Die Antwoord roztančili pražské Žluté lázně, žádný nový šok se ale nekonal

Pražské léto uzavřeli jihoafričtí Die Antwoord, ve Žlutých lázních zazněly staré známé pecky i dvě novinky z chystaného alba. Výstřední dvojice sklidila bouřlivé ovace, přesto ale publikum ničím neobvyklým nepřekvapila.

V pondělí večer 22.8. se kolem páté hodiny odpoledne otevřely brány Žlutých lázní a na travnatou plochu vltavského břehu se valili natěšení fanoušci pitoreskního jihoafrického zázraku. Kolem čtvrt na devět na podium vtrhla očekávaná dekadentní dvojice spolu s kosmatou hrudí Dj HI-Teka, jehož tajemná maska nikdy neprozradí pravou identitu. Ninja a Yolandi zahájili večírek v Zef Side vězeňsky oranžových teplákových soupravách, spolu s dvěma tanečnicemi v oversize mikinách a maskách typických pro tuhle rap rave freakshow.

Následovala taneční párty zdobená pro fanoušky známými songy jako Fatty Boom Boom, Cookie Thumper, Baby´s on Fire nebo Fokk Julle Naaiers. Yolandi i tanečnice se několikrát za show převlékly, Ninja jednou ukázal publiku holý zadek a také předvedl stylové trenky. Celé vystoupení dával na odiv svůj originálně potetovaný hrudník.

Všichni přítomní rozeznali okamžik, kdy začal rozverně sexy singl Ugly Boy, Yolandi totiž oblékla z klipu notoricky známé lesklé červené kraťásky.  Nejslavnější hit I fink U Freaky předvedla dvojka v remixové podobě, zazněly také dvě novinky Banana Brain a Daddy z připravovaného alba Mount Ninji and Da Nice Time Kid, které má vyjít 16. září.  Yolandi roztomilými výkřiky „Made by God" nenechala nikoho na pochybách, že se na singlech autorsky podílel vedle Dj The Black Goat také Dj zvaný God.Vrcholem večera byl bezpochyby hit Pitbull Terrier, kdy tanečnice předvedly sexy černý a bílý latexový cat suit, úžas vyvolala chvíle, kdy publikum po Yolandi freneticky opakovalo slova Fuck your rules.

Přídavkem Enter The Ninja se rozloučili s publikem a možná i uctili památku bývalého parťáka a Dj Leona Bothy (Dj Solarize), který s nimi na singlu spolupracoval. Celá jejich show se nesla v očekávaném stylu roztomilého děvčátka s ďábelskými schopnostmi, děsivého a mužného Ninji a vše objímaly v nekonečných filmových smyčkách komiksové obrázky falických symbolů.  V úplném závěru vystoupení do davu vhodili obrovský nafukovací banán.

Byla to skvělá taneční párty, příležitost vidět jihoafrické ikony Zef Stylu naživo. Přesto ale ve vzduchu jaksi zůstal pocit, že tihle dekadentní divočáci tentokrát už tolik šokovat nedokázali.
GALERIE

Související obsah:

» Podívejte se na nový klip kontroverzních Die Antwoord   (David Malý, 19. 08. 2013)
» Die Antwoord lákají na sladký remixový koktejl. Ochutnáte?   (Karolína Košařová, 05. 06. 2016)
» Dekadentní Die Antwoord představí srpnové Praze syrový Zef Style   (Karolína Košařová, 08. 04. 2016)
» Die Antwoord se představí ve Žlutých lázních   (Jiří Hroněk, 28. 04. 2016)
» Die Antwoord oznámili vydání nového alba   (Karolína Košařová, 22. 07. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Čtyři jezdci moshokalypsy
05.03.

Čtyři jezdci moshokalypsy

Nacpat na nedělní večer, kdy další den většina lidí jde do práce, do Prahy finální zastávku turné skupin slibujících...


AVATAR nabídnou svůj The Great Metal Circus
04.03.

AVATAR nabídnou svůj The Great Metal Circus

Švédská heavy metalová kapela AVATAR přiveze svůj The Great Metal Circus do Prahy. Formace, která nejen předskakovala...


Píseň Chybíš věnoval Pavel Callta svojí mamince
04.03.

Píseň Chybíš věnoval Pavel Callta svojí mamince

Po energických singlech jako Skvělej den a Vrásky z lásky přichází písničkář Pavel Callta s baladickou,...


Hořkosladká láska aneb James Arthur znovu v Praze
04.03.

Hořkosladká láska aneb James Arthur znovu v Praze

Britský zpěvák James Arthur se 22. 2. znovu – po dlouhých deseti letech – podíval do Prahy v rámci své...


Dynamická a nekonveční hudba Mother Mother dorazí do Prahy
04.03.

Dynamická a nekonveční hudba Mother Mother dorazí do Prahy

Kanadská indie rocková kapela Mother Mother dorazí do Prahy v rámci své evropské tour, kde vystoupí 24. 3. ve Fóru...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru