Dymytry vyprodali O2 arénu

Velkolepá akce v pražské O2 aréně dne 24. 11. 2023 u příležitosti 20 let od založení české tuzemské metalové stálice Dymytry přinesla ve své show hvězdné hosty i doprovodné pyroefekty, konfety, výbuchy a samozřejmě velkou pódiovou projekci.

Před samým spuštěním koncertu se na již připraveném pódiu objevil bývalý známý hlasatel Alexandr Hemala, který byl později i v dalších vyplňujících etapách akce uvaděčem, jenž vedl proslov o fotbalové hře a o hlavní kapele Dymytry. Koncert po Hemalově promluvě začal setem kapely Černá. Pódium jí patřilo po dobu třiceti minut, během nichž zazněly její nejpopulárnější písně, jako jsou např.: Zastavil se čas, Teď a tady, 6000 let.

Poté nastoupila poprvé, zatím ještě bez backgroundového prostředí velké hlavní scény, kapela Dymytry s několika písněmi, jmenovitě Jsem nadšenej, Klub rváčů a Z pekla. Po odehrání třetí písně nastal okamžik spuštění plné scény s efekty. Zazněla píseň Černá je Metal z posledního alba Pharmaggedon. Před začátkem další písně Média sám vokalista Jan „Protheus" Macků pozdravil v krátkém proslovu všechny přítomné diváky a poděkoval kapele, že mohou své 20. narozeniny oslavit ve vyprodané O2 Aréně. Zároveň předeslal i svůj poslední společný koncert ve skupině před jeho odchodem na sólovou dráhu. Protheus nakonec poprosil, aby se všichni zúčastnění diváci posadili na zem a při refrénu písně Média nastalo skákání lidí. Další písní byla Dej bůh štěstí, u které Protheus dodal, že celé zbylé sestavě přeje z celého srdce štěstí.

Prvním překvapením akce bylo vystoupení speciálních zahraničních hudebních hostů. Jednak německé formace Hämatom, od níž obecenstvo vyslechlo písně Víc než bůh a Behind The Mask, a dále zpěváka Dymytry Alena Ljubiče, který si střihl písně Enemy List či cover Somebody´s Watching Me.

Po Alenově účinkování si bubeník Miloš „Mildor" Meier přichystal své sólové vystoupení na bicí. Po pár minutách ticha se ozval výbuch a start songu Revolter, který skvěle navodil atmosféru v osvětlení ve stylu masky kytaristy Jana „Gorgy" Görgela. Po Revolterovi ještě zazněly songy Sedmero krkavců a Ztracená generace. Ke konci první poloviny koncertu bylo připraveno další sólové, ale tentokrát baskytarové vystoupení člena Dymytry Artura, na něž navázaly písně Harpyje a Lidice.


V úvodu druhé poloviny se představily hostující kapely Dymytry, Arakain a Traktor. Vzhledem k jejich dřívějším koncertům to nebylo překvapivé. V případě Arakain se jednalo o společné Arakain & Dymytry tour, v případě Traktoru šlo o Monster Meeting. Arakain si dohromady s Dymytry zahráli songy Jedna krev a Žít svůj sen. Před začátkem této druhé písně vyzval Protheus, aby byly v hledišti rozsvíceny mobilní telefony.

Dalšími písněmi rezonujícími O2 arénou byly od Dymytry Chernobyl a Zůstaň stejná. Po nich se na scéně objevili členové kapely Traktor, s níž zazněly písně Monster Meeting a Spolu se cítíme živí. Po dohrání setu s Traktorem se Protheus rozhodl opět poděkovat za společných 20 let, které ze srdcí nezmizí, a zároveň označil ostatní spoluhráče Dymytry za své nejlepší přátele. Jako poslední zazněla děkovačka na adresu Jana Lipperta za uspořádání celé akce a schopnosti dostat kapelu až na takový vrchol, jakým je bezesporu vyprodaná O2 Aréna.

Jako úplně poslední písně celého koncertu zazněly S nadějí, Ocelová parta a Strážná věž. Po celé show si Protheus sundal svoji masku a pověsil ji na stojan mikrofonu. V ten samý moment dorazily z backstage všechny hostující kapely v čele se skupinou Hämatom a jejich zpěvákem Nordem, aby předaly kapele Dymytry narozeninový dort na znamení krásného dvojitého desetiletí existence. 

 

Text - Petr Klepetko

Foto – Bestsport, a.s./Milan Říský

 

GALERIE

Související obsah:

» Dymytry a plný dům v Hořovicích – večer plný dobré muziky   (Luděk Blovský, 20. 03. 2022)
» Dymytry mistrně pokračují v revoltě   (David Frei, 25. 05. 2022)
» Dymytry vydávají nové album   (Martina Sládková, 18. 03. 2022)
» Překvapivé spojení krásy a metalu v podání Evy Burešové a Dymytry   (Martina Sládková, 01. 07. 2022)
» Dymytry   (Karel Souček, 25. 04. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru
18.07.

DRTIKOL fest vol. 2 nabídl v Záboří kvalitní muziku a dobrou festivalovou atmosféru

Cílem fanoušků heavy-metalových vypalovaček se v sobotu 13.7.2024 stal areál hasičské zbrojnice v obci Záboří...


The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album
18.07.

The Atavists avizují singlem Here It Comes Again nové album

Energická kapela The Atavists dává singlem Here It Comes Again nahlédnout, jak bude znít její čtvrté album....


Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika
18.07.

Na Kunětickou horu se mohou těšit Jakub a Monika

Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Kunětické hoře. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x1 volnou...


The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let
18.07.

The Midnight přivezli do Prahy kus 80. let

The Midnight, jedna z předních synthwave skupin, se vrátila do Prahy po pěti letech a podruhé (nejen) tuzemským fanouškům...


V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum
18.07.

V Medvědovi se pařilo - Slaughter Session přilákal početné publikum

Páteční večer 12.7.2024 měl v plzeňském Bílým Medvědovi punc metalového festivalu, který s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru