Mydy Rabycad natočili světelný videoklip k Ain't No Light

Mydy Rabycad teprve nedávno vydali nové studiové album M.Y.D.Y., dalším singlem z něj je Ain't No Light. Snímek nabízí přehlídku špičkových světelných technologií, pestrobarevných reflektorů, svítících kostýmů nebo černé Ferrari. „Připadali jsme si jako v pohádce," líčí zpěvačka Mydy Rabycad Žofie Dařbujánová.

Příběh Ain’t No Light teleportuje diváky do atmosférického sci-fi světa plného light designu, který se po tříminutové stopáži jen stěží opouští. Natáčelo se během července v industriálních prostorech holešovické Továrny a na lesní mýtině za Prahou, kontrast dvou míst sehrál klíčovou roli v dějové lince videoklipu – následování světla, které vede ke společnému cíli. „Práce na novém videoklipu byla skvělý zážitek. Nezapomenu na moment, kdy jsme druhý natáčecí den přijeli na plac a tam na nás čekaly miliony světel a desítky techniků i lidí od štábu. S úžasem jsme se sami sebe ptali, jestli jsou tam vážně kvůli nám," dodává klávesista a producent Nèro Scartch.

Na tvorbě aktuálního videoklipu se podíleli dvorní tvůrci Mydy Rabycad, kteří s kapelou spolupracovali už v minulosti, a to režisér Vladimír Jedlička, kameraman JJ Filip, filmový střihač Tomáš Klímek a postprodukční tým ze studia Spoon. Video dává nahlédnout do snové galaxie, ve které se představivost mísí s realitou a pohrává si se všemi lidskými smysly. Některé scény z  jsou nasáklé odkazem kultovních sci-fi jako Blade Runner, aniž by se přitom pokoušely cokoliv napodobovat. O silný vizuální aspekt klipu se postaral light designer Mydy Rabycad Tomáš Pejša ve spolupráci s českou firmou ROBE, předním výrobcem nejmodernějších světelných technologií.

Světelná podívaná si sedla na míru s glamovou estetikou Mydy Rabycad i žánrově eklektickou písní stojící na roztančených analogových syntezátorech. „Vrcholem celého natáčení se pro mě stala jedna z kompozic. Na paloučku uprostřed lesa, kde se odehrává závěrečná scéna, jsme z ledkových trubek postavili obří oheň. To byl opravdový klenot, působil neuvěřitelně magicky," vzpomíná extravagantní Žofie Dařbujánová.



Žánrově neuchopitelná čtyřčlenná skupina v současnosti objíždí Českou republiku s intimním klubovým turné What is Mydy Rabycad? „Je super, že když už se hudebník nabaží letních festivalů, přijde čas na kluby, a naopak. Je to úplně akurátně rozložené. Tahle klubová tour nás moc baví a těšíme se na další šťastné tváře, které potkáme," doplňuje Nèro Scartch. Své výstřední barevné kostýmy a svěží elektronickou tvorbu s prvky popu, elektroswingu nebo sedmdesátkového disca každopádně Mydy Rabycad během aktuální koncertní šňůry představí kromě českých, moravských a slezských klubů také v Bratislavě nebo švýcarském Schnauzugu.


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Na Veveří se mohou těšit Nela a Pavla
06.08.

Na Veveří se mohou těšit Nela a Pavla

Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Veveří. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x2 volné vstupenky....


Síla davu hodná velkých pódií: Wednesday 13 a jejich strhující pražský koncert
05.08.

Síla davu hodná velkých pódií: Wednesday 13 a jejich strhující pražský koncert

Letní evropské turné s názvem Summer Blood Storm Tour 2025 zavedlo horor-punkovou ikonu Wednesday 13 zpět...


Singlem Kapky deště lákají Honza Nedvěd ml. & Příbuzní na nové album
04.08.

Singlem Kapky deště lákají Honza Nedvěd ml. & Příbuzní na nové album

Folkovou skupinu Příbuzní založil Jan Nedvěd ml. už v roce 1993. Spolu s tímto pokračovatelem slavného muzikantského rodu...


David Kushner vydal velmi očekávanou píseň Heavens Sirens
04.08.

David Kushner vydal velmi očekávanou píseň Heavens Sirens

Americký zpěvák a skladatel David Kushner ve své hudbě kombinuje prvky indie rocku, popu a alternativního zvuku,...


Thom Artway vydává čtvrtou ochutnávku z připravovaného alba
03.08.

Thom Artway vydává čtvrtou ochutnávku z připravovaného alba

Se čtvrtou ukázkou z chystaného alba Občas to tak mám přichází písničkář Thom Artway s novou písničkou....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Jeviště snů
05.08.

Jeviště snů

» Donor

Třetí album valašské powermetalové skupiny Donor s názvem...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru