Michal Hrůza vyráží v novém singlu na sever

Michal Hrůza má za sebou letošní vydání další řadové desky Sám se sebou. Dalším singlem z nejnovější kolekce je úvodní skladba Polárka. K ní v posledních týdnech vznikal i videoklip, který kromě členů kapely doplňuje také herečka Jana Plodková. Natáčení klipu probíhalo tématicky až na ostrovech v severním ledovém oceánu.

Jana Plodková sama území Špickberků již navštívila, což ji podle jejich slov výrazně pomohlo vžít se do této role. V ní hraje ženu, která se právě rozhoduje, zda zůstat ve svém městě, či se vydat právě na doposud neprobádané Špickberky. "Být více než tisíc kilometrů za polárním kruhem, procházet se mezi divokými soby a mít nad hlavou polární zář a všechno to zaznamenat kamerou je asi nejsilnější zážitek, jaký jsem kdy zažil při natáčení videoklipu," přiblížil natáčení Michal Hrůza.

Naživo bude možné skladbu slyšet během listopadového turné. To bude čítat osm dalších koncertů bývalého frontmana Ready Kirken a jeho kapely Hrůzy.
Foto: Boodya a Pavel Brilla

Seznam koncertů:
  3.11. Zábřeh na Moravě - Kulturní dům
  4.11. Krnov - Kofola Music Klub
17.11. Jihlava - Soul Music Club
18.11. Sušice - Sokolovna
22.11. Brno - Radost
23.11. Hradec Králové - klub Denoche
25.11. České Budějovice - klub Slávie
  8.12. Litvínov - Attic Music Club


GALERIE

Související obsah:

» O hudbu Michala Hrůzy je mezi filmaři velký zájem   (Karel Souček, 16. 10. 2016)
» Po Noci nastal Den Michala Hrůzy   (Ondra Kocáb, 31. 05. 2014)
» HRŮZA V DIVADLE aneb Michal Hrůza vyjíždí s kapelou na turné   (Ondra Kocáb, 10. 10. 2015)
» Michal Hrůza, úspěšný zpěvák, ale i autor, vydal desku plnou emocí „Sám sebou“   (Jana Kleinbauerová, 21. 05. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
David Byrne představí v Praze nové album i svou jedinečnou hudební vizi
26.05.

David Byrne představí v Praze nové album i svou jedinečnou hudební vizi

David Byrne, zakladatel Talking Heads, držitel Grammy, Oscara i Zlatého glóbu a jedna z nejoriginálnějších postav...


The Rocketman přiveze do Prahy futuristickou rave show
26.05.

The Rocketman přiveze do Prahy futuristickou rave show

Už 13. června 2026 dorazí do pražského klubu ROXY jeden z nejvýraznějších producentů současné rave...


Co si nenechat ujít na letošním festivalu Brutal Assault?
25.05.

Co si nenechat ujít na letošním festivalu Brutal Assault?

Brutal Assault 2026 už dávno není jen čistě metalovým festivalem. Každý rok nabízí fascinující směs extrémní...


Třpytivé sako a podmanivý hlas - Chris Grey okouzlil Prahu
24.05.

Třpytivé sako a podmanivý hlas - Chris Grey okouzlil Prahu

Pražské Roxy se 20. května zahalilo do atmosféry Paradise Lost Tour zpěváka Chrise Greye. Večer plný podmanivých...


Metronome Prague poprvé v režii Live Nation! Čím nás jubilejní ročník festivalu překvapí?
24.05.

Metronome Prague poprvé v režii Live Nation! Čím nás jubilejní ročník festivalu překvapí?

Třicet dva interpretů, tři dny, jedno místo – oblíbený festival Metronome Prague letos oslaví své desáté...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...