Klára Vytisková se se svojí první sólovkou vrací domů

Recenze alba : Home

Album: Home
Celkový čas: 00:38:11
Vydavatel: Warner Music
Rok vydání: 2015
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Jméno Kláry Vytiskové nemohlo nechat chladného nejednoho posluchače popové hudby v tuzemsku. Jako hudební osobnost vtrhla na scénu především s kapelou Toxique a její přednes rozvířil často stojaté vody české popové scény. Nekonformní výraz vizuální i hlasový mnohé potěšil svojí čerstvostí a mnohé minimálně donutil se zamyslet. Jak život přinesl do života zpěvačky různé výrazné zvraty, ta je zatoužila přenést do svých písní. Odděleně od své mateřské kapely vytvořila projekt KLARA a pod touto hlavičkou dala postupně dohromady ,,svoje" album Home.

Venuše nebo Country Girl?

Je celkem jasné, že Klára nehodlá ustupovat ze své výraznosti, ale také je jasné, že i sólové album se neobejde bez pomoci vhodných a též výrazných osobností. Tou nejbližší při práci na Home byla její sestra Edna Green, kterou lze slyšet na titulní písni. Tento singl vyšel ve videoverzi už v první půlce minulého roku. Celkem příznačně pomohl své ,,Venuši" i Matěj Benko (na jeho albu Planety ztvárnila Klára Venuši). Nahrávku však ovlivnili i další producenti nevyjímaje ani např. slovenský tým Little Beat. Za přispění všech si tak Klára napěchovala album svými emočními zážitky, jako jsou mateřství, vztahy a životní přesuny jenž se dají jako téma logicky pochopit.

Desítka skladeb v sobě přes všechny emoce skrývá především velké množství pulsující muziky. Právě výstižným příkladem je Country Girl, na které se představí takřka neznáma raperka a Klářina kamarádka Ambryzy. Už jinou invencí byla ovlivněna skladba Velvet. Podílel se na ní DJ Mike Trafic. Jednotlivé zvuky jsou spřádány, jako tenká pavoučí vlákna při světle lampy liduprázdné ulice. Pod nimi tančí svým hlasem víla Klára Vytisková. Píseň Survival je opravdovým přívalem pocitů a zpěvačka nechává svůj hlas zarývat do duší posluchačů, aby pochopili její rozpoložení za velmi výrazné doprovodné hudby. Samotná píseň je tak chytlavá a intenzivní, že si zasloužila ještě další verzi, o kterou se postaral Mr Moustache. Ten postupně přechází v až brutální zvukový výraz.

Klára navždy svá

Přes jinak úchvatnou atmosféru, kterou navozuje skvělá kombinace zvukového doprovodu a zbarvení Klářina hlasu se právě Survival potýká s malým klišé v podání roztoužených zvolání ,,Push Me, Hold Me, Kiss Me..." apod. To se opakuje v populární hudbě v podobném duchu už po desetiletí. Klára Vytisková si s hudbou hlavu zbytečně nekomplikovala. S vědomím, že její největší síla spočívá v hlasovém projevu, spíše vsadila na drobné efekty napojené na jednoduchý základ. Mnohé z nich už byly vzpomenuty výše v případě hostů alba Home. Jasným příkladem je také song Forever, kde Klára vyplňuje celý éter zpěvem s až minimalistickou zvukovou kulisou.

Klára Vytisková přesvědčuje svojí sólovou prvotinou Home, že je v tuzemsku stále tou pravou ,,současnou" zpěvačkou. Její hlas hravě kouzlí ty neopakovatelné nálady. Hudba je na desce sice výrazná, nicméně neklade si za cíl zpěvačku předběhnout a zastínit ji. Texty už vůbec situaci nekomplikují. Na druhou stranu není vůbec na škodu použití angličtiny. Klára si to se svým ,,světovým" výrazem může dovolit. Světlo světa tak spatřilo album, které je radost poslouchat pro svoji svěžest, a té má, zdá se, Klára Vytisková na rozdávání.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Psychiatrické vyšetření od Kláry Vytiskové

Psychiatrické vyšetření od Kláry Vytiskové

Klára Vytisková, nebo prostě jen KLARA, pokračuje ve své sólové kariéře druhou...GALERIE

Související obsah:

» Matěj Benko okouzlen vesmírem vytvořil barevnou koláž Planety   (Petr Škrabánek, 03. 01. 2016)
» Hvězdné Planety režíruje Matej Benko   (Karel Souček, 09. 10. 2015)
» Matej Benko chce hrát už jen pro děti   (Jitka Fialková, 24. 01. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Holly Humberstone proměnila Rock Café v dívčí pokoj
23.02.

Holly Humberstone proměnila Rock Café v dívčí pokoj

Ve středu 21. února se Rock Café proměnilo v dívčí pokojíček s černě vymalovanými stěnami. Tedy, skoro. Svou...


Warneři i letos pokračují ve vydávání reedic zásadních alb
23.02.

Warneři i letos pokračují ve vydávání reedic zásadních alb

V reedicích významných titulů devadesátých a nultých let bude vydavatelství Warner Music Czech Republic pokračovat...


Klip ještě prohloubil vyznění písně Janka Ledeckého Nedotýkejte se andělů
23.02.

Klip ještě prohloubil vyznění písně Janka Ledeckého Nedotýkejte se andělů

Nedotýkejte se andělů je název nového videoklipu zpěváka Janka Ledeckého. Vznikl k singlu, který...


Balaton Sound vítá na festivalové pláži druhou vlnu hvězd
22.02.

Balaton Sound vítá na festivalové pláži druhou vlnu hvězd

Adam Beyer, Amelie Lens, Stephan Bodzin (live), Reinier Zonneveld (live), Maceo Plex, Mathame, FJAAK, Mind Against, Miss Monique...


Světová hvězda Akon vyráží na evropskou tour
22.02.

Světová hvězda Akon vyráží na evropskou tour

AKON je senegalsko-americký multiplatinový umělec, zpěvák, producent, podnikatel, herec a filantrop. Jeho hudba má jedinečný...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru