Anděl Brothers navazují na Goodfellas a vydávají singl a klip Rozvody

„Rozvody hučej v hlavě, ve vaně čumim do hlavně. Vidím tam mámu a tátu, jsou na svobodě a já jsem na mrtvým bodě...," zpívá v novém, meancholickém  a tanečně laděném singlu a videoklipu s názvem Rozvody skupina Anděl Brothers.   

Trio složené z bratrů a bratranců Toma, Jonnyho a Jakuba Andělových songem reaguje na rozpad obou manželství, ze kterých členové skupiny pocházejí. „Rozvod je ve většině případů atomovka, která na hodně dlouho zamoří veškeré vztahy široko daleko," komentuje vlastní zkušenost s rozvodem zpěvák, skladatel a kytarista Jonny Anděl, jenž je i autorem textu. „Je o nezpracovaných emocích nedospělého člověka, kterému se třese půda pod nohama," podotýká muzikant, jenž v kapele hraje se svým bratrem Tomem a bratrancem Jakubem, s nimiž působil už v Goodfellas, výrazné akustické formaci druhého desetiletí nového milénia. A právě na cenou Anděl dekorované Goodfellas současní Anděl Brothers navazují.  Singl Rozvody doprovází videoklip, který natočil režisér Ondřej Urbanec za využití animací studenta Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku Matea Mendozy a jeho spolužáků. Natáčení symbolicky probíhalo v industriálních prostorách národní kulturní památky Stará čistírna odpadních vod v Praze-Bubenči, jež v klipu představuje místo, kde se protagonisté písně pokoušejí „vyčistit" duše poskvrněné rozvody a rozchody nejbližších.     

Skupinu Goodfellas založily v roce 2008 v Karlových Varech dvě sourozenecké dvojice Andělových. Inspiračním zdrojem jim byla americká folková a bluesová scéna, konkrétně muzikanti a kapely jako Jack Johnson nebo G. Love & Special Sauce. V roce 2011 vydali Goodfellas v Kalifornii natočené debutové album Robbery Blues, za které získali Cenu Anděl v kategorii Objev roku a ve stejné kategorii s ním zvítězili i v anketě Žebřík. Album poté vyšlo na prestižním labelu Paté Records v Rakousku, Švýcarsku a Německu. Goodfellas v zahraničí i koncertovali, hráli například v londýnském 100 Clubu. 

Pod pozměněným názvem The Fellas pak skupina natočila píseň We Should Care k filmu Rudolfa Havlíka Zejtra napořád a také druhé album Scarecrow (2016), na kterém se podílely i zpěvačky Tonya Graves a Markéta Irglová a produkoval ho americký producent Danny Saber. V roce 2018 se kapela vrátila k původnímu názvu Goodfellas, ale její další vývoj přerušila pandemie. Od roku 2023 působí jádro Goodfellas v nové formaci Anděl Brothers, jež na sebe upozornila už loni singlem a klipem Lůzr.
ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru