Loutky v nemocnici

Existence: 2005 / Země: Česká republika / Žánr: Rock, Folk, Pop
Zpočátku malé sdružení Loutky v nemocnici nárazově navštěvovalo několik dětských oddělení pražské Fakultní nemocnice v Motole.  Za 10 let jeho působení se působnost rozšířila na úctyhodných 6 nemocnic v Praze a dalších 19 nemocnic a léčebných ústavů po celé republice.



Během roku tak odehrají v rámci 280 návštěv bezpočet divadelních představení a odzpívají tisíce písniček. Tým Loutek se rozrostl z původních 4 členů na 13 a v roce 2010 bylo na Slovensku založeno také sesterské sdružení Bábky v nemocnici. Za první dekádu vzniklo více než deset malých inscenací, připravených přímo pro hospitalizované děti. Nedílnou součástí návštěv dětských pacientů je i živá hudba.  

„Máme v paměti nesčetné příběhy, kdy po naší návštěvě dítě začalo zase mluvit a smát se, nebo dokonce jíst, nebo se podařilo díky žabákovi zjistit, že dítě je schopné chodit. Vzpomínám si, jak Kašpárek dokázal zjistit, že dítě rozeznává barvy. Také jsme s většími dětmi probrali mnohou nelehkou zkušenost z jejich života," vzpomíná Marka Míková s kapely Zuby nehty.
DISKOGRAFIE

RECENZE
Dobrá medicína = laskavé a nenásilně optimistické písně

Dobrá medicína = laskavé a nenásilně optimistické písně

Projekt Loutky v nemocnici je nejen záslužný, neboť pomáhá nemocným dětem, aby se zase smály,...



GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru
05.06.

Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru

Mezinárodně uznávaná hudební skupina Il Volo si konečně naplánovala zastávku v Čechách. Její první pražský koncert...


Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně
04.06.

Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně

Vygradovaná, melodická, silně emotivní, Takový je nový singl kapely Jelen s názvem Touha a pláč, jehož vyznění...


Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem
04.06.

Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem

Legendy amerického glam metalu Mötley Crüe se poprvé od roku 2009 vrátili do Česka v rámci...


Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze
04.06.

Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze

Britská skupina Kosheen se letos opět vydala na turné a jeho začátek byl naplánován na 3.6. v Praze. Letní scéna...


Pitstop Boys přidávají pátý song do svého repertoáru
04.06.

Pitstop Boys přidávají pátý song do svého repertoáru

Ikony hudební scény samé špici motorsportu, Formule 1, před Grand Prix ve španělské Barceloně vydaly...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru