Evelynne vychází z Anonymity
Recenze alba : Anonymity
Na letošním festivalu Rock for People jsem se setkala s hodně lidmi, kteří s pražskou kapelou Evelynne v minulosti měli co do činění. Moc hezkých věcí jsem se na jejich adresu bohužel nedozvěděla, ale přeci jen, kvalitu alba utváří trochu jiné věci a tak jsem byla zvědavá, jaká ve skutečnosti jejich deska bude.
Skupina Evelynne se nejvíc pohybuje ve sférách indie - electra a své debutové album s názvem Anonymity vydali po pěti letech působení na domácí scéně. Anonymity obsahuje jedenáct skladeb a jeden remix. Všechny písně až na song "V zajetí” jsou anglické.
Evelynne hrají chytlavou taneční melodickou hudbu, ale rozhodně bych je neoznačila jako něco nového, nebo průkopového na naší scéně. Mladých nadějných kapel jako jsou oni je v Česku jako ryb ve Vltavě, a budou muset ještě hodně co zapracovat, aby byli něčím víc. Ovšem oproti ostatním jsou ve výhodě díky tomu, že v současné době mají očividně dobrého manažera. O tomto svědčí i poněkud zvláštní fakt, že i když na letošním českém Youtube Festu obsadili čtvrtou pozici, dostali pro svůj koncert nejlepší showtime na RfP ze všech vítězů YT festu.
Co se týče jednotlivých písní na albu, k těm lepším bych zařadila singl "D.N.A", se kterým Evelynne i vyhrála v již zmíněném Youtube Festu. Mě osobně z alba nejvíce oslovily skladby "Mr. Shallow" a "Tripping on a dancefloor", kterým nechybí chytlavá melodie a něco do sebe. Celkově jsou songy textově i hráčsky trochu vice složitější, než na co je průměrný posluchač české scény zvyklý, což je rozhodně bod k dobru.
Trošku zvláštním je, že v přiloženém bookletu chybí několik textů k písním a pro příště by bylo možné lepší si rozmyslet, jestli přílohu s texty k cd vůbec dávat.
V České republice je to s možnostmi se prosadit trochu omezenější než ve světě. Smutným faktem zůstává, že o těch talentovaných mladých kapelách tu moc slyšet není, protože se dává přednost už starým známým kapelám. Rozhodně je dobře, že z těch stovek mladých fajn kapel, se občas nějaká dostane trošku výš a dává naději těm dalším.
- Identity (2013) 00:36:28
Evelynne našli svoji identitu
Propojit klasické nástroje s elektronikou se na tuzemské hudební scéně...
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Šestihlavá hydra King Gizzard & The Lizard Wizard opět předčila očekávání
King Gizzard & The Lizard Wizard. Šest hlav, jedno tělo, nekonečno směrů. Jejich diskografie čítá přes dvacet...
Jemné tóny, silné emoce - Sadie Jean v Praze
Americká zpěvačka a textařka Sadie Jean vystoupila 11.11. v pražském Rock Café a na stage přinesla okouzlující...
Američtí držitelé Grammy Portugal. The Man představí nové album v Praze
Americká kapela Portugal. The Man, držitelé ceny GRAMMY, se po letech vrací do Prahy – a přivezou s sebou nové...
Emoce místo efektů - Dodie v Praze
Britská zpěvačka a skladatelka Dodie vystoupila 7. listopadu 2025 v pražském Roxy a přinesla večer plný klidu, blízkosti,...
O myších a lidech po sedmi letech v klubu
Trojice kapel, které dokazují, že moderní metalcore má stále co říct, se chystá ovládnout pražské MeetFactory....
» zobrazit více...
RECENZE
» Kapela Mňága a Žďorp hořela vždycky...
» Atmosférické Nanebevstoupení umí Paradise...
» Poslední rozkaz od W.A.S.P. slaví bezbožných...
» Výmluvy došly, Vasilův Rubáš natočil...
» Dýňoví power metaloví bozi Helloween...
» Sains et Saufs: silně vyzrálá ZAZ na novince...
» zobrazit více...
Rockový večer v Modré Vopici s kapelou ByPass Vildy Čoka
13. listopadu se můžete těšit na parádní rockový večer v MusicClub Modrá...
Američtí držitelé Grammy Portugal. The Man představí nové album v Praze
Americká kapela Portugal. The Man, držitelé ceny GRAMMY, se po letech...
Šestihlavá hydra King Gizzard & The Lizard Wizard opět předčila očekávání
King Gizzard & The Lizard Wizard. Šest hlav, jedno tělo, nekonečno směrů....
Metronome Prague oznamuje další hvězdy
Line-up Metronome Prague 2026 začíná dostávat konkrétní, mimořádně...
Textures: Nemyslím si, že ještě někdy pojedeme hrát do Spojených států
Před koncertem holandských Textures na festivalu Brutal Assault jsem si popovídal...
Podzimní melancholie? Pojďme si připomenout největší letní elektro pecky
Polovina října je za námi, léto a dny plné slunečních paprsků...
MEOWLAU ze skupiny Billy Barman ohlašuje singlem RUKSAK debutové album
Slovenská baskytaristka a producentka Laura Jašková (MEOWLAU) mohou posluchači...
Na Veveří se mohou těšit Nela a Pavla
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Veveří. V naší soutěži jste...
Nové album Island Mint s názvem Slun je venku
Nové album kapely Island Mint s názvem Slun je venku a kapela ho pokřtí...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Předčasný Halloween v MeetFactory
KLIP: Elán přichází s novým singlem a míří do Edenu
NAŽIVO: Machine Gun Kelly míří s novým albem do Prahy



















