„Láska není švédský stůl, tak nechovej se jako vůl,“ zdůrazňují Midi Lidi.

„Geniální, jako vždy! Děkuji celému Vašemu uměleckému uskupení za další kvalitní audiovizuální dílko." „Audiovizuální krasojízda." „Miluju tu estetiku a homoeroticky podtext." Takové a podobné komentáře lze číst na YT pod novým videoklipem kapely Midi Lidi, který vznikl na písničku Láska není švédský stůl.  

Příběh o prozření jednoho odkvétajícího bonvivána na zimní rekreaci v Krkonoších vymysleli Petr Marek a Prokop Holoubek spolu s režisérem Pavlem Borovičkou. Herecky v něm excelují Jaroslav Pížl a Jiří Najvert. Aktuálně Midi Lidi na festivalech vybrušují živou podobu skladeb z obou nových alb. Pražské křty a zároveň jediné koncerty Midi Lidí v hlavním městě proběhnou 15. a 16. října v MeetFactory.

Hlavní roli ve videoklipu ztvárnil spisovatel, básník, textař, zpěvák, herec, hudebník a učitel Jaroslav Pížl. Druhou zásadní roli číšníka odehrál divadelní a filmový herec Jiří Najvert. Ten se už dříve objevil také ve filmech Nic proti ničemu a Nebýt dnešní režírovaných frontmanem Midi Lidí Petrem Markem.Námět na písničku se sloganem Láska není švédský stůl přinesla VJka kapely Magdalena Hrubá. „Písnička je o muži, který svádí ženy, až ho číšník pokárá. Majda to téma ale šířeji myslela tak, aby člověk v lásce neslevoval a vybíral si srdcem, nejen podle toho, co se zrovna nabízí. Což je přímo věta, kterou mi řekla a já ji rovnou použil jako hlavní verš," říká Petr Marek.  

Režisér Pavel Borovička s klipem Midi Lidí prožil důležitou etapu svého života. „S přípravami jsem začínal jako svobodný muž. Při premiéře klipu jsem již ženat. Doufám, že se nám do něj podařilo dostat minimálně z půlky tolik radosti jako z mého svazku. A doufám, že se diváci dokážou s klipem oženit či vdát a být s ním šťastni," dodává tvůrce, jenž na sebe upozornil také jako kameraman seriálu Kancelář Blaník a letos za klip Piš mi básně pro kapelu Bert & Friends získal Cenu Anděl.  

S hudebním demem skladby původně přišel bubeník kapely Tomáš Kelar. „Nejdřív jsme se této skladbě zasmáli a zamítli ji, protože se jedná o tisíckrát provařený a převařený popový standard. Ale pak jsme si řekli, že nás to vlastně strašně baví – a udělali písničku, kterou by v sedmdesátých letech mohla zpívat třeba Hana Zagorová nebo Helena Vondráčková, takové Sladké mámení," uzavírá Marek.

Midi Lidi, čili Petr Marek, Prokop Holoubek, Tomáš Kelar, Markéta Lisá a Magdalena Hrubá, vydali letos dvě nová řadová alba: Nikdo se ti nebude smát, když budeš mít lidi rád a Heal The World, konečně! Společným jmenovatelem páté a šesté desky kapely je apel: „Zkusme se domluvit!" Obě v červnu ve dvou dnech za sebou vydaná alba nyní na přelomu července a srpna vyjdou také na vinylu. Pokřtít obě desky se Midi Lidi chystají na podzim, 15. a 16. října v Praze, 4. listopadu v Brně a 11. prosince v Bratislavě.

Plánované podzimní koncerty Midi Lidí:

24/09 Litomyšl
08/10 Plzeň
09/10 Volyně
15/10 Praha
16/10 Praha
27/10 Jihlava
04/11 Brno
05/11 České Budějovice
06/11 Třešť u Jihlavy
12/11 Ústí nad Labem
13/11 Chomutov
10/12 Žilina
11/12 Bratislava
16/12 Olomouc
17/12 Rožnov p. R.
18/12 Trenčín
GALERIE

Související obsah:

» MIDI LIDI vydávají soundtrack k filmu Prezident Blaník   (Ondra Kocáb, 09. 06. 2018)
» Midi Lidi se omlouvají za tolik hudby, vydávají rovnou dvě desky   (Karel Souček, 02. 06. 2021)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Stálice české hudební scény, Aleš Brichta s kapelou Aleš Brichta Project a Dan Horyna s kapelou Merlin, odehrají společný koncert
24.09.

Stálice české hudební scény, Aleš Brichta s kapelou Aleš Brichta Project a Dan Horyna s kapelou Merlin, odehrají společný koncert

Kulturní centrum Labuť Říčany 15. října otevře své pomyslné brány pro všechny fanoušky, kteří si rozhodně...


Zpěvačka Lara Morr přestavuje svoji Múzu
24.09.

Zpěvačka Lara Morr přestavuje svoji Múzu

Múza je název debutového alba osobité zpěvačky Lary Morr (Veroniky Morávkové). Křest proběhne 5. října...


Vladimír Mišík dnes vydává Noční obraz
24.09.

Vladimír Mišík dnes vydává Noční obraz

Dnes, tedy 24. září 2021, vychází u nezávislého českého hudebního vydavatelství Animal Music nové...


Pumpa, legendární hard rocková kapela, oslaví čtyřicet let na české hudební scéně
24.09.

Pumpa, legendární hard rocková kapela, oslaví čtyřicet let na české hudební scéně

V pražském Lucerna Music Bar se 5. října uskuteční netrpělivě očekávaný koncert, který má naplánovaný začátek...


Mezi ploty se letos trochu uskromní, na kvalitě však neutrpí
23.09.

Mezi ploty se letos trochu uskromní, na kvalitě však neutrpí

Park Psychiatrické nemocnice Bohnice patřil festivalu Mezi ploty tradičně poslední květnový víkend. Letos se však...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru