Badflower jsou zpět s novým singlem narvaným novou várkou těžké reality

Chyběli vám? Nezoufejte, Badflower jsou zpět s novým singlem „Teacher Has A Gun", v jehož klipu poukazují na obrovské vady naší společnosti, a jako obvykle můžete očekávat texty které narážejí na tvrdou realitu života. Ve své diskografii se již v minulosti barvitě zaměřili na sexuální zneužívání, depresi, chladnokrevné vraždění zvířat pro vlastní potěšení, komplikované milenecké i rodinné vztahy, brainwashing a mnoho dalších velkých témat, do kterých se mnoho hudebníků nepouští. Tentokrát se frontman Josh Katz zaměřuje na obecné potíže se zákony ohledně gun control ve spojených státech, které často vedou k ozbrojeným útokům nejen ve školách.

Novinku vydávají necelý měsíc před startem amerického a australského turné, které dohromady obsahují celkem devětatřicet zastávek plus jednu festivalovou show. „Teacher Has A Gun" je prvním singlem od vydání jejich druhého alba This Is How The World Ends, které vyšlo před třemi lety. Za ty tři roky u nás sice stihli jednu zastávku v pražském klubu Fuchs 2, který praskal ve švech nadšenými fanoušky, ale dlouho již cítíme vyprahlost po čerstvé muzice, které se nám snad brzy dostane ve velkém, v podobě třetí desky.

This Is How The World Ends je vydařeným pokračováním po debutové desce OK, I´M SICK, která obsahuje skladby „Heroin", „The Jester" nebo fan favourite „Ghost", která si emocionálními slovy pohrává se sebevražednou tématikou. Melodické skladby doplněné o velmi chytlavé refrény a originální přechody doplněné fantastickými emočně nabytými screamy, které kde kdo neumí dovést do takové perfektnosti. Právě druhé album posunuli o level výše o místy rychlejší a vykřičenější styl především ve skladbách „Stalker" a „Fukboi", které živě přináší neskutečnou energii do místnosti. Naopak skladby jako „Family" člověka pozastaví nad texty, které si zaslouží pozornější poslech, podobně jako „Murder Games" nebo „Daddy" z debutového alba, nad kterými se nejeden pozastaví, jakmile jejich hloubku slyší.

Sice nemáme žádné oficiální oznámení a nejspíše se ještě chvilku žádného nedočkáme, ale nová éra je tu a více nové hudby od Američanů je na dosah. Doufejme, že si vzpomenou i na nás, až začnou plánovat další nevyhnutelný výlet do Evropy.

Související obsah:

» Badflower vyhráli srdce pražských fanoušků při svém místním debutu   (Natálie Havelková, 14. 12. 2022)
» Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze   (Natálie Havelková, 25. 11. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru