Badflower jsou zpět s novým singlem narvaným novou várkou těžké reality

Chyběli vám? Nezoufejte, Badflower jsou zpět s novým singlem „Teacher Has A Gun", v jehož klipu poukazují na obrovské vady naší společnosti, a jako obvykle můžete očekávat texty které narážejí na tvrdou realitu života. Ve své diskografii se již v minulosti barvitě zaměřili na sexuální zneužívání, depresi, chladnokrevné vraždění zvířat pro vlastní potěšení, komplikované milenecké i rodinné vztahy, brainwashing a mnoho dalších velkých témat, do kterých se mnoho hudebníků nepouští. Tentokrát se frontman Josh Katz zaměřuje na obecné potíže se zákony ohledně gun control ve spojených státech, které často vedou k ozbrojeným útokům nejen ve školách.

Novinku vydávají necelý měsíc před startem amerického a australského turné, které dohromady obsahují celkem devětatřicet zastávek plus jednu festivalovou show. „Teacher Has A Gun" je prvním singlem od vydání jejich druhého alba This Is How The World Ends, které vyšlo před třemi lety. Za ty tři roky u nás sice stihli jednu zastávku v pražském klubu Fuchs 2, který praskal ve švech nadšenými fanoušky, ale dlouho již cítíme vyprahlost po čerstvé muzice, které se nám snad brzy dostane ve velkém, v podobě třetí desky.

This Is How The World Ends je vydařeným pokračováním po debutové desce OK, I´M SICK, která obsahuje skladby „Heroin", „The Jester" nebo fan favourite „Ghost", která si emocionálními slovy pohrává se sebevražednou tématikou. Melodické skladby doplněné o velmi chytlavé refrény a originální přechody doplněné fantastickými emočně nabytými screamy, které kde kdo neumí dovést do takové perfektnosti. Právě druhé album posunuli o level výše o místy rychlejší a vykřičenější styl především ve skladbách „Stalker" a „Fukboi", které živě přináší neskutečnou energii do místnosti. Naopak skladby jako „Family" člověka pozastaví nad texty, které si zaslouží pozornější poslech, podobně jako „Murder Games" nebo „Daddy" z debutového alba, nad kterými se nejeden pozastaví, jakmile jejich hloubku slyší.

Sice nemáme žádné oficiální oznámení a nejspíše se ještě chvilku žádného nedočkáme, ale nová éra je tu a více nové hudby od Američanů je na dosah. Doufejme, že si vzpomenou i na nás, až začnou plánovat další nevyhnutelný výlet do Evropy.

Související obsah:

» Badflower vyhráli srdce pražských fanoušků při svém místním debutu   (Natálie Havelková, 14. 12. 2022)
» Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze   (Natálie Havelková, 25. 11. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Intenzita bez odstupu - Ari Abdul
02.04.

Intenzita bez odstupu - Ari Abdul

Pražská MeetFactory se 27. března proměnila v prostor plný vášně, temné estetiky a nekompromisní energie. Fanoušci...


Duet Ewy Farne a kapely Mirai Vzpomeneš si? vznikl spontánně a neplánovaně
31.03.

Duet Ewy Farne a kapely Mirai Vzpomeneš si? vznikl spontánně a neplánovaně

Vzpomeneš si? je název nového singlu zpěvačky Ewy Farne a kapely Mirai. Přestože se jedná o propojení dvou výrazných...


Na Bludfest se nyní dopravíte přímo z Prahy: třetí ročník Yungbludova festivalu přináší novinky
31.03.

Na Bludfest se nyní dopravíte přímo z Prahy: třetí ročník Yungbludova festivalu přináší novinky

Titulní fotografie: RFP Concerts / Ruby Boland Bludfest – Yungbludův jedinečný festival, který si v předchozích...


Hypnotické jaro s Tame Impala
30.03.

Hypnotické jaro s Tame Impala

Poprvé v České republice uvítáme kapelu, která je ikonickým interpretem poslední doby, australští Tame Impala již...


„Zakalíme, pokecáme a zahrajeme,“ zvou Cocotte Minute na 4. ročník ZLLO FESTu.
30.03.

„Zakalíme, pokecáme a zahrajeme,“ zvou Cocotte Minute na 4. ročník ZLLO FESTu.

"Rodinnej a nejdivočejší mejdan Cocottistickej a k tomu dvě luxusní mladý party, to chceš!," láká frontman kapely...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ulož tmu
22.03.

Ulož tmu

» Nauzea Orchestra

Nauzea Orchestra vydává svou šestou řadovou desku Ulož tmu, na níž mísí...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta