Festival UTOpije se vrací silnější než kdy dřív.

Roky tvrdého gaučingu neúprosně přepisují kulturní mapy celého světa a festival jako takový se bude snažit postavit všechny lenochy z gauče zpátky na nohy. 24. – 25. června se Areál Úžlebec promění v místo setkání nejrůznějších kultur z celého světa. Akce vás naplní krásnem a gaučing úplně vytěsní z hlavy. Zde zažijete rozmanitost a bezprostřednost.

Nemůžete se dočkat festivalu? Tak vyrazte na takzvané warmupy a to v ceně celofestivalové vstupenky.

Už 13. 5.  Jsme mohli zažít abnormální klatovskou jízdu s P / S T í a BOLEHLAVEM, což je skutečně vražený koktejl. 25. 5. Budeme pokračovat s Katastrem, A Z Y L e m a americkými CHEW ve spolupráci se Stoner Smoker festivalem  v Crossu. 29.května nesmíte zmeškat skutečnou italskou shoegaze lahůdku CLUSTERSUN a 10. Června přijede z Litvy snová WATERFLOWER přinést trochu lásky do dejvické Klubovny. A to všechno v ceně celofestivalové vstupenky.
Jeden z organizátorů Martin Opatrný upřesňuje: „Už se nemůžeme dočkat, mrzelo nás, že někteří interpreti letos nemohli dorazit na festival, ale máme skvělé vztahy z předchozích ročníků a tak jsme dohodli sérii zajímavých warmupů. Osobně se těším na všechny a samozřejmě nejvíc na festival, už se to krásně peče. Mockrát Vám děkujeme za podporu!"

Na webových stránkách festivalu si vyberete WARMup, který se Vám líbí a pokud koupíte celofestivalovou vstupenku nic dalšího neřešíte a jdete juchat. Jestli nemáte čas na festival, ale chcete jít na nějaký z WARMupů můžete samozřejmě zakoupit lístky jen na vybrané warmupy a vidíme se v klubech!

Hranice jsou prolomeny, UTOpije 2022 může nastat!

Hudební festival UTOpije může konečně naplno využít svůj potenciál nádherného areálu v Úžlebci na Plzeňsku. Třetí ročník je díky množství zahraničních hostů ve znamení celosvětového setkání se v míru, lásce a porozumění. Nejrůznější hudební styly od postfokloru přes psychedelic-rock po acid-live-drums-techno rozvlní vodní nádrž už před začátkem letních prázdnin.

Jeden z organizátorů upřesňuje: „Od začátku chceme propojovat nejrůznější interprety a žánry, ale i kultury a myšlenky. Letošní ročník nám konečně dává možnost udělat malé celosvětové (úsměv) setkání krásných lidí na nádherném místě. Nově jsme připravili teepee, bude šapitó a celkově klademe důraz na zážitek z areálu – však to uvidíte a uslyšíte. Přes 20 interpretů z 8 zemí Vás jistě potěší".  

Dvoudenní festival navštíví hudebně zajímaví zahraniční interpreti jako americká N.O.H.A. hrající live drum and bass / world music, nebo mexičtí Illuminasty se svým neorockem a typickým latin-rapem. Pozvali jsme i německéko pistole – napůl stroj, napůl člověk míchající živě acid-techno a bicí, nebo polské Body Package a užasný trip-hop post-rock, skoro jako Massive Attack. Českou republiku zdatně reprezentují Hello Marcel nebo Mutanti hledaj východisko, ale zkoušíme zabrousit i do stoner-psychedelie v podobě Acid Row, nebo postfolkoru s cenou Anděl a brněnskými PONK a spoustu dalších kapel, které jsou obeznámeny na webových stránkách festivalu.

„Specialitou festivalu je doprovodný program, na kterém spolek Zvedni Zadek prakticky vyrostl. Projeli jsme nespočet festivalů, dokud jsme nenašli svoji utopii v této oáze klidu a míru, tedy Úžlebci." prozrazuje Dominik Fiala. "I letos v rámci Zvedni Zadek Zone chystáme na sobotu již tradiční Beer Jógu a Pub Quiz. Aktivnější návštěvníky pak může zajímat závod Dračích lodí a v procesu vyjednávání jsou rovněž různorodé workshopy. Abychom ale také nabídli něco nového, pozvali jsme letos kamarády cirkusáky v čele s artistou Shashikem. Takže nuda rozhodně nebude.”

Díky druhému ročníku jsou organizátoři daleko zkušenější a chtějí se zaměřit především na vizuálno a večerní výzdobu celého areálu. Opět bude možné kempovat na přilehlé louce mimo areál, aby měli návštěvníci větší klid. 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Překvapivé spojení krásy a metalu v podání Evy Burešové a Dymytry
01.07.

Překvapivé spojení krásy a metalu v podání Evy Burešové a Dymytry

Leč by některé z nás tahle kombinace nikdy nenapadla, tak se tak stalo. Eva Burešová vydala nový singl s názvem...


Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip
01.07.

Sladbu Martiny Pártlové Si to udělám sama doprovází vtipný klip

Energická, roztančená, chytlavá, vtipná. Taková je nová písnička Si to udělám sama, kterou natočila zpěvačka...


Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem
30.06.

Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem

Malebná obec u Klatov s názvem Štěpánovice pohostila v pátek 24.6.2022 na soukromě laděné akci hned...


Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy
30.06.

Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy

Only the Poets, britská poprocková kapela, jež vznikla v roce 2017, se do podvědomí fanoušků dostala zejména díky...


Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album
30.06.

Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album

Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lidová Redlová
01.06.

Lidová Redlová

» Redlová Lucie

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru