Muzika z radosti a pro radost
Recenze alba : Demo 2011

Z důvodu duševní hygieny je občas dobré odskočit si z hudebního mainstreamu k „normální" muzice, která nemá ambice dobývat éter či sbírat zlaté desky a která kašle na současné hudební trendy. Přesně takovou dělá přerovská rock´n´rollová kapela Ginger.
Poctivý šedesátkový rock´n´roll
Ta má na svém kontě zatím pouze Demo 2011, kterému se nyní podíváme na zoubek. Obsahuje osm autorských skladeb s anglickými texty a tříčlenná skupina se jimi hlásí k poctivému rock´n´rollu 60. let, pohybujícímu se od Beatles po Elvise. Na koncertech musí fungovat dokonale, ale ani na desce to rozhodně není žádná nuda.
Oldschooloví rockeři sice dělají retro hudbu, ale ta je náležitě propracovaná, nápaditá, melodicky silná. Rytmika (baskytara Kuby Veselého a bicí Romana Mela) šlape spolehlivě, kytara Michala Mela je hodně pestrá a nápaditá, vokály všech tří členů jsou dobře sladěné a celá parta výborně sehraná. Na první poslech je patrné, že všichni dělají muziku s nadšením a radostí.
Od Beatles k Elvisovi
Ale vezměme to od začátku. Úvodní Street Fire otevírá až hororový motiv, který navodí sugestivní atmosféru. Tu rozčísne úderný kytarový rif, k němuž se postupně přidávají bicí. Pestrý song, jenž je syrový i melodický zároveň a který nabízí jak přímočaré, tak propracované instrumentální pasáže. Poctivý R´N´R s výrazným refrénem.
Queen of the Lake je založena na chytlavém rytmu, za který by se nemuseli stydět ani Beatles. Melodická, pohodová záležitost. K Elvisovi se přesouvá temperamentní Hey Lucy, skladba, která má drive, šťávu, náboj a opět chytlavý refrén. V Day by Day chlapci dokazují, že ani balady pro ně nejsou problémem. Jemná, křehká a naléhavá píseň, která však nesklouzává k lacinému dojímání. A díky vnitřní energii ani k rozvleklosti či utahanosti, klasické bolesti většiny rockových balad.
S Good Mood kapela opět nabere na energii a vrací se do temperamentních rockových vod. Pestrá skladba se změnami tempa, rytmu i nálady. Rock Star představuje výsostně melodický a roztančený hit s nápaditým a funkčním zakomponováním klavíru.
A hned následující Jive Rhythm je další energickou vypalovačkou, která opět musí roztančit každého. O závěr alba se postará druhá balada I´ll be Waiting, kterou otevírá něžný klavír a jemná kytara. Ta první Day by Day se mi líbila více, zde postrádám větší porci vnitřní energie a nějaký vývoj skladby.
Žádné vrásky s modrními trendy
I přes tuto drobnou výtku a logicky horší zvuk (nahrávka vznikla ve zkušebně) je Demo 2011 vydařenou nahrávkou, která ukazuje velký potenciál kapely. Je moc dobře, že si trojice Moravanů nedělá vrásky s „moderními" trendy a hraje si s obrovskou dávkou nadšení, nakažlivé radosti a energie svoji oblíbenou muziku. A možná jejím prostřednictvím potěší více svých fanoušků než zavedené velké kapely.
Související obsah:
» Ginger (Joe Stramr, 06. 05. 2013)» Demo 2011 (Karel Souček, 16. 05. 2013)
» Ginger se připravují na velké mezinárodní finále (Karel Souček, 24. 04. 2013)
» Brouci kompletní i na vinylech (Joe Stramr, 13. 10. 2012)
» Beatles v Praze (Joe Stramr, 02. 03. 2011)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny
Oslavy 50. výročí založení legendy Iron Maiden má i letos v rámci turné s názvem The Run For Your...
Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou
Legendární Katapult s frontmanem Oldou Říhou slaví letos nádherné padesáté narozeniny. K tomuto...
Nesvatá trojice schválila město plameny: Unholy Trinity Tour v Praze
Pravděpodobně největší koncertní metalová událost tohoto roku je za námi. Behemoth nekompromisně zválcovali Prahu....
Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu
Festival Brod 1995 zve již podvanácté do Českého Brodu na pestrý mix nejrůznějších žánrů i pověstnou...
Papa V Perpetua a jeho ghoulové míří do Prahy
Švédská progresivně rocková parta Ghost se chystá na svůj šestý koncert v České republice. Po třech letech...
» zobrazit více...
RECENZE
» A(b)rakadabra znamená stále špičkovou...
» Nostalgická duše Joker Beat plachtí za nadějí...
» Arakain 2006: Labyrint, Touža a neúprosný...
» „Achtung, Sultan!“ volá První Hoře...
» Ve svobodném a magickém světě MBT je otevřeným...
» Crazy Story kapely Totální nasazení baví...
» zobrazit více...
Nezapomenutelný zážitek s japonským metalem
Letos jsem si řekla, že zkusím poznat nějaký ten metal. A proč nezačít hned...
Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny
Oslavy 50. výročí založení legendy Iron Maiden má i letos v rámci turné...
Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou
Legendární Katapult s frontmanem Oldou Říhou slaví letos nádherné...
Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu
Festival Brod 1995 zve již podvanácté do Českého Brodu na pestrý...
Kapela Corenote otočí váš svět Vzhůru Nohama
Českolipská crossover kapela, Corenote, vydala v pátek 25. dubna své...
Na Alana Walkera dorazila celá republika, ale nevíme co si myslet o samotné show
Alan Walker, norsko-britský DJ, známý především svým zamaskovaným obličejem,...
Klip Klidná jako voda připomíná spolupráci kapel Jelen a Hradišťan
Kapela Jelen v minulém roce absolvovala svůj nejaktivnější koncertní rok,...
Na Trnkobraní se mohou těšit Dan a Eva
Již zítra se otevřou brány areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích,...
FALSEBOUND kombinují melancholii s tvrdostí
Temná atmosféra, podladěné riffy a kombinace melancholie a tvrdosti...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.