Ikona heavy metalu Iron Maiden, společně se svým maskotem Eddiem opět v Praze

Legacy Of The Beast World Tour

Původně naplánovaný koncert formace Iron Maiden byl kvůli nezbytným opatřením přesunutý celkem dvakrát. 20. června v pražském Sinobo Stadium si konečně fanoušci užijí tak dlouho očekávaný koncert na kterém po boku Iron Maiden vystoupí i speciální hosté: Airbourne a Lord Of The Lost

V rámci turné, které bylo zahájeno v roce 2019, skupina zavítala do 39 zemí po celém světě, její koncerty navštívily téměř dva miliony fanoušků a na legendárním festivalu Rock In Rio v Brazílii hrála téměř pro 100 000 lidí. Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson říká: „Doposud jsme se měli na turné Legacy fantasticky a reakce na jevištní show a na všechny šílené rekvizity (včetně Eddieho!), které jsme představili, byly všude fenomenální. Celá skupina si užila spoustu zábavy a jsme opravdu nadšeni, že se vracíme do Evropy, kde oslovíme ještě více našich fanoušků.” Na těchto koncertech zazní nejenom hity, ale i věci oblíbené u fanoušků. Kapela bude vybírat z celé své kariéry, takže pro každého něco!

Nejúspěšnější metalová kapela konečně opět rozjíždí turné Legacy of the Beast Tour 2022 Scénografie bude představovat různé světy a do detailu odrážet tradici Maiden. Bruce Dickinson, Dave Murray, Adrian Smith, Janick Gers, Steve Harris a Nicko McBrain odehrají v rámci turné koncert společně se svým maskotem Eddiem.

Žádná kapela neměla na heavy metal takový vliv jako Iron Maiden. Skupina, kterou v roce 1975 založil baskytarista SteveHarris, sehrála nejen rozhodující roli při formování heavy metalu 80. let, ale byla také vzorem pro pozdější kapely nejrůznějších metalových subžánrů. Mnoho kapel na scéně znovu vydalo písně Iron Maiden jako covery nebo někdy na svých koncertech hrají celá alba. Jejich úspěch se rozšířil i mimo ostrov do dalších zemí po celém světě. S více než 100 miliony prodaných nosičů je Iron Maiden jednou z nejkonzistentnějších a komerčně nejúspěšnějších metalových kapel na světě. Spolu s kapelami jako Saxon, Angel Witch, Praying Mantis, Diamond Head, Tygers of Pan Tang a Dep Leppard se Iron Maiden řadí do nové vlny britského heavy metalu (NWoBHM).

Kapela zpočátku vystupovala jako předskokan skupin Kiss a Judas Priest, brzy však zaplnila velké haly v Evropě a později i v USA. Iron Maiden vyrazila na své první světové turné s albem "Killers", které vyšlo v roce 1981. Velký průlom skupiny však přišel v roce 1982 s albem "Number Of The Beast", které se dostalo přímo na vrchol hitparád.

Doba Iron Maiden je poznamenána neustálými změnami členů kapely. Steven Harris je posledním zbývajícím členem původní sestavy se zpěvákem Paulem Dayem, kytaristy Davem Sullivanem a Terrym Rancem a Ronem Matthewsem na bicí. Dnes Iron Maiden kromě Harrise tvoří Bruce Dickinson, Dave Murray, Adrian Smith, Janick Gers a Nicko McBrain. Od počátku 80. let kapelu doprovází maskot Edward The Head, zkráceně Eddie, který zdobí nespočet obalů kapely. Během své existence prošli Iron Maiden celou řadou personálních změn. Ta důležitá nastává roku 1982, kdy přichází do kapely Bruce Dickinson, nejlepší zpěvák tohoto uskupení, aby nahradil Paula Dianna.

Poslední album Senjutsu vyšlo 3. září 2021 Senjutsu je prvním studiovým albem skupiny po téměř šesti letech (ačkoli bylo na více než dva roky pozastaveno), po The Book of Souls (2015), což představuje vůbec nejdelší mezeru mezi dvěma studiovými alby Iron Maiden. Jedná se o jejich druhé studiové dvojalbum, první studiové album od Powerslave (1984), na kterém se žádným způsobem autorsky nepodílel kytarista Dave Murray a také první od Virtual XI (1998), na kterém je autorem více písní baskytarista Steve Harris. Název alba je vykreslen na pravé straně přebalu skutečným svislým japonským pravopisem „senjutsu" (戦術) a na levé straně písmem připomínajícím japonské znaky. V překladu znamená „taktika a strategie".

Související obsah:

» Iron Maiden otevřeli knihu duší a vypustili ven bestii   (Karel Souček, 27. 10. 2015)
» The Book Of Souls   (Jiří Hroněk, 05. 09. 2015)
» Iron Maiden   (Petr Škrabánek, 06. 10. 2010)
» Legendární záznam koncertu Maiden England vyjde v digitální podobě   (Petr Škrabánek, 27. 02. 2013)
» Iron Maiden na slovenském Topfestu jako headliner   (Joe Stramr, 17. 01. 2013)
» Iron Maiden v červenci v Praze   (Joe Stramr, 13. 02. 2013)
» Iron Maiden znovu v Česku   (Jan Vavřík, 16. 02. 2014)
» Po šesti letech přicházejí Iron Maiden s novou písní   (Karel Souček, 16. 07. 2021)
» Iron Maiden v pondělí dorazí do Prahy   (David Malý, 27. 07. 2013)
» Iron Maiden   (Petr Škrabánek, 19. 10. 2010)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem
30.06.

Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem

Malebná obec u Klatov s názvem Štěpánovice pohostila v pátek 24.6.2022 na soukromě laděné akci hned...


Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy
30.06.

Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy

Only the Poets, britská poprocková kapela, jež vznikla v roce 2017, se do podvědomí fanoušků dostala zejména díky...


Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album
30.06.

Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album

Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového...


Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.
30.06.

Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.

Po ročním odkladu dorazí konečně do Prahy i maskovaná banda z Iowy. Slipknot se k nám vrací pravidelně, naposledy navštívili...


Green Day na Rock for People plnili sny
29.06.

Green Day na Rock for People plnili sny

Americké trio Green Day se do České republiky vrátili po pěti letech a rozhodně si nemuseli plnit žádné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lidová Redlová
01.06.

Lidová Redlová

» Redlová Lucie

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru