Zpěvák zlatých let Pink Floyd, Roger Waters, míří v květnu do Prahy, i přes kontroverze, které se okolo něj dlouhodobě točí

Legendární zpěvák ze zlatých let skupiny Pink Floyd, Roger Waters oznámil své první rozlučkové turné. V devětasedmdesáti letech není snadné určit kdy ukončit kariéru, pokud jste jen kapku ambiciózní jako britský zpěvák. Turné pojmenoval This Is Not A Drill neboli „toto není cvičení", a alarmuje tak všechny své fanoušky se slovy „možná je to má poslední tour, kdo ví".

Vedle některých světově známých muzikantů, kteří stále aktivně preformují se dokonce může považovat za mladíka. Mezi nejstarší aktivní muzikanty patří například Tony Bennet (96), který chvilku před devadesátkou vyrazil na turné s populární zpěvačkou Lady Gaga, Paul McCartney (80) legendární a milovaný člen The Beatles, jeho dlouholetý tzv. bandmate, bubeník Ringo Starr (82), Dolly Parton (76), která na silvestra tohoto roku spolupořádá „Miley´s New Year´s Eve Party" po loňském úspěchu kolaborace talentované zpěvačky Miley Cyrus a herce Peta Davidsona, slavná americká zpěvačka Barbra Streisand (80), legendární Bob Dylan (81) nebo kapela The Rolling Stones, kde všem členům je také již přes sedmdesát let.

Ovšem zpět k Rogerovi. V rámci svého evropského turné Prahu navštíví hned dvakrát, a to dva večery za sebou. V pražské O2 Aréně, která už je v případech obou termínů skoro vyprodaná, vystoupí 24. a 25. května příštího roku. Diverzita cen vstupenek je velice rozdílná, vzhledem k místu v hale. Ovšem jak už od Pink Floyd i samostatně Rogera Waterse známe, jejich show vždy byla a bude spektakulární až spirituální podívanou. Namísto klasické nudné stage ve tvaru obdélníku na jedné straně arény byl zpěvák kreativnější. Pódium bude umístěné uprostřed kulaté O2 Arény a ze 4 stran povedou tzv. mola mezi diváky. Jde tak o přiblížení umělce a diváka na maximum. Podobné kreace v historii využili například U2 na jejich masivním 360° turné k albu No Line On A Horizon v roce 2009.

Od této velkolepé podívané můžete očekávat dvanáct skladeb, které muzikant vypracoval skoro před čtyřiceti lety s ostatními členy Pink Floyd, několik nových či novějších skladeb z jeho vlastní diskografie a samozřejmě množství proslovů, které jsou k jeho charakteru tak autentické.

V nedávné době z něj bohužel vyšlo pár názorů na rusko-ukrajinskou válku a teror na Ukrajině, až se zrušily plánované koncerty v polském Krakově, který je přímým spojencem Ukrajiny. Velkým zastáncem Ukrajiny ve válce s Ruskem je naopak Watersův někdejší spoluhráč z kapely, David Gilmour. Letos v dubnu pod hlavičkou Pink Floyd vydal singl „Hey Hey, Rise Up!", jehož výtěžek byl věnován na humanitární pomoc zasažené Ukrajiny. Kontroverze okolo nejen Watersovi postavy, ale i Pink Floyd, kteří byli vždy velice politickou kapelou, nejsou nic nového, a tak záleží na Vás, jestli Vám nepromyšlené výroky člověka v důchodovém věku změní pohled na jeho celoživotní práci. Kvalitu a propracovanost hudby nikdo z nás nemůže popřít. Jejich tvorba byla tak nadčasová, že ovlivňuje umělce do dnešního dne, mezi které spadá například i Harry Styles, který se tak trochu nechal ovlivnit ve své vlastní tvorbě nejen u posledního singlu „As It Was".

Živě se v květnu můžeme společně těšit na známé skladby jako Us & Them", „Comfortably Numb", „Wish You Were Here", „Is This The Life We Really Want?" nebo novější skladbu „The Bar", kterou plánuje celou show odstartovat.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
The Weeknd konečně oznamuje evropské termíny a jeden z nich je v Praze!
28.11.

The Weeknd konečně oznamuje evropské termíny a jeden z nich je v Praze!

Umělec The Weeknd dnes konečně oznámil evropské a latinsko-americké termíny rozšíření svého...


Třetími headlinery Rock for People jsou britští The 1975
28.11.

Třetími headlinery Rock for People jsou britští The 1975

Po kapelách Slipknot a Muse oznámili pořadatelé 27. ročníku Rock for People třetího headlinera. Hvězdou sobotního...


Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj
26.11.

Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj

Malá obec Vrhaveč u Klatov si každým odehraným koncertem získává stále větší popularitu. Od rocku přes punk po metal...


Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze
25.11.

Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze

Vegan srdcem, duší i hudbou. Badflower míří na svou premiéru v Praze. Tato americká kapela měla původně...


FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!
24.11.

FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!

Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících zpět do České republiky, a to konkrétně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru