Ceny Anděl nabídnou dva moderátory a novou kategorii

V těchto dnech začali členové České hudební akademie hlasovat v prvním kole 33. ročníku Cen Anděl Coca-Cola 2023. Slavnostní ceremoniál se bude konat 30. března v pražském O2 universu. Večerem provedou moderátoři Ivana „Fancy" Kulhánková a Honza Dědek. Poprvé bude předán Anděl v nové kategorii Společný projekt a slavnostní předávání cen odvysílá již tradičně v hlavním vysílacím čase v přímém přenosu ČT1 a YouTube kanál Cen Anděl.   

Ceremoniál bude mít po dlouhé době dva moderátory. Oba jsou profesionály ve svém oboru a zároveň jsou s hudebním prostředím úzce spojeni. Ivana „Fancy" Kulhánková je influencerka, moderátorka, hudbě se aktivně věnovala také jako zpěvačka a je pověstná svými rozsáhlými hudebními znalostmi. Honza Dědek je uznávaný hudební novinář, publicista a je veřejnosti známý také díky své úspěšné talkshow.   

„V oslovení této moderátorské dvojice vidíme velký potenciál, mimo jiné v jejich mnohostrannosti a profesionalitě. Jsme přesvědčení, že se budou Honza a Ivana výborně doplňovat a že se nám díky nim podaří uchopit celý večer, nejen co se moderace týká, pro diváky atraktivně, zábavně a zároveň důstojně tak, jak se na Ceny Anděl patří," uvádí Lucka Hájková z pořádající společnosti LUFF PRODUCTION.  

Novinkou letošních Andělů je kategorie Společný projekt. Akademici v ní ocení překvapivá spojení interpretů, muzikantů nebo hudebních těles. Nepůjde přitom o klasické „featuringy", ale opravdu rovnocenné spolupráce více subjektů na albech, EP či písních bez ohledu na žánry. „Chceme, aby Ceny Anděl reflektovaly aktuální hudební vývoj a trendy. V posledních letech jsme řešili, kam zařadit mnoho výrazných novinek, kterým byly malé osobnostní kategorie Sólový interpret a interpretka a zároveň se nehodily ani do kategorie Skupina," vysvětluje vznik nové kategorie předseda rady České hudební akademie Honza Vedral.  

I letos bude hlasování o vítězích Andělů tříkolové a rozhodne o nich Česká hudební akademie a její specializované sekce. Aktuálně běží první kolo hlasování, ze kterého vzejde vždy sedm interpretů či děl v každé z patnácti kategorií. Následovat bude druhé kolo hlasování s nominacemi, v závěrečném třetím kole pak členové ČHA rozhodnou o vítězích. Výjimkou je již tradičně Síň slávy, která nemá nominovaných a jejíž vítěz bude vyhlášen společně s ostatními během slavnostního ceremoniálu.   

„Tříkolový systém a přednominace nám umožňují upozornit na ještě větší množství dobré hudby, která u nás vychází. Na jejich zavedení jsme měli skvělý ohlas a akademikům takové síto dává prostor věnovat posuzovaným dílům před finální volbou opravdu pozorný poslech," doplňuje Honza Vedral.  Do České hudební akademie, která rozhoduje o vítězích, bylo letos osloveno téměř 700 osob. Jsou mezi nimi profesionálové napříč branží i samotní již dříve ocenění muzikanti.   

Předávání šestnácti ikonických sošek Anděla se šalmají od akademického sochaře Jaroslava Róny jako vždy doprovodí výjimečná hudební vystoupení, která představí různé podoby aktuální české hudební tvorby. „Vystoupení opět doplníme originálním stage designem, světelnými a dalšími efekty. V letošním roce nám v tom bude velmi nápomocné také místo konání ceremoniálu, kterým je O2 universum. Jedná se o výjimečný moderní prostor, který poskytuje skvělé podmínky pro unikátní a poutavou show, kterou se nám, věřím, podaří vytvořit a co nejlépe přenést nejen k divákům u televizních obrazovek. Větší kapacita sálu nám totiž letos umožní uvolnit velmi omezené množství vstupenek také pro veřejnost, z čehož máme obrovskou radost," dodává producentka Andělů Lucka Hájková. Předprodej vstupenek bude zahájen v průběhu února.
Foto: Zbyněk Surovec
GALERIE

Související obsah:

» Andělé se v dubnu slétnou do Veletržního paláce   (Karel Souček, 08. 02. 2022)
» Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka   (Karel Souček, 01. 02. 2023)
» Anděly ovládli David Stypka a Miro Žbirka   (Karel Souček, 28. 04. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru