James Blunt se vrátí do Prahy s novým albem

Zpěvák James Blunt se vrátí do Prahy. Autor hitů jako You're Beautiful nebo Wisemen vystoupí 6. března 2020 v pražské Tipsport Areně v rámci turné k novému albu Once Upon A Mind, kterým se vrací zpět k ryzímu písničkářství. Hudebník, jenž svými hity nejprve ovládnul Evropu, a pak se stal v USA prvním britským umělcem v čele hitparády od dob Candle in the Wind Eltona Johna, má zajímavý příběh. Absolvoval vojenskou akademii a sloužil i ve válečném Kosovu. Po odchodu z armády natočil debutové album Back to Bedlam, které patří v domovské Velké Británii k nejlépe prodávaným nahrávkám vůbec. Od té doby si fanoušci na celém světě koupili přes 23 milionů jeho desek.

Poté, co Blunt na poslední nahrávce koketoval s elektronikou, se na aktuálním albu Once Upon A Mind vrací zpět k tomu, co umí nejlépe. Píše klasické písně, co chytnou za srdce. Důkazem je svěží singl Cold. Blunt slibuje, že na nahrávce najdeme i jeho klasické balady, popové skladby či lehký náznak country. Naživo zároveň přehraje i všechny svoje zásadní hity," říká promotér koncertu Dalin Vajčner.  

Nová nahrávka Once Upon a Mind vyjde na konci října. V únoru pak zpěvák se svoji skvělou doprovodnou kapelou vyrazí nejprve na britskou šnůru, které naváže na jeho světové turné. V jeho rámci dorazí v pátek 6. března i do Prahy. Vstupenky budou stát od 890 korun a budou k dostání od 6. září v sítích Ticketlive.cz a Ticketportal.  

Bluntovo první album patří mezi nejúspěšnější britské nahrávky. Dobře si vedl i jeho další kus All the Lost Souls se singlem 1973, který vévodil hitparádovým žebříčkům ve více než dvaceti zemích. Třetí studiovou nahrávku Some Kind of Trouble vydal v roce 2010. Na zatím posledním čtvrtém studiovém albu lákal Blunt písní Bonfire Heart, s níž se dostal na čtvrté místo britské singlové hitparády. Poprvé Blunt v Česku vystoupil na vyprodaném koncertu v pražské Lumbeho zahradě v létě roku 2006. O jeho vystoupení byl tehdy takový zájem, že pořadatelé museli provizorně rozšiřovat areál.  


Související obsah:

» James Blunt se vrací s novou hudbou   (Ondra Kocáb, 31. 07. 2013)
» James Blunt se chce s novinkou vrátit na výsluní   (Karel Souček, 15. 10. 2013)
» Zpěvák JAMES BLUNT zveřejnil první singl z chystané desk   (Jiří Hroněk, 30. 01. 2017)
» James Blunt se letos vrací s The Afterlove   (Ondra Kocáb, 27. 01. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina Horkýže Slíže vydává po pěti letech nové album
29.08.

Skupina Horkýže Slíže vydává po pěti letech nové album

Po pěti letech natočila skupina Horkýže Slíže nové album. Nese název a ČAROVNÉ SLOVÍČKO? a vychází...


Od reklamní hudby k evropským pódiím. HAEVN slaví deset let.
28.08.

Od reklamní hudby k evropským pódiím. HAEVN slaví deset let.

Nizozemské duo Marijn van der Meer a Jorrit Kleijnen, známé jako jedna z výrazných evropských formací současné...


Druhý den na Valníku Ivan Mládek dokázal, že hudba spojuje všechny generace
28.08.

Druhý den na Valníku Ivan Mládek dokázal, že hudba spojuje všechny generace

Návštěvníky z řad pankáčů (někteří outfitem, všichni duší) páteční vytrvalý liják tak vysílil, že spali...


Niakara představí naživo skladby z nového, temněji laděného EP Anubis v klubu Modrá Vopice
27.08.

Niakara představí naživo skladby z nového, temněji laděného EP Anubis v klubu Modrá Vopice

Druhá vlna Anubis Tour ll začíná!  Niakara potvrzuje své místo mezi zajímavými současnými projekty...


Declan Welsh: Pokud chcete dělat umění, kašlete na algoritmy
26.08.

Declan Welsh: Pokud chcete dělat umění, kašlete na algoritmy

Declana Welshe jsme se v rozhovoru zeptali, proč jeho hudba nemá posluchače jen utvrzovat v tom, co už cítí,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nemilovaný svět
12.08.

Nemilovaný svět

» Už jsme doma

Nemilovaný svět na vinylu. Druhé studiové album legendární české...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta