Miro Žbirka vzdává v novém klipu poctu Semaforu

Melodická písnička Mira Žbirky Každý chce byť naj z úspěšného Double Alba se dočkala videoklipu. Černobílý, na silné atmosféře vystavěný klip připomíná dobu slavného Semaforu a kultovní film Miloše Formana Konkurs. Stejně jako film, tak i klip se v režii Davida Žbirky natáčel v prostorách Semaforu a podobně jako ve filmu se v něm objeví nejznámější osobnost této scény pan Jiří Suchý.



„Jsem velmi rád, že se takto neplánovaně v klipu spojil film, který mám rád, s divadlem, jenž v historii československé hudby tolik znamenalo.  Tehdy se hudebně nadaní jedinci hledali pomocí konkurzu, dnes k tomu máme talentové soutěže. Jen jedno se nezměnilo - každý chce dokázat, že je ten NEJ. Potěšilo mě, že se David rozhodl klip takto zpracovat, a také že jsem v něm nemusel hrát hlavní roli," říká Miro Žbirka a dodává: „To, že si pan Suchý našel čas, přijal úlohu v našem klipu a umožnil nám natáčet přímo u něj v divadle, je pro mne velká čest."  

Kromě šéfa Divadla Semafor, letos slavícího šedesát let existence, v klipu účinkují muzikant Honza Horáček, herečka a zpěvačka Dáša Zázvůrková a syn bubeníka skupiny Olympic, youtuber a hudebník Milan Peroutka. Hlavní dívčí role zastaly mladé herečky Ester Grohová a Františka Brzobohatá. Podobně jako Double Album má nové video i anglickou verzi s názvem Nothing Ever Rhymes, jehož text napsal legendární anglický textař a básník Pete Brown 



Na konec roku chystá Miro Žbirka tři velké koncerty s podtitulem 40 let na scéně. Spolu s uznávanými anglickými a americkými hudebníky během nich Miro Žbirka naživo představí poslední studiové Double Album a s dalšími exkluzivními domácími i zahraničními hosty zahraje největší hity vlastní čtyřicetileté sólové hudební kariéry.

Koncerty Mira Žbirky

26. 10. 2019  Londýn, 229 Venue, 
3. 12. 2019  Praha, O2 arena
5. 12. 2019  Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu


GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze
01.05.

Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze

Irská kapela Inhaler se v úterý 29. dubna vrátila do Prahy, kde pro své fanoušky tentokrát vystoupila ve Velkém...


Bolest, katarze, i krása: to vše byla Amenra
02.05.

Bolest, katarze, i krása: to vše byla Amenra

Pro některé lidi je pondělí k bolesti absolutně dostačující. A pak existují ti, kteří onu bolest...


Nejintenzivnější večer roku?
01.05.

Nejintenzivnější večer roku?

Začínám si říkat, jestli už na tohle nejsem starý. Jasně, v 22 letech je to zvláštní představa, ale věk se pomalu,...


Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?
01.05.

Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?

Brad Pitt? Fantastický herec. Formule 1? Fantastický sport. Kombinace? Slibují nám letošní filmový trhák léta,...


Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault
01.05.

Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault

Josefovský festival Brutal Assault každoročně kromě standardních koncertů rozličných kapel láká i na speciální sety,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru