Die Antwoord roztančili pražské Žluté lázně, žádný nový šok se ale nekonal

Pražské léto uzavřeli jihoafričtí Die Antwoord, ve Žlutých lázních zazněly staré známé pecky i dvě novinky z chystaného alba. Výstřední dvojice sklidila bouřlivé ovace, přesto ale publikum ničím neobvyklým nepřekvapila.

V pondělí večer 22.8. se kolem páté hodiny odpoledne otevřely brány Žlutých lázní a na travnatou plochu vltavského břehu se valili natěšení fanoušci pitoreskního jihoafrického zázraku. Kolem čtvrt na devět na podium vtrhla očekávaná dekadentní dvojice spolu s kosmatou hrudí Dj HI-Teka, jehož tajemná maska nikdy neprozradí pravou identitu. Ninja a Yolandi zahájili večírek v Zef Side vězeňsky oranžových teplákových soupravách, spolu s dvěma tanečnicemi v oversize mikinách a maskách typických pro tuhle rap rave freakshow.

Následovala taneční párty zdobená pro fanoušky známými songy jako Fatty Boom Boom, Cookie Thumper, Baby´s on Fire nebo Fokk Julle Naaiers. Yolandi i tanečnice se několikrát za show převlékly, Ninja jednou ukázal publiku holý zadek a také předvedl stylové trenky. Celé vystoupení dával na odiv svůj originálně potetovaný hrudník.

Všichni přítomní rozeznali okamžik, kdy začal rozverně sexy singl Ugly Boy, Yolandi totiž oblékla z klipu notoricky známé lesklé červené kraťásky.  Nejslavnější hit I fink U Freaky předvedla dvojka v remixové podobě, zazněly také dvě novinky Banana Brain a Daddy z připravovaného alba Mount Ninji and Da Nice Time Kid, které má vyjít 16. září.  Yolandi roztomilými výkřiky „Made by God" nenechala nikoho na pochybách, že se na singlech autorsky podílel vedle Dj The Black Goat také Dj zvaný God.Vrcholem večera byl bezpochyby hit Pitbull Terrier, kdy tanečnice předvedly sexy černý a bílý latexový cat suit, úžas vyvolala chvíle, kdy publikum po Yolandi freneticky opakovalo slova Fuck your rules.

Přídavkem Enter The Ninja se rozloučili s publikem a možná i uctili památku bývalého parťáka a Dj Leona Bothy (Dj Solarize), který s nimi na singlu spolupracoval. Celá jejich show se nesla v očekávaném stylu roztomilého děvčátka s ďábelskými schopnostmi, děsivého a mužného Ninji a vše objímaly v nekonečných filmových smyčkách komiksové obrázky falických symbolů.  V úplném závěru vystoupení do davu vhodili obrovský nafukovací banán.

Byla to skvělá taneční párty, příležitost vidět jihoafrické ikony Zef Stylu naživo. Přesto ale ve vzduchu jaksi zůstal pocit, že tihle dekadentní divočáci tentokrát už tolik šokovat nedokázali.
GALERIE

Související obsah:

» Podívejte se na nový klip kontroverzních Die Antwoord   (David Malý, 19. 08. 2013)
» Die Antwoord lákají na sladký remixový koktejl. Ochutnáte?   (Karolína Košařová, 05. 06. 2016)
» Dekadentní Die Antwoord představí srpnové Praze syrový Zef Style   (Karolína Košařová, 08. 04. 2016)
» Die Antwoord se představí ve Žlutých lázních   (Jiří Hroněk, 28. 04. 2016)
» Die Antwoord oznámili vydání nového alba   (Karolína Košařová, 22. 07. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Motivační song Radka Bangy doprovází klip plný inspirativních osobností
08.06.

Motivační song Radka Bangy doprovází klip plný inspirativních osobností

Když chceš, tak to dokážeš je ústřední myšlenkou nové písničky Radka Bangy s názvem Nic není nemožné....


Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!
08.06.

Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!

Americká star Taylor Swift znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, které původně vyšlo...


Visací Zámek slaví 41 let
08.06.

Visací Zámek slaví 41 let

Koncert 41 LET V PUNKU proběhne 24. června 2023 na pražském Strahově. Na tomto koncertě kapela pokřtí CD i DVD Made...


V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze
08.06.

V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze

Drsňák mezi instrumentalisty a zakládající člen skupiny 2Cellos Stjepan Hauser, známý jednoduše jako Hauser, ohlašuje...


Prague Rocks se vrací
07.06.

Prague Rocks se vrací

Festival Prague Rocks, pořádaný společností Live Nation, se letos vrací se slibným line-upem, který odstartuje vaše...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru