Anděl Brothers navazují na úspěšné Goodfellas, debutují singlem Lůzr

Příjemná, melodická poprocková kytarovka se sebeironickým textem. To je singl Lůzr kapely Anděl Brothers, která navazuje na významnou akustickou skupinu druhého desetiletí nového milénia Goodfellas. Trio složené z bratranců Toma, Jonnyho a Jakuba Andělových zároveň k písni vydává také klip režiséra Ondřeje Urbance. Symbolicky natočený na stanici pražského metra Anděl.     

„Kolem třicítky nás začalo bavit ironicky komentovat vlastní životy a brát sami sebe s jistým nadhledem a odstupem. Jonnyho píseň Lůzr je docela trefná glosa muzikantskýho života plná vtípků na vlastní účet," komentuje singlovou nahrávku Jakub Anděl a v duchu uvolněného černěhumorného textu skladby dodává: „Všichni si tak nějak v tom shonu třicátnického života říkáme: Aspoň jednu múzu, dokud ještě můžu!" V klipu si střihnul roli i producent singlu Jan Horáček a také otec a strýc andělské trojice Pavel Anděl.      Anděl Brothers volně navazují na bohaté zkušenosti Goodfellas a slibují pevné základy v kytarové muzice. „Chyběl mi intenzivní kontakt s bratry a hudbu potřebuju k životu. Tak jsem jim zavolal a zjistil, že jsou na tom stejně. Hurá! Jsme brothers. Anděl Brothers," vysvětluje návrat kytarista a skladatel Jonny Anděl. Oproti Goodfellas budou však zpívat česky. „Dřív mi český jazyk přišel vhodný tak maximálně pro vyprávění. Pak se mi ale narodily děti, začal jsem s nimi poslouchat Svěráka a Uhlíře a další interprety a můj vztah k češtině se změnil," objasňuje okolnosti, jež přiměly muzikanty z někdejších Goodfellas k přechodu na mateřský jazyk. „Máme v rukávu řadu dalších písniček, které budeme postupně vypouštět do světa a na koncertní pódia se chceme vrátit na jaře příštího roku."   

Skupinu Goodfellas založily v roce 2008 v Karlových Varech dvě sourozenecké dvojice Andělových. Inspiračním zdrojem jim byla americká folková a bluesová scéna, konkrétně muzikanti a kapely jako Jack Johnson nebo G. Love & Special Sauce. V roce 2011 vydali Goodfellas v Kalifornii natočené debutové album Robbery Blues, za které získali Cenu Anděl v kategorii Objev roku a ve stejné kategorii s ním zvítězili i v anketě Žebřík. Pod pozměněným názvem The Fellas pak skupina natočila píseň We Should Care k filmu Rudolfa Havlíka Zejtra napořád a také druhé album Scarecrow (2016), na kterém se podílely i zpěvačky Tonya Graves a Markéta Irglová a produkoval ho americký producent Danny Saber. V roce 2018 se kapela vrátila k původnímu názvu Goodfellas, ale její další vývoj přerušila pandemi.
GALERIE

Související obsah:

» Goodfellas nasáli do plic kalifornský vzduch a s ním nazpívali debutové album   (Karel Souček, 11. 11. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Ve vánoční O2 aréně vystoupí více než 140 hudebníků a zpěváků
10.12.

Ve vánoční O2 aréně vystoupí více než 140 hudebníků a zpěváků

Příležitost zastavit se v předvánočním shonu a užít si pár klidných chvil se svými nejbližšími poskytne koncert...


V libereckém Bunkru se křtilo
09.12.

V libereckém Bunkru se křtilo

V pátek 8.prosince proběhl v libereckém klubu Bunkr křest alba Proud to be Different kapely Meredith Hunter. Kluci...


Festival Beseda vstupuje do čtvrté dekády existence
09.12.

Festival Beseda vstupuje do čtvrté dekády existence

Letos se v Tasově u Veselí nad Moravou konal jubilejní 30. ročník Besedy. Festival tak vstupuje do čtvrté dekády...


Koncertní film Renaissance: A Film by Beyoncé je tečkou za úspěšným turné
09.12.

Koncertní film Renaissance: A Film by Beyoncé je tečkou za úspěšným turné

Koncertní film Renaissance: A Film by Beyoncé zachycuje velkolepou jízdu popové divy Beyoncé během...


Hospoda Na Vinici v Blatné odolala thrashovému náporu bez újmy na statice objektu
08.12.

Hospoda Na Vinici v Blatné odolala thrashovému náporu bez újmy na statice objektu

Město Blatná v Jihočeském kraji, potažmo pak hospoda Na Vinici s přilehlým malým sálem, se staly v sobotu 2.12.2023...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Místo odpočinku
07.12.

Místo odpočinku

» Povodí Ohře

Tragické okolnosti nebo zklidnění schizofreních countrypunkerů na nové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru