Melanie Martinez v Praze: portálem do jiného světa

V sobotu 4. 11. dorazila do pražské Sportovní haly Fortuna v rámci svého Portals turné americká zpěvačka Melanie Martinez, také známá pod svým alter ego jménem Crybaby.

Předskokanem jí byla americká zpěvačka Upsahl, která nastoupila na stage pár minut před odbitím 20:00 a od které zazněl mimo jejího nejznámějšího hitu Drugs i třeba Lunatic, při které publikum zvedlo do vzduchu světla svých telefonů anebo pak People I Don’t Like. Čekající fanoušky rozproudila svou energií, a tak při jejím setu nechybělo ani doprovodné tleskání a mávání.

Ve 21:00 zhasínají světla a na stage se objevuje silueta samotné Martinez. V rámci tohoto turné vystupuje jako jakási kouzelná nadpozemská bytost, která značí přerod z jejího Crybaby alter ega.

Celá show tomu také odpovídala – na plátně za zpěvačkou byly promítány animace s lesními a zvířecími motivy, které však měly jistý kouzelný a nadpřirozený nádech – na okrajích stage pak byly velké umělé houby a ze stropu visela různá vegetace – mezi další přídavné prvky pak došlo u písně Spider Web kdy se ze stropu opravdu spustila velká pavučina, která za zpěvačkou po dobu jejího zpěvu visela.

Portály jsme se pak v průběhu noci dostali i do země draků, růžových a modrých červů a pod vodní hladinu. Pro své nové album si vytvořila svůj jakýsi nový svět, který svým fanouškům nejen představila, ale rovnou je do něj i vtáhla.

Po celou dobu s ní oddaní fanoušci zpívali a doprovázeli jí potleskem, světly svých telefonů a někteří do rytmu jejich písní i tančili. Již při prvních tónech první písně DEATH se halou přenesla vlna energie a při prvních slovech se Fortunou pak linul hlas nejen Melanin, ale i jejich.

Během celého večera došlo pouze na písně z jejího nejnovějšího alba, a to přesně v tom pořadí, ve kterém vyšly i na nahrávce. Celé vystoupení tak opravdu působilo přesně takhle – jako vystoupení než jako typický koncert, na který jsme u mnoha interpretů zvyklý.

I přesto šla oddanost fanoušků opravdu vidět, znali slova každé písně, a ačkoliv zpěvačka se svým publikem během večera nijak nekomunikovala, oni stejně věděli, co dělat a sami se bravurně zhostili jejího doprovodu. Ten měla zpěvačka i v podobě tanečníků, kteří s ní na stage vystupovali.

Po (na albu v pořadí poslední) písni Womb zhasínají světla, ale koncertu ještě není konec – zpěvačka se na stage vrací a skandujícím fanouškům jako přídavek dodává tři písně z deluxe verze: Powder, Pluto a Milk of the Siren, po které se se svým publikem loučí, děkuje všem, že přišli a že si tento večer velice užila a je za všechnu podporu svých fanoušků velice vděčná.

Pak už nastává opravdový konec celé show, Melanie opouští stage a s jejím odchodem jako by se i fanoušci portálem vrátili zpět do reality. Zpěvačka pomocí své poněkud avantgardní popové hudby vytvořila pro své fanoušky bezpečné místo, kde každý může být sám sebou. Díky novému albu jsme večer prošli jejím novým uměleckým znovuzrozením a podívali se portály do různých koutů jejího nového světa. Je opravdu jen otázkou, s čím zpěvačka přijde příště.

Text: Rebeca Navrátilová

Foto: Naty Velebilová

GALERIE

Související obsah:

» Fórum Karlín alá magická škola Melanie Martinez   (Monika Jetelová, 04. 02. 2020)
» Melanie Martinez představí Praze své druhé album   (Karel Souček, 20. 12. 2019)
» Melanie Martinez v Praze: portálem do jiného světa   (Redakce, 06. 11. 2023)
» Melanie Martinez   (Karolína Klenková, 13. 05. 2020)
» Melanie Martinez vystoupí v Praze 4.11. v Sportovní hale Fortuna   (Redakce, 18. 10. 2023)
» Melanie Martinez v Praze!   (Monika Jetelová, 20. 09. 2019)
» Melanie Martinez   (Karolína Klenková, 13. 05. 2020)
» Cry Baby: Portálem do Prahy   (Redakce, 16. 10. 2023)
» Melanie Martinez vyráží na celosvětové turné The Portals, při kterém představí nové stejnojmenné album   (Alice S., 12. 06. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen
04.12.

Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno...


Krásný ztráty Live hlásí první jména
04.12.

Krásný ztráty Live hlásí první jména

Organizátorům, vystupujícím a především návštěvníkům festivalu Krásný ztráty Live se romantické prostředí...


7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel
04.12.

7krát3 dal nový život téměř 40 let staré skladbě Gabriel

Před téměř čtyřmi dekádami nazpívala Hana Hegerová píseň Michala Horáčka Gabriel. Nyní přichází s volným pokračováním...


Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu
04.12.

Kultovní alba Prouzy se vracejí na vinylu

K nejkultovnějším kytarovým kapelám 90. let bezesporu patřila frýdeckomístecká Prouza. Dnešní padesátníci...


Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show
03.12.

Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show

Nottinghamský rodák Isaac Anderson se 1. 12. vrátil znovu do Prahy, kde tentokrát pro své fanoušky vystoupil v MeetFactory....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru