Festival Hrady CZ zveřejnil kompletní časový line-up

Hrady CZ jako jediný festival svého druhu přinášejí již 20 let zážitek z hudby a atmosféry historických památek lidem po celé republice. Jubilejní ročník organizátoři tak věnují všem aktivním hudebním fanouškům, kteří vyhledávají Hrady CZ pro poslech koncertů svých oblíbených interpretů v kultivovaném prostředí českých a moravských hradních památek. Ty patří tradičně k nejvyhledávanějším prázdninovým výletům a festival nabízí v ceně sobotního lístku nebo dvoudenní permanentky vstup na hrad zdarma. Organizátoři festivalu vstupné oproti loňsku nezdražili.       

Kompletní časový line-up vystoupení všech kapel je venku. Organizátoři festivalu letos program koncipují napříč generacemi, vstřícným krokem k mladým návštěvníkům jsou například koncerty interpretů, jakou je Pam Rabbit, oceňovaná v posledních třech letech v hudební anketě Anděl, či Sofian Medjmedj. Nově vystoupí na Hradech CZ Ben Cristovao, zazní zde tak rap či r’n’b, nebo i rap s přesahem do country v podání rappera a bubeníka Marpa, který své poslední album nahrál v americkém Nashvillu.   



Páteční program všech zastávek zakončí koncert kapely Divokej Bill, rockový nářez od Kabátů zase uzavře sobotní večery. Richardovi Krajčovi v komorní akustické sestavě bude patřit sobotní poledne, večer pak například skupině Wanastowi Vjecy. Dále se fanoušci můžou těšit na Dymytry, Tomáše Kluse, Visací zámek či Gaia Mesiah. Program je na všech osmi zastávkách obdobný, aby si své oblíbené interprety mohli užít návštěvníci ve všech regionech. Dále na festivalu vystoupí rappeři Anki a Grey256, kapely Henych 666, Doctor Victor, Highland či Symmerya.   

Festival Hrady CZ si interpreti chválí pro jeho přátelskou až rodinnou atmosféru a rádi se sem vrací. „Na letošní Hrady CZ se mega těším, je to nejlepší putovní festival v Čechách se super zázemím i fanoušky. Bude to bomba a vystupujeme ve skvělý čas – vždy v pátek v půl desáté, já jsem nadšen," říká Marpo. Nadšením nešetří ani Michal „Pixies" Pixa z kapely Visací zámek, která patří k hradním stálicím. „Hrady CZ jsou jeden z nejlepších festivalů v České republice, kde se k nám chovají skutečně jako rodina," uvádí Pixies.       



Koncerty se budou odehrávat vždy na dvou pódiích v areálech na loukách v podhradí či v těsné blízkosti hradů. V pátek se areály otvírají v půl čtvrté odpoledne, v sobotu v deset hodin dopoledne. Tradiční hradní karneval s vyhlášením nejlepších festivalových masek se bude konat vždy v pátek v půl osmé večer.
GALERIE

Související obsah:

» Putovní festival Hrady CZ oslaví 20. narozeniny   (Karel Souček, 04. 04. 2025)
» Na Hrady CZ nejen za Lucií v původní sestavě   (Karel Souček, 16. 05. 2024)
» Obléhání hradu Švihov skončilo, nikdo nebyl zajat, raněn ani zabit   (Karel Souček, 01. 08. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Post Malone brzy odehraje svou českou premiéru
21.07.

Post Malone brzy odehraje svou českou premiéru

12. srpna 2025 Praha zažije jeden z vrcholů letošní hudební sezóny. Událost, která se zapíše do paměti každého,...


Hudební festival Hrady CZ tento pátek a sobotu rozezní hrad Švihov
21.07.

Hudební festival Hrady CZ tento pátek a sobotu rozezní hrad Švihov

Hudební festival Hrady CZ, který letos slaví jubilejních 20 let, po Točníku a Kunětické hoře rozezní v pátek...


Festival hudby na zámku Dobříš nabídne filmové melodie, poezii i divadlo
21.07.

Festival hudby na zámku Dobříš nabídne filmové melodie, poezii i divadlo

Areál zámku Dobříš se od 7. do 10. srpna 2025 opět promění v koncertní jeviště pod širým nebem. Festival hudby Zámek...


Čechomor na holešovickém koncertě doprovodí Martina Pártlová
20.07.

Čechomor na holešovickém koncertě doprovodí Martina Pártlová

V této podivné době nutně potřebujeme radosti života. Pokud se vám ale momentálně nedostávají, nezoufejte,...


The Dandy Warhols předvedli koncert, který potěšil srdce i uši
19.07.

The Dandy Warhols předvedli koncert, který potěšil srdce i uši

The Dandy Warhols se po více jak pěti letech vrátili 17. července do Prahy, konkrétně do Lucerna Music Baru. Zároveň...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Okná dokorán
08.07.

Okná dokorán

» Tobias Szidi

Nový album Okná dokorán vychádza po desiatich rokoch. S textami Petra Lipovského,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru