Festival UTOpije láká nedočkavce na Warmupy.

Nemůžete se dočkat festivalu? Tak vyrazte na takzvané warmupy a to v ceně celofestivalové vstupenky.

13. Května proběhl první warmup pro nedočkavce. Fanoušci tak mohli zažít abnormální klatovskou jízdu s P/STÍBOLEHLAVEM, což je skutečně vražený koktejl. Kombinace experimentálního rapu s tvrdého dubstepu s drum’n’bassovým švihem, úderností industrialu a šmakem špinavých experimentů v podání Michala Milka
aka Bolehlavem.

 25. Květen se bude pokračovat s KatastremA Z Y L e m a americkými CHEW ve spolupráci se Stoner Smoker festivalem  v Crossu.  Chew je trojice z daleké Atlanty, která vás svou neotřelou kombinací psychedelie, post-rocku a analogových samplů rozhodně nenechá v klidu. Pro naše věrné fanoušky netřeba dvojici rave djs Zí&Skliba aka AZYL představovat, pro ty ostatní doporučujeme pohodlnou obuv. Katastr je projekt dvou zkušených táborských hudebníků nás svou surovostí bicích a propracovaností elektronických kláves velmi nadchl na loňském ročníku Utopije a jsme zvědavi, kam se za ten rok posunuli. Po několikaleté pauze jsou vesmírní pankáči FERTILIZER zpět a my máme radost, že si udělali čas a podělí se s námi o svůj mimozemský elektro nářez.29.května
nesmíte zmeškat skutečnou italskou shoegaze lahůdku CLUSTERSUN. Tento warmup se uskuteční v Klatovech. Zvuk, který ve vás vyvolá dávné touhy, budete je vyvolávat ze zavřenými očima uprostřed davu. Uši vám explodují sílou okamžiku budete se ztrácet a možná opět nalézat. Zaplaví vás fuzz, reverbem, a silnou melodií. S jejich třetím LP Avalanche Clustersun opouští zasněný shoegaze a ve vysoké rychlosti se dostávají do acidové pouště.

10. Června přijede z Litvy snová WATERFLOWER přinést trochu lásky do dejvické Klubovny.
A to všechno v ceně celofestivalové vstupenky. Waterflower je multimediální umělkyně zaměřující se na eco-futuristický avantgardní pop. Na její tvorbu ma silný vliv příroda i věda, což dokazuje fakt, že během svého vystoupení mj. využívá rostliny jako živoucí midi klávesnice. Body of Pain je duo, který přiveze cold-synth set. Bude to temné!Jeden z organizátorů Martin Opatrný upřesňuje: „Už se nemůžeme dočkat, mrzelo nás, že někteří interpreti letos nemohli dorazit na festival, ale máme skvělé vztahy z předchozích ročníků a tak jsme dohodli sérii zajímavých warmupů. Osobně se těším na všechny a samozřejmě nejvíc na festival, už se to krásně peče. Mockrát Vám děkujeme za podporu!"

Na webových stránkách festivalu si vyberete WARMup, který se Vám líbí a pokud koupíte celofestivalovou vstupenku nic dalšího neřešíte a jdete juchat. Jestli nemáte čas na festival, ale chcete jít na nějaký z WARMupů můžete samozřejmě zakoupit lístky jen na vybrané warmupy a vidíme se v klubech!

Související obsah:

» Festival UTOpije se vrací silnější než kdy dřív.   (Monika Jetelová, 18. 05. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Ash vs. The Subways v Lucerna Music Bar
30.11.

Ash vs. The Subways v Lucerna Music Bar

Už túto sobotu 02.12.2023 vystúpi severoírska rocková hviezda 90-tych rokov Ash v pražskom Lucerna Music Bare....


Mikulášská s The Tap Tap se z Prahy přesouvá do pivovaru Bizon
30.11.

Mikulášská s The Tap Tap se z Prahy přesouvá do pivovaru Bizon

Státní opera, Forum Karlín, Divadlo na Vinohradech a KD Barikádníků. To byla místa, kde se v minulosti konal oblíbený...


Tomáš Boček vyměnil angličtinu za češtinu a folk za pop a RnB
30.11.

Tomáš Boček vyměnil angličtinu za češtinu a folk za pop a RnB

Zpěvák a skladatel Tomáš Boček dosud vydal tři singly v angličtině a jeden z nich, Don't Know Why, prošel sítem do...


Oskarový herec se s kapelou Thirty Seconds To Mars vrací po pěti letech do Prahy
30.11.

Oskarový herec se s kapelou Thirty Seconds To Mars vrací po pěti letech do Prahy

Americká rocková kapela Thirty Seconds To Mars vyráží na celosvětové turné se svým nejnovějším...


„Chtěli bychom teď hlavně hrát naživo…“  říká kytarista skupiny Meredith Hunter.
30.11.

„Chtěli bychom teď hlavně hrát naživo…“ říká kytarista skupiny Meredith Hunter.

Liberecká skupina Meredith Hunter prošla v poslední době personálními změnami a vydala novou desku. Na to, co bude...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru