Zpěvák Seal navštíví Českou republiku po dvanácti letech, zavítá do Pardubic

Mahagonový hlas, zjizvená tvář, soul, Velká Británie, studium architektury, čtyři ceny Grammy. To vše, a nejen to, spojuje světově proslulého britského zpěváka s nigerijsko-brazilským původem Seala. Letos v květnu Seal začal světové turné, se kterým na podzim zavítá i do Evropy. Zpěvákovy nejznámější hity, ale také písně z posledního alba vydaného v roce 2017, si budou moci posluchači poslechnout naživo již 16. října 2024 v pardubické Enteria areně.   

Seal, celým jménem Seal Henry Olusegun Olumide Adeola Samuel, je jedním z nejosobitějších zpěváků všech dob, právě díky svému hedvábně drsnému hlasu, který je dokonalým prostředkem k vyjádření zpěvákových pocitů. Za svůj život vydal deset studiových alb, jichž se ve světě prodalo více než třicet milionů kusů. Do své hudby vkládá prvky soulu, popu, R&B i rocku. 

Singl „Kiss From A Rose" se v srpnu 1995 umístil na prvním místě nejen hlavního amerického žebříčku Billboard Hot 100, ale dosáhl prvního místa také v Kanadě a Austrálii. Seal za něj obdržel cenu Grammy hned ve třech kategoriích – nejlepší popový mužský výkon, píseň roku a nahrávka roku. Zpěvákův první o čtyři roky starší hit s názvem „Crazy" obdržel cenu Ivor Novello a dosáhl ve stejném americkém hudebním žebříčku sedmého místa. Další zpěvákovy slavné hity jsou například „Killer" či „Love’s Divine".
Autorka textu: Eliška Palhounová


Související obsah:

» Zpěvák Seal se vrací do ČR, tentokrát do Pardubic   (Alice S., 14. 07. 2024)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Přivítání léta s Foster the People
03.07.

Přivítání léta s Foster the People

text: Eva Frouzová Konec června znamená příslib letních prázdnin, alespoň částečného odpočinku a pohody...


Nové EP Doroty Nvotovej Lazy je osobnou správou o stave krajiny
03.07.

Nové EP Doroty Nvotovej Lazy je osobnou správou o stave krajiny

Dorota Nvotová vydáva nové EP s názvom Lazy. Nový album obsahuje päť piesní a okrem digitálnej verzie, ktorú...


Uvolněný a přátelský letní večer s kapelami Cold Meat Party a prazdniny
03.07.

Uvolněný a přátelský letní večer s kapelami Cold Meat Party a prazdniny

Kapely Cold Meat Party a prazdniny vystoupily ve čtvrtek 26. června v pražském Přístavu 18600. A byl to koncert...


EllyZ ukazuje prostředníček catcallingu a každodennímu sexismu
02.07.

EllyZ ukazuje prostředníček catcallingu a každodennímu sexismu

Catcalling je forma obtěžování na ulici, která se projevuje jako verbální útoky, pískání či posměšky adresované...


Open-air festival Fuchsu obsadí na dva dny tenisový kurt na Štvanici
01.07.

Open-air festival Fuchsu obsadí na dva dny tenisový kurt na Štvanici

Alternativní a nezávislé hudbě bude patřit Letní open air festival klubu Fuchs2, který se po roce vrací na Štvanici....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Tomodachi/Deluxe Edition
23.06.

Tomodachi/Deluxe Edition

» Mirai

Čtvrté studiové album Tomodachi skupiny Mirai vyšlo sice už loni...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru