„Desku musíme stihnout do konce dubna, takže začínáme trošku kvaltovat,“ tvrdí kapela Kabát.

Dnes ve dvě hodiny odpoledne skupina Kabát zveřejnila první oficiální píseň ze svého připravovaného nového alba. Album název ještě nemá, ale právě zveřejněná pecka se jmenuje se ,,Brousíme nože,, a je proklatě hokejová.

Tento song se za podpory Českého hokejového svazu stal hokejovou hymnou, a dle Kabátů ji připravil pro všechny fanoušky a vyznavače tohoto sportu. Ať už jsou pasivní, nebo aktivní. Podle oficiálního vyjádření skupiny se ,,nejedná o singl v pravém slova smyslu byť tato skladba na chystaném CD rozhodně bude… pro případ, že by se někdo nedomníval, že jim totálně ruplo v bedně, a vydali čistě hokejovou desku,,

Při této příležitosti Hudební knihovna kapelu krátce vyzpovídala.

Hudební knihovna: V jakém stádiu je nahrávání desky?
Kabát: "Nahrávání desky je v plném proudu. Máme již 8 kousků a asi 4 chybí. Furt se to míchá postupně, protože to taky není práce na jeden den a musíme to stihnout do konce dubna. Takže začínáme trošku kvaltovat, ale tím že nám schází už jenom zpěvy, tak už to není taková tragédie, jako kdybysme neměli třeba hudbu."

HK: K nové desce jste si přizvali jako producenta Jardu Helešice. Proč právě on?
Kabát: "Jarda nás napadl proto, protože to je výborný muzikant, kytarista, výborný člověk. Okamžitě jsme si padli do noty a opravdu on tím svým hudebním názorem dokázal hrozně obohatit ty naše písničky, což si myslím, že je přínos. Samozřejmě, my vydáváme desky velice sporadicky, takže vždycky každej říká: „To jsme zvědaví, jestli ta nová deska bude lepší než ta předtím". Takže jsme chtěli, abychom měli zase posun někam a Jarda ten posun tam vnesl."

HK: Dozvěděl jsem se, že připravujete singl, který mixují hned 4 studia …
Kabát: "Už je to hotový! Vyzkoušeli jsme 2 studia v Německu, 2 v Čechách a nakonec jsme skončili opět v Sonu, protože v kvalitě toho mixu a ve spojení s cenou, to vyšlo nejlíp.Já si myslím, že v týhle republice jsou taky dobrý a šikovný lidi. Tím, že někdo smíchá desku v L.A. ještě neznamená, že bude dobrá."

HK: Když jste připravovali blížící se turné, podle čeho jste vybírali jednotlivé zastávky?
Kabát: "Turné bude venku a vopravdu bude opět velký pódium. My jsme tohle jeli před 8 lety a některý stadiony se třeba bojí o trávníky nebo některý dokonce ani nejsou. Vybírali jsme hlavně fotbalový stadiony v krajských městech …"

HK: Na co se můžeme těšit? Opět na velkou show?
Kabát: "My se vždycky snažíme, aby to nebylo jenom o hudbě, ale aby bylo i na co koukat. To si jinak můžou lidi pustit doma a nemusí za náma jezdit kilometry na živý hraní. Snažíme se, aby to bylo konkurenceschopný s venkem. Můžeme hrát v klubech pro 60 lidí, ale když hrajete pro 25 000 lidí venku, tak už by ty lidi měli mít důvod se na to přijít podívat. Samozřejmě musí to být originální, a proto investujeme nemalé finance, aby to nějak vypadalo."

HK: Budou nějaké předkapely?
Kabát: "Zatím jsme se o žádné kapele nebavili. Chceme, aby to bylo postavený na nás. Pojedeme asi bez předkapely, což je pro nás horší, protože o to musíme být delší, aby jsme lidi neposlali za hodinu a půl domů. Plánujeme vystoupení tak na dvě hoďky."

HK: Můžeme se na turné těšit i na nové písničky z alba?
Kabát: "Samozřejmě, album chceme vydat k 1. květnu, proto tak kvaltujeme. Abychom my měli čas se to naučit a fanoušci si to naposlouchat. Takže ano, na turné se můžeme těšit na nové písničky."

HK: A na závěr trochu oddychová otázka. Co motorka, už jste letos vyrazil?
Kabát: "Já jsem auto před týdnem přezul na letní gumy a dotěď toho lituju … Začalo sněžit (velký smích). Na motorku je ještě čas. Dobil jsem baterku a všechno je připravený, ale čekám, až bude tak 20 stupňů!"

Děkuji za rozhovor a těším se na turné

GALERIE

Související obsah:

» Kabát   (Joe Stramr, 01. 08. 2010)
» Suma sumárum   (Ondra Kocáb, 13. 01. 2014)
» Chcete vyhrát elektrickou kytaru Kabát Vypich 2014?   (Karel Souček, 15. 07. 2014)
» Kabát připravuje elpíčko   (Joe Stramr, 23. 11. 2010)
» Kabáti si Po čertech velkej koncert zopáknou   (Karel Souček, 13. 11. 2013)
» Kabát za mobil vynesl nemocným dětem milion   (Karel Souček, 13. 12. 2013)
» Corrida, coruna kabátovských couzel   (Joe Stramr, 12. 05. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru