Kapela Fast Food Orchestra zve do Bistra snů

Bistro snů je název nového alba kapely Fast Food Orchestra, které vychází zítra, 9. 2., ve fyzické i digitální podobě na všech streamovacích platformách. První deska v novém složení je dostatečně pestrobarevná, spojuje různé hudební žánry, ale stavebním kamenem je stále veselá atmosféra ska-reggae. Na vydání nového počinu naváže turné, které vyvrcholí křtem 27. března v pražském Lucerna Music baru. 

Deska obsahuje celkem 14 písní, za jejichž produkcí stojí kapela ve spolupráci s Ondřejem Žatkuliakem. Natáčení proběhlo v Golden Hive Studiu, následný mix pak v Rooftop studiu. Všechny texty napsal zpěvák Filip „Fido" Vondrášek a hudbu složili společně všichni členové. „Říká se to o každé desce, ale tahle je určitě tou naší nejlepší. Máme skvělou sestavu a chuť dělat věci naplno, a to se snad i odrazilo. Právě začíná Rok draka. Jde o nejpozitivnější rok čínského horoskopu, takže pevně věříme, že právě drak přinese albu úspěch," přeje si zpěvák Fido.



Rok draka není jediným spojením novinky s asijskou kulturou. „Celé album provází asijské symboly, které se nabídly náhodně ve chvíli, kdy jsme zhmotnili myšlenku, že jsme jako kapela Bistro, která rozváží krabičky s hudbou po bytech, domech a městech. Pak už jsme jen pokračovali. Kromě čínského draka jsme zakomponovali kočku Maneki Neko jako symbol hojnosti, asijské rondony ozdobené lžičkami, do nichž jsme se oblékli na promo fotky i do klipu Hvězdoplavci, který vyjde, co nevidět," doplňuje baskytarista Matěj

V průběhu března odjede parta Fast Food Orchestra intenzivní klubové tour. Navštíví celkem devět měst napříč Českou republikou. „V průběhu večera představíme pochopitelně naši novou desku, ale můžete se těšit i na naši starou jízdu. Společně vytvoříme skvělou atmosféru, tak dorazte slavit s námi," láká Adam.
Foto: Vojta Florian
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Tři dny drum & bassu v magickém údolí pod širým nebem, to je Darkshire Festival in the Valley
04.06.

Tři dny drum & bassu v magickém údolí pod širým nebem, to je Darkshire Festival in the Valley

Zatímco většina velkých elektronických festivalů sází na obří areály, betonové plochy a masovou produkci, Darkshire...


Pitbull představí svou energickou show na letišti Letňany
04.06.

Pitbull představí svou energickou show na letišti Letňany

Mr. Worldwide míří zpět do Prahy. Okamžitě vyprodaná O2 arena mu byla malá, a proto představí svou energickou show...


Dream, Ivory přivezou svůj dream pop do Prahy
04.06.

Dream, Ivory přivezou svůj dream pop do Prahy

V pondělí 22. června 2026 se v pražském klubu Subzero představí americké duo Dream, Ivory, tvořené...


Australská metalcorová senzace Ocean Sleeper poprvé v čele vlastního koncertu v České republice
03.06.

Australská metalcorová senzace Ocean Sleeper poprvé v čele vlastního koncertu v České republice

Pražské Café V lese přivítá 26. června jednu z nejzajímavějších kapel současné australské...


Brasil Fest Brno přinese brazilskou energii do centra města
03.06.

Brasil Fest Brno přinese brazilskou energii do centra města

Čtyři dny hudby, tance, chutí Brazílie i aktivit pro celé rodiny nabídne Brasil Fest Brno, největší festival...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...