Celovečerní dokument tata_bojs.doc nabídne originální pohled na kapelu z Hanspaulky

Režisér a scenárista Marek Najbrt, držitel čtyř Českých lvů, dokončil celovečerní dokument o legendární pražské rockové kapele Tata Bojs. Film nazvaný tata_bojs.doc originálně nahlíží do historie skupiny, jež loni oslavila 35 let existence, a hlouběji přibližuje její klíčové osobnosti Milana Caise a Mardošu, kteří populární „Tatáče" už ve svých čtrnácti letech na hanspaulské základní škole založili.   

Fanoušci se mohou těšit na nepřeberné množství unikátních archivních materiálů z minulosti jedinečné kapely, k níž vždy patřila promyšlená vizualita a neochota podbízet se lacinými hity. „Tata Bojs nestojí na místě, mají touhu se měnit, vyvíjet. Baví mě, jak se opakovaně vrhají doprostřed proudu, aby se nakonec stejně vynořili někde v meandrech alternativy," doplňuje režisér Marek Najbrt.



Vedle Milana Caise a Mardoši ve filmu vystupují další současní i bývalí členové kapely Dušan Neuwerth, Vladimír Bár, Matěj Belko, Jiří Hradil, Marek Padevět, Marek Doubrava, Maťo Mišík nebo „neustálý host" Klára Nemravová. Nechybějí ani vzpomínky rodičů Milana Caise a Mardoši anebo osobností hudebního showbyznysu, které Tata Bojs na jejich cestě provázely: ředitelky vydavatelství Supraphon Ivy Milerové, hudebního manažera Michala Máky, multiinstrumentalisty a kapelníka MCH Bandu Mikoláše Chadimy nebo herce a režiséra Jakuba Koháka, jenž skupině natočil její kultovní videoklipy Attention Aux Hommes! a Virtuální duet

Film tata_bojs.doc nepátrá jen v dějinách úspěšné, a přitom mimo mainstream stojící skupiny, ale předestírá i její možnou budoucnost. Pro futuristické scény si režisér Marek Najbrt přizval členy osobitého pražského divadla Vosto5. „S nadsázkou pojatá futuristická linie tvoří jakousi zábavnou osnovu filmu," vysvětluje producent snímku Petr Koza. Do kin film tata_bojs.doc oficiálně vstoupí 5. září letošního roku.
Foto: Ivo Dvořák, Česká televize
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Alien Ant Farm v srpnu připomenou zlatou éru alternativního pop-punku
14.07.

Alien Ant Farm v srpnu připomenou zlatou éru alternativního pop-punku

Americká kapela Alien Ant Farm se 12. srpna představí v pražském Rock Café, kde fanouškům nabídne průřez...


Film INSANIA: Na konci bylo slovo zve do bizarní talk show
13.07.

Film INSANIA: Na konci bylo slovo zve do bizarní talk show

INSANIA: Na konci bylo slovo je název nejnovějšího kinematografického počinu brněnské kapely INSANIA. Originální...


Hudební festival Hrady CZ se o víkendu stěhuje na Kunětickou horu
13.07.

Hudební festival Hrady CZ se o víkendu stěhuje na Kunětickou horu

Festival Hrady CZ po svém zahájení na Točníku rozezní tento pátek a sobotu 17. a 18. července Kunětickou horu...


The Living Tombstone přivezou do Prahy svou Multiplayer Tour
13.07.

The Living Tombstone přivezou do Prahy svou Multiplayer Tour

V rámci THE MULTIPLAYER TOUR dorazí The Living Tombstone 8. srpna 2026 do pražského klubu SaSaZu, kde představí...


Judas Priest míří do Ostravy! Legendy heavy metalu vystoupí v Ostravar Aréně
13.07.

Judas Priest míří do Ostravy! Legendy heavy metalu vystoupí v Ostravar Aréně

Britská legenda Judas Priest, jedna z nejvýznamnějších kapel v historii heavy metalu, se po letech vrací do České...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Wow! Signal
08.07.

The Wow! Signal

» Muse

Britská rocková trojice Muse vydává své jubilejní desáté studiové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta