Marek Najbrt natáčí futuretroskopický film o Tata Bojs

tatabojs.doc je název filmu, který v těchto dnech natáčejí v brněnském studiu České televize režisér Marek Najbrt, skupina Tata Bojs a herci divadla Vosto5. Celovečerní sci-fi dokument o skupině Tata Bojs, která příští rok oslaví 35 let na hudební a kulturní scéně, vzniká podle scénáře Marka Najbrta a Roberta Geislera v produkční společnosti KOZA Film.  

„Futuretroskopický” koncept vyprávění umožní divákům a fanouškům poznat Milana Caise, Mardošu a ostatní tak trochu „jinak”, zároveň je ale provede takřka kompletní historií kapely s výhledem do její budoucnosti. Tata Bojs ve své tvorbě vždy tíhli k promyšleným konceptům, a proto by ani dokument o nich neměl být jen prostým souhrnem faktů, situací a „mluvících hlav". 

„Možná to vypadá, že jsme se místo dokumentu rozhodli natočit hraný film, ale není tomu tak. S nadhledem pojatá kvazifuturistická vědecko-fantastická linie tvoří jen základní rámec vyprávění, jakousi zábavnou osnovu, na kterou navěšujeme další, a celkově vzato podstatnější, materiál přibližující divákovi obraz kapely a její dosavadní cesty hudebním světem,” vysvětluje producent filmu Petr Koza. „S klukama z Tata Bojs se znám v podstatě od 90. let, takže mi představa, že o nich natočím dokument, připadla naprosto přirozená a vzhledem k tomu, že mám jejich hudbu rád, i lákavá…,” doplňuje režisér Marek Najbrt.  

Film tatabojs.doc bude mít premiéru na podzim 2023 a Tata Bojs si tak k pětatřicetinám nadělí svůj první film, který se volně přiřadí k dlouhé řadě jejich tvůrčích počinů, zahrnujících mimo jiné sedmnáct alb, jedenadvacet klipů, devět Andělů či dvě knihy. 
Foto: Ivo Dvořák, Česká televize


GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny
30.04.

Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny

Oslavy 50. výročí založení legendy Iron Maiden má i letos v rámci turné s názvem The Run For Your...


Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou
30.04.

Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou

Legendární Katapult s frontmanem Oldou Říhou slaví letos nádherné padesáté narozeniny. K tomuto...


Nesvatá trojice schválila město plameny: Unholy Trinity Tour v Praze
30.04.

Nesvatá trojice schválila město plameny: Unholy Trinity Tour v Praze

Pravděpodobně největší koncertní metalová událost tohoto roku je za námi. Behemoth nekompromisně zválcovali Prahu....


Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu
29.04.

Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu

Festival Brod 1995 zve již podvanácté do Českého Brodu na pestrý mix nejrůznějších žánrů i pověstnou...


Papa V Perpetua a jeho ghoulové míří do Prahy
29.04.

Papa V Perpetua a jeho ghoulové míří do Prahy

Švédská progresivně rocková parta Ghost se chystá na svůj šestý koncert v České republice. Po třech letech...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru