Billy Barman a děvčata ze S‘LUKu míří ze Slovenska do Čech

Jedna z nejúspěšnějších slovenských kapel Billy Barman vyrazila na speciální turné s pěti zpěvačkami ze SL’UKu (Slovenský l’udový umelecký kolektív). Za sebou už mají vystoupení v Trenčíně, Žilině, Prešově a Košicích. 11. dubna čeká Bratislava a pak už přesun do Čech, v Praze vystoupí 16. dubna (Lucerna Music Bar), v Brně o den později (Fléda).

„Dali jsme dohromady speciální hudební těleso, postavené čistě na akustických nástrojích a krásných hlasech děvčat ze SL’UKu. K folkloru a horám máme blízko, často nám pomáhají při psaní textů," říká k netradičnímu spojení zpěvák Juraj Podmanický. Spojení skupiny Billy Barman a zpěvaček ze souboru SL’UKu původně vzniklo jako ad hoc projekt pro festival Tatra Flowers, v rámci kterého oba soubory odehrály společný koncert na Téryho chatě. "Tady byl koncert naprosto bez ozvučení, proto jsme pro něj vymysleli speciální název: Billy Barman a děvčata ze SL’UKu potichu,” dodává Podmanický.



Na základě příznivých ohlasů se kapela rozhodla postavit celý program a vyrazit s ním na jarní turné. Diváci uvidí jeden společný akustický koncert, během kterého se budou oba soubory střídat, v některých písních se spojí - respektive budou prolínat. „Hrajeme akusticky a potichu, bez velké soupravy bicích a bez samplů, takže je to celé o dost víc postavené na hlasech," vysvětluje kytarista Jozef Vrabel.  
Foto: Lousy Auber
GALERIE

Související obsah:

» Dýchajúce obrazy jsou vydařeným experimentem slovenských Billy Barman   (Ondra Kocáb, 11. 04. 2017)
» Billy Barman našel hranici mezi mainsteamem a alternativou   (Karel Souček, 29. 01. 2014)
» Billy Barman představují své Dýchajúce obrazy   (Karel Souček, 04. 12. 2016)
» Akustické Vrkoče nezapřou vliv slovenského folklóru   (Karel Souček, 15. 01. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Třetí den Colours: tanec v kalužích a Mobyho pocta Davidu Bowiemu
29.07.

Třetí den Colours: tanec v kalužích a Mobyho pocta Davidu Bowiemu

Třetí den Colours of Ostrava začal poměrně nenápadně, ale postupně se proměnil v jeden z nejdramatičtějších dnů...


Steve'n'Seagulls v Brně vrátí metal na farmu
29.07.

Steve'n'Seagulls v Brně vrátí metal na farmu

Když se spojí nesmrtelné metalové hity s banjem, mandolínou, akordeonem a pořádnou dávkou finského...


Kryštof vydává remixy nejnovějšího hitu Půlnoční hřích. Na přání fanoušků.
29.07.

Kryštof vydává remixy nejnovějšího hitu Půlnoční hřích. Na přání fanoušků.

Singl Půlnoční hřích, který mají na svědomí Kryštof a Dominique Alagia, je momentálně třetím nejhranějším singlem...


12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice
28.07.

12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice

Čas letí neskutečně rychle.... I letos se bude 8. srpna v klubu Modrá Vopice vzpomínat na přítele, parťáka,...


Tanja hlásí návrat v plné síle
28.07.

Tanja hlásí návrat v plné síle

Charismatická zpěvačka a nezaměnitelný hlas české rockové scény Tanja (Tanja Kauerová), známá především...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Foreign Tongues
27.07.

Foreign Tongues

» Rolling Stones

Legendární kapela The Rolling Stones vydala 10. července 2026 nové album...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta