroniky a hip-hopu v podání kalifornských Hollywood Undead naplnil celý sál Sona a značil...


Soundtrack Bára Basiková doprovodí časosběrný film Heleny Třeštíkové
20.06.

Soundtrack Bára Basiková doprovodí časosběrný film Heleny Třeštíkové

Jen několik dní před světovou premiérou (6. července) filmu režisérky Heleny Třeštíkové na 60. MFF Karlovy...


Singl a klip To nemůžu být já ohlašuje nové album kapely Budoár staré dámy
20.06.

Singl a klip To nemůžu být já ohlašuje nové album kapely Budoár staré dámy

S kancelářskou únavou a pracovními stereotypy pracuje nový klip brněnské kapely Budoár staré dámy k singlu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ptáci a Draci
18.06.

Ptáci a Draci

» Jinany

Ptáci a draci je EP vydané v červnu 2026. Některé texty pochází...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...