Evelynne vychází z Anonymity

Recenze alba : Anonymity

Album: Anonymity
Interpret: Evelynne
Celkový čas:
Vydavatel:
Rok vydání: 2012
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium:

Na letošním festivalu Rock for People jsem se setkala s hodně lidmi, kteří s pražskou kapelou Evelynne v minulosti měli co do činění. Moc hezkých věcí jsem se na jejich adresu bohužel nedozvěděla, ale přeci jen, kvalitu alba utváří trochu jiné věci a tak jsem byla zvědavá, jaká ve skutečnosti jejich deska bude. 

Skupina Evelynne se nejvíc pohybuje ve sférách indie - electra a své debutové album s názvem Anonymity vydali po pěti letech působení na domácí scéně. Anonymity obsahuje jedenáct skladeb a jeden remix. Všechny písně až na song "V zajetí” jsou anglické.

Evelynne hrají chytlavou taneční melodickou hudbu, ale rozhodně bych je neoznačila jako něco nového, nebo průkopového na naší scéně. Mladých nadějných kapel jako jsou oni je v Česku jako ryb ve Vltavě, a budou muset ještě hodně co zapracovat, aby byli něčím víc. Ovšem oproti ostatním jsou ve výhodě díky tomu, že v současné době mají očividně dobrého manažera. O tomto svědčí i poněkud zvláštní fakt, že i když na letošním českém Youtube Festu obsadili čtvrtou pozici, dostali pro svůj koncert nejlepší showtime na RfP ze všech vítězů YT festu.

Co se týče jednotlivých písní na albu, k těm lepším bych zařadila singl "D.N.A", se kterým Evelynne i vyhrála v již zmíněném Youtube Festu. Mě osobně z alba nejvíce oslovily skladby "Mr. Shallow" a "Tripping on a dancefloor", kterým nechybí chytlavá melodie a něco do sebe. Celkově jsou songy textově i hráčsky trochu vice složitější, než na co je průměrný posluchač české scény zvyklý, což je rozhodně bod k dobru.

Trošku zvláštním je, že v přiloženém bookletu chybí několik textů k písním a pro příště by bylo možné lepší si rozmyslet, jestli přílohu s texty k cd vůbec dávat.

V České republice je to s možnostmi se prosadit trochu omezenější než ve světě. Smutným faktem zůstává, že o těch talentovaných mladých kapelách tu moc slyšet není, protože se dává přednost už starým známým kapelám. Rozhodně je dobře, že z těch stovek mladých fajn kapel, se občas nějaká dostane trošku výš a dává naději těm dalším.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Evelynne našli svoji identitu

Evelynne našli svoji identitu

Propojit klasické nástroje s elektronikou se na tuzemské hudební scéně...GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Michal Hrůza přichází po dlouhém čekání s novou písní
15.07.

Michal Hrůza přichází po dlouhém čekání s novou písní

Na nový, hodně melodický a svěže znějící singl skladatele a zpěváka Michala Hrůzy si museli fanoušci počkat. Píseň...


Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu představí na Kunětické hoře
15.07.

Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu představí na Kunětické hoře

Po úspěšném startu na Točníku se devatenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ přesune v pátek a...


Royal Blood v Ledárnách, aneb jak s malým basákem zahrát velké divadlo.
15.07.

Royal Blood v Ledárnách, aneb jak s malým basákem zahrát velké divadlo.

Trvalo to sice dlouho, ale konečně se českým divákům vyplnil sen. Britské duo Royal Blood vytáhlo po deseti letech...


Zpěvák Seal se vrací do ČR, tentokrát do Pardubic
14.07.

Zpěvák Seal se vrací do ČR, tentokrát do Pardubic

Zpěvák Seal, autor hitů „Kiss from a Rose" nebo „Crazy", se vrací do ČR, tentokrát jej uslyší fanoušci v pardubické Enteria...


Blíží se brněnský festival Pop Messe
12.07.

Blíží se brněnský festival Pop Messe

Čtvrtý ročník městského festivalu Pop Messe v Brně proběhne už za necelé dna týdny, a to v termínu 25. - 27. července...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru