Lanugo si v novém klipu hrají na lovce

Skupina LANUGO opět šokuje neotřelými vizuály. Tentokrát vytvořili klip k písni „Do ticha", kde se vydávají do světa pohádek a snů. Kouzelný svět LANUGA očima konceptuální umělkyně s překvapivými prvky animace stojí za návštěvu. Poslední eponymní album, které vyšlo na sklonku loňského roku na domácím labelu Tranzistor, se dočkalo skvělého přijetí. Kapela ho pokřtila v neotřelém stylu s velkoplošnými projekcemi a nebeskou oblohou v netradičním prostoru Planetaria Praha.  

Nyní představuje klip k písni „Do ticha", který vznikal na půdě FAMU. O scénář a režii se postarala Johana Střížková, finalistka 27. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého, za kamerou stál Kryštof Hlůže, střih obstarala Sabina Mladenová a zázraky v obrazové postprodukci odvedlo Incognito studio. 

Tentokrát jsme naši důvěru vložili do rukou uznávané konceptuální umělkyně, jejíž práci dlouho sledujeme a moc se nám líbí. Johana Střížková je shodou okolností má sousedka a v průběhu natáčení jsme zjistily, že nás k sobě pojí mnoho dalších vazeb. Jsem moc ráda, že jsem mohla poznat její něhu, magii a zároveň syrovost. A to si troufám říci i po tom, co mi nechala v zájmu vyznění videa vylít několik litrů studeného jogurtu přímo na hlavu," poodhaluje pozadí vzniku klipu zpěvačka Markéta Foukalová.

LANUGO chystá své podzimní koncerty v čele s přeloženým pražským vystoupením. To se uskuteční 9. září od 21.00 v klubu Jazz Dock. Zakoupené vstupenky na původní termín zůstávají v platnosti a nový předprodej je k dispozici také na webu klubu. Na blížících se koncertech zazní aktuální album a to nejlepší z alb předchozích. Fanoušci se mohou těšit na kapelu v plné síle s oběma bubeníky, na nový merchandise a tradičně vizuálně doladěné CD LANUGO 2019.


Související obsah:

» Lanugo zve na oslavu svých deseti let   (Jitka Fialková, 08. 06. 2016)
» Předvánoční projekt kapely Lanugo   (Jana Kleinbauerová, 04. 12. 2017)
» LANUGO oslavilo své desáté narozeniny a zraje jako víno   (Karel Souček, 01. 07. 2016)
» Svůj vysněný vinyl uvede kapela Lanugo v pražském NoD   (Karel Souček, 31. 03. 2015)
» Lanugo připravují dvoj-vinyl a vyjíždí na turné   (Jitka Fialková, 17. 02. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Školní tranzistor láká na Igora Orozoviče nebo nový cirkus
15.07.

Školní tranzistor láká na Igora Orozoviče nebo nový cirkus

Na šestý ročník multižánrového rodinného festivalu Školní tranzistor zve kulturní památka Stará škola...


Na Benátské! s Impulsem vyroste nová zábavní zóna
15.07.

Na Benátské! s Impulsem vyroste nová zábavní zóna

Jednu z největších novinek posledních ročníků letos představí Benátská! s Impulsem. Nová festivalová zóna Kopeček...


Skupina MONKEY BUSINESS natáčí nové album plné překvapení
15.07.

Skupina MONKEY BUSINESS natáčí nové album plné překvapení

Jinej svět není k dispozici je název chystaného alba kapely Monkey Business. Vyjde v polovině listopadu letošního...


Nová krev britské indie – Alex Spencer míří do Prahy
14.07.

Nová krev britské indie – Alex Spencer míří do Prahy

Britský zpěvák Alex Spencer vystoupí 7. září v pražské Cargo Gallery, kde fanouškům nabídne večer plný...


Baštu letošního festivalu Rock Castle budou hájit Powerwolf, Testament a Savatage
14.07.

Baštu letošního festivalu Rock Castle budou hájit Powerwolf, Testament a Savatage

Nevíte, co dělat v půlce srpna a vaše rockmetalové srdce nezvládne MoR nebo Ostravu v plamenech? Chcete...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Wow! Signal
08.07.

The Wow! Signal

» Muse

Britská rocková trojice Muse vydává své jubilejní desáté studiové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta