Kryštof si podmanil brněnské Rondo

Kapela Kryštof se včera 20. února představila na své třetí zastávce v rámci Agrofert Inzerát Tour 2013 v brněnské Kajot Aréně neboli Rondu. Nechyběly ani předkapely Nebe a IDO vs. The World a také host Jaromír Nohavica. Kryštof nabídl skvělý zážitek bez dlouhých čekání a plný hitů.

Celá hala se začala zaplňovat kolem sedmé hodiny večerní. Kolem třičtvrtě na osm, když už bylo poznat, že je vyprodáno, zhasla světla a na pódium přilítla haviřovská parta Nebe, které produkoval desku právě Richard Krajčo. Na to, jak většinou fanoušci jen těžce přežívají předskokany, se tleskalo hned od začátku. I když kapela neoplývá velkým množstvím zkušeností, své role se zhostila na výbornou. Navíc při závěrečných třech skladbách Platonická, Mapy a nejznámější a v rádiích hraná Legosvět dokonce rozezpívala část haly.

Po zhruba půlhodince kapela zmizela z pódia a hned, po ani ne pěti minutách, přišel Ido Zmishlany alias Ido vs. The World. Ten předvedl zajímavé vystoupení napříč folkem, popem a rockem, upozornil také na své nové album, ze kterého zahrál samozřejmě taky několik pecek, při kterých mu postupně pomohli i všichni členové Nebe. a byla z toho velice příjemná hodinová vložka, která celou halu výborně naladila.Za minutu devět už došlo na hlavní hvězdu večera, kapelu Kryštof. Na LED stěně, která se rozprostírala za pódiem, se spustila vizuální ukázka, na kterou navázala úvodní Římská a hned od začátku se zpívalo. Sám Krajčo během koncertu prozradil, že přípravy tohoto turné zabraly osm měsíců, což bylo ve výsledku znát. Na stěně při každé písničce jela nějaká grafická vizualizace. Například u Zatančím to byl dokonce speciální klip, ve kterém kapele pomohli třeba i Miroslav Donutil nebo Albert Černý z Charlie Straight. Hned při skladbě Parapet a také v Obchodníku s deštěm se také spustily červenobílé konfety, které zaplavily celou halu a nechyběli ani padající balónky, které byly laděné do celého grafického stylu alba Inzerát.Krom obrovské stěny za všemi členy kapely byly v aréně také tři můstky, na které často chodili ať už po jednom nebo rovnou všichni hrát také. Celý setlist koncertu byl postaven na loňském albu Inzerát, které bylo postupně zahrané celé bez výjimky. Album je jak stvořené pro takovéto halové koncerty. Hned v několika písních je to známé hulakání, které doprovázeli téměř všichni fanoušci.

Jedním z vrcholů večera byla ostravSKA balada, kterou Kryštof rozjeli sami. Po chvíli byl vyzván Jaromír Nohavica, i s  pomocí vizualizace přišel na pódium a dokončil píseň s kapelou. Spolu si pak střihli také poslední singl Křídla z mýdla. Pak došlo na repertoár samotného Nohavici, když zazněly skladby Mám jizvu na rtu, Já chci poezii a finální Fotbal, při které hrál Richard Krajčo na trombón. Celá hala Jarkovi aplaudovala a dále pokračoval Kryštof už sám.Jako první přídavek si kapela vybrala skladby Atentát, Obchodník s deštěm a DuDuDuu. Druhým přídavkem se stala Cesta, která na koncertě vyzněla daleko lépe než při studiovém provedení a u níž kapela v závěrečných titulcích ukázala všechny lidi, kteří se na tomto turné podíleli.

Kryštof předvedli vynikající show se vším všudy. Byla celá propracovaná do každého detailu, navíc se podařilo dobře zvolit předskokany, kteří rozhodně nenudili a třešničkou na dortu byl skvělý host v podobě Jaromíra Nohavici. Jak na začátku Richard Krajčo poznamenal "Budeme se snažit, aby tohle byl nejlepší koncert české kapely!", tak se mu to přání nejspíše vyplnilo, protože Inzerát Tour opravdu stojí za to.Více fotografií na našem Facebooku.
GALERIE

Související obsah:

» Kryštof se během turné zastaví ve čtyřech městech   (Joe Stramr, 09. 02. 2013)
» Inzerát od Kryštofa na obzoru, poslechněte si ukázky ze všech písniček   (Joe Stramr, 10. 10. 2012)
» Kryštof se spřáhli s Jaromírem Nohavicou   (David Malý, 13. 11. 2012)
» Vstupenky na trojlístek koncertů Kryštofa mizí před očima   (Joe Stramr, 02. 11. 2012)
» Kryštof vydá Inzerát v říjnu   (Joe Stramr, 03. 09. 2012)
» Kryštof posílá Inzerát   (Ondra Kocáb, 15. 11. 2012)
» Video Křídla z mýdla od Kryštofa je tady   (Joe Stramr, 12. 11. 2012)
» Na generálku Kryštofa přišlo tři tisíce fanoušků   (Karel Souček, 15. 02. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Totální nasazení si po 10 letech zopakuje turné se Zakázaným ovocem
07.02.

Totální nasazení si po 10 letech zopakuje turné se Zakázaným ovocem

Oceloví ptáci tour podnikly spřízněné kapely Totální nasazení a Zakázaný ovoce v roce 2013. Přesně...


The Valentines přinášejí veselou písničku o neveselých věcech
07.02.

The Valentines přinášejí veselou písničku o neveselých věcech

Veselé písničky o neveselých věcech jsou typické pro indie popovou kapelu The Valentines. Důkazem je singl...


Only The Poets se po necelém roce vrací do Prahy! Na dva koncerty se můžou fanoušci těšit už v dubnu
07.02.

Only The Poets se po necelém roce vrací do Prahy! Na dva koncerty se můžou fanoušci těšit už v dubnu

Zapište si datum 16. a 17. dubna, protože jedna z nejnadějnějších poporockových mladých kapel současnosti Only...


GEORGE EZRA PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM
07.02.

GEORGE EZRA PŘEDSTAVÍ V PRAZE NOVÉ ALBUM

Držitel ceny BRIT Award a mnohaplatinový hudebník George Ezra se po téměř čtyřech letech vrátí do Prahy v rámci...


Karnivool se v Praze připomněli bezchybnou show
06.02.

Karnivool se v Praze připomněli bezchybnou show

Den po severské melancholicky post-rockové invazi v podání švédské Katatonie a islandských Sólstafir...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Alchymie D.N.A.
21.01.

Alchymie D.N.A.

» Bastard

Alchymie D.N.A. je třetí studiové album havířovské hard´n´...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru