Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno za druhým. Soupiska patnáctého ročníku se plní zajímavými jmény, ať už ze starého kontinentu, či ze zámoří.


Velmi zajímavá partou ze Spojených Států jsou Better Lovers. Zdá se vám hlas zpěváka povědomý? Není divu. Patři totiž Gregovi Puciatovi, zpěvákovi ikonických The Dillinger Escape Plan, kteří to zapíchli už před šesti lety. Doplňuje ho trojice z rovněž ukončené kapely Every Time I Die a poslední člen je z ještě stále fungujících Fit For An Autopsy. Zbrusu nová metalcorová superkapela se u nás poprvé představí právě na Fajtfestu!

Neoficiálním headlinerem může pro mnohé být prograsivní metalová kapela Erra. Američané vládnou podmanivými melodiemi, progresivními riffy a zpěvnými refrény, což je bezpochyby řadí mezi zámořské ikony tohoto žánru. Zpěvák J.T. Cavey disponuje velmi bohatým hlasem a s celou kapelou slibuje bohatý instrumentální i vizuální zážitek.

I Sworn Enemy z New Yorku je už hodně známé jméno. Klasický hardcore smíchaný s thrashem a crossoverem jistě návštěvníky festivalu potěší. Z druhé strany amerického kontinentu přijedou Cut Throat. Parta z Los Angeles je inspirovaná hardcorem, beatdownem a thrashem, ale i hip hopem 90. let. Hardcoru i metalocru holdují i Dying Wish z Portlandu. Zpěvačka Emma Boster se festivalové nadšence pokusí přesvědčit, že i ženy mají v metalcoru místo.


Zdaleka přijede i vycházející superstar Alpha Wolf. Australská moderně metalová parta sází na tvrdé breakdowny a masivní kytary a slibuje velmi divoký moshpit. Po cestě do Evropy se v letadle možná potkají s novou japonskou experimentální metalcorovou partou Knosis v čele s Ryo Kinoshitou, bývalým zpěvákem Crystal Lake. Z druhé strany planety přiletí brazilští hardcoroví Worst, kteří přijedou prorokovat a od plic se vypovídat i v rodné portugalštině.

I Evropa nabídne velmi zajímavá jména. Neuvěřitelně energickou a výbušnou show si na festivalu zopakují francouzi Black Bomb A, kteří už čtvrt století nabízí explozivní směsici hardcoru a thrash metalu. Loni jim při koncertě nevyšlo počasí a tak si snad užijeme pořádnou venkovní párty příští rok. Velmi naštvaný hardcore s ženou za mikrofonem si po letošních Spaced dopřejeme v podání britské hardcore punkové party Ithaca, která má co napravovat po letošním koncertě na festivalu Brutal Assault. Představí se i jejich hardcore-thrashoví kolegové Grove Street, kteří se do Velkého Meziříčí vrátí po dvou letech. Z Německa přijede metalcoroví/deathcoroví srandisti Samurai Pizza Cats a ze severu k nám poprvé dorazí vychvalovaní progresivní instrumentalisté Ghost Iris z Dánska.

Nebudou chybět ani klenoty československé scény. Na Fajtfestu jsou jako doma The Truth is Out There, svůj velkolepý návrat potvrdí Shogun Tokugawa a na kopec se vrátí i Tchert. Slovensko budou reprezentovat deathcoroví Abbys Above, metalcoroví Sinner Self a další mladá metalcorová kapela Breaking the Tarot.




ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Queenie míří do Prahy a rozezní Křižíkovu fontánu
07.08.

Queenie míří do Prahy a rozezní Křižíkovu fontánu

Další zastávkou výročního turné kapely Queenie bude Praha. V úterý 11. srpna se v rámci 20 let Tour představí...


Kurt Vile přiveze do Prahy svou dosud nejosobnější nahrávku
07.08.

Kurt Vile přiveze do Prahy svou dosud nejosobnější nahrávku

Americký hudebník Kurt Vile se po čase vrací do Prahy společně se svou kapelou The Violators. V rámci koncertní šňůry...


Vstupenky na Veveří vyhrály Lucie a Gabriela
06.08.

Vstupenky na Veveří vyhrály Lucie a Gabriela

Putovní festival Hrady CZ pokračuje o tomto víkendu na Veveří. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x2 volné...


Slavící Kandráčovci přivezou do pražského Gauče největší hity i výroční album
05.08.

Slavící Kandráčovci přivezou do pražského Gauče největší hity i výroční album

Oblíbená slovenská kapela Kandráčovci se letos v srpnu představí také českému publiku. Ve středu...


Mezi melancholií a syrovou energií – h3nce míří do Prahy
05.08.

Mezi melancholií a syrovou energií – h3nce míří do Prahy

Německý alternativní hudebník h3nce vystoupí 21. září v pražském klubu Bike Jesus, kde fanouškům nabídne...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Montáž 1996–2014
02.08.

Montáž 1996–2014

» Traband

Nová retrospektiva v dvaceti jedna písních přináší průřez proměnlivou...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta