Die Antwoord roztančili pražské Žluté lázně, žádný nový šok se ale nekonal

Pražské léto uzavřeli jihoafričtí Die Antwoord, ve Žlutých lázních zazněly staré známé pecky i dvě novinky z chystaného alba. Výstřední dvojice sklidila bouřlivé ovace, přesto ale publikum ničím neobvyklým nepřekvapila.

V pondělí večer 22.8. se kolem páté hodiny odpoledne otevřely brány Žlutých lázní a na travnatou plochu vltavského břehu se valili natěšení fanoušci pitoreskního jihoafrického zázraku. Kolem čtvrt na devět na podium vtrhla očekávaná dekadentní dvojice spolu s kosmatou hrudí Dj HI-Teka, jehož tajemná maska nikdy neprozradí pravou identitu. Ninja a Yolandi zahájili večírek v Zef Side vězeňsky oranžových teplákových soupravách, spolu s dvěma tanečnicemi v oversize mikinách a maskách typických pro tuhle rap rave freakshow.

Následovala taneční párty zdobená pro fanoušky známými songy jako Fatty Boom Boom, Cookie Thumper, Baby´s on Fire nebo Fokk Julle Naaiers. Yolandi i tanečnice se několikrát za show převlékly, Ninja jednou ukázal publiku holý zadek a také předvedl stylové trenky. Celé vystoupení dával na odiv svůj originálně potetovaný hrudník.

Všichni přítomní rozeznali okamžik, kdy začal rozverně sexy singl Ugly Boy, Yolandi totiž oblékla z klipu notoricky známé lesklé červené kraťásky.  Nejslavnější hit I fink U Freaky předvedla dvojka v remixové podobě, zazněly také dvě novinky Banana Brain a Daddy z připravovaného alba Mount Ninji and Da Nice Time Kid, které má vyjít 16. září.  Yolandi roztomilými výkřiky „Made by God" nenechala nikoho na pochybách, že se na singlech autorsky podílel vedle Dj The Black Goat také Dj zvaný God.Vrcholem večera byl bezpochyby hit Pitbull Terrier, kdy tanečnice předvedly sexy černý a bílý latexový cat suit, úžas vyvolala chvíle, kdy publikum po Yolandi freneticky opakovalo slova Fuck your rules.

Přídavkem Enter The Ninja se rozloučili s publikem a možná i uctili památku bývalého parťáka a Dj Leona Bothy (Dj Solarize), který s nimi na singlu spolupracoval. Celá jejich show se nesla v očekávaném stylu roztomilého děvčátka s ďábelskými schopnostmi, děsivého a mužného Ninji a vše objímaly v nekonečných filmových smyčkách komiksové obrázky falických symbolů.  V úplném závěru vystoupení do davu vhodili obrovský nafukovací banán.

Byla to skvělá taneční párty, příležitost vidět jihoafrické ikony Zef Stylu naživo. Přesto ale ve vzduchu jaksi zůstal pocit, že tihle dekadentní divočáci tentokrát už tolik šokovat nedokázali.
GALERIE

Související obsah:

» Podívejte se na nový klip kontroverzních Die Antwoord   (David Malý, 19. 08. 2013)
» Die Antwoord lákají na sladký remixový koktejl. Ochutnáte?   (Karolína Košařová, 05. 06. 2016)
» Dekadentní Die Antwoord představí srpnové Praze syrový Zef Style   (Karolína Košařová, 08. 04. 2016)
» Die Antwoord se představí ve Žlutých lázních   (Jiří Hroněk, 28. 04. 2016)
» Die Antwoord oznámili vydání nového alba   (Karolína Košařová, 22. 07. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru