Festival Rock for People Hope uzavírá line-up a představuje časový harmonogram

Alternativní verze letošního festivalu Rock for People s podtitulem Hope zná svůj program na hlavních pódiích. K již potvrzeným hvězdám The Hives, Mando Diao a Måneskin přibývá další velké jméno.

Je jím americká dvojice Missio, tedy písničkář Matthew Brue a instrumentalista David Butler, kteří propojují lehkou elektroniku a rytmický hip hop. Na scéně působí od roku 2014, velký úspěch zaznamenali se svou druhou deskou "The Darker the Weather // The Better the Man” z roku 2019 a na ni navázali hned o rok později s akrutálním albem "Can You Feel The Sun”. Jejich singl „Sing To Me” se dokonce objevil v seznamu skladeb pro herní fenomén Death Stranding. Zahráli si jako předskokan kapel jako Muse, 30 Seconds to Mars nebo Yungblud a představili se i na festivalech Lollapalooza, Firefly nebo Hangout.

Moderní metalcore nabídne zkušená německá čtveřice Annisokay, která začala v roce 2007 a na svém kontě mají již pět studiových desek. Ta poslední a názvem "Aurora” vyšla v lednu roku 2021 a u nás ji představí poprvé v sobotu 14. srpna. Možná zazní i píseň „Shed My Skin”, kterou nahráli společně s nizozemskou hvězdou Within Temptation.

Třetí zahraniční kapelou, která doplňuje celý line-up, je německé rockové trio Pabst. Na scéně jsou od roku 2016 a už stihli vydat dvě desky "Chlorine” a "Deuce ex Machina”. Jejich styl se dá upřesnit jako stoner rock, garage rock nebo noise rock, specifickou škatulku si můžete najít také v sobotu 14. srpna.

Sestavu festivalu doplnili i československé kapely. Jmenovitě to jsou The Truth Is Out There, Annabelle, Cigarette Syndrome a slovenští Wyfe.

Festival Rock for People Hope proběhne ve dnech 13. a 14. srpna v areálu letiště v Hradci Králové. Dvoudenní vstupenky zakoupíte v prodejní síti GoOut za 1490 Kč, držitelům je garantováno 100% vrácení vstupného v případě zrušení akce.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Rock For People 2026: Tuzemská scéna plnohodnotně sekundovala té zahraniční
21.06.

Rock For People 2026: Tuzemská scéna plnohodnotně sekundovala té zahraniční

Letos jsem se rozhodla nectít pravidlo, že každá noc strávená doma se počítá. Na festival totiž vyrážíme o den dřív,...


Hollywoodské hvězdy zazářily v brněnském Sonu
21.06.

Hollywoodské hvězdy zazářily v brněnském Sonu

Večer ve znamení rapu, elektroniky a hip-hopu v podání kalifornských Hollywood Undead naplnil celý sál Sona a značil...


Soundtrack Bára Basiková doprovodí časosběrný film Heleny Třeštíkové
20.06.

Soundtrack Bára Basiková doprovodí časosběrný film Heleny Třeštíkové

Jen několik dní před světovou premiérou (6. července) filmu režisérky Heleny Třeštíkové na 60. MFF Karlovy...


Singl a klip To nemůžu být já ohlašuje nové album kapely Budoár staré dámy
20.06.

Singl a klip To nemůžu být já ohlašuje nové album kapely Budoár staré dámy

S kancelářskou únavou a pracovními stereotypy pracuje nový klip brněnské kapely Budoár staré dámy k singlu...


Starbenders rozzáří Bike Jesus svou divokou show
20.06.

Starbenders rozzáří Bike Jesus svou divokou show

Starbenders míří do Prahy! Americká glam punk rocková senzace vystoupí 14. července v klubu Bike Jesus v rámci aktuálního turné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ptáci a Draci
18.06.

Ptáci a Draci

» Jinany

Ptáci a draci je EP vydané v červnu 2026. Některé texty pochází...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...