Změny v sestavě festivalu Brutal Assault

V rámci festivalové přípravy se mohou fanoušci těšit na potvrzování nových interpretů, avšak může dojít i k pravému opaku. Některé dříve potvrzené kapely musí z různých důvodů zrušit svoji účast a to se nevyhnulo ani festivalu Brutal Assault, který finišuje s přípravou svého sedmadvacátého ročníku. Ten proběhne tradičně v josefovské pevnosti v termínu 7. až 10. srpna.

Velkou ztrátou pro fanoušky doom metalu je vypadnutí britských My Dying Bride, kteří se na festival měli vrátit po dlouhých deseti letech. Z logistických důvodů zrušili účast američtí grindoví Pig Destroyer. Ze Spojených států dále ze sestavy mizí progresivci After the Burial, metalcoroví Darkest Hour, black metaloví Devil Master a hardcoroví Spiritworld. Nepřijedou ani deathcoroví Ten56 z Francie.

Organizátoři však jedním dechem dodávají i dobré zprávy. Britskou doom metalovou ikonu nahradí ta ze Švédska, jelikož přijedou epičtí Candlemass. I grind bude mít důstojnou náhradu. Hned dvakrát na festivalu zahrají američtí deathgrindoví Cephalic Carnage, kteří oslaví 20. výročí desky „Anomalies”.

Soupisku festivalu doplnilo dalších jedenáct kapel a tím se celý seznam interpretů uzavřel. Z británie přijedou metalcoroví Oceans Ate Alaska, z Andorry se na festival vrátí progresivci Persefone a opět dorazí i mezinárodní deathcorová sebranka Distant. Koncert na festivalu si zopakují i československé kapely Doomas, Aeon Winds, Mallephyr a Stellvris. Naopak premiéru v pevnosti zažijí thrashoví Take Offense ze Spojených států a trojice tuzemských zástupců: Acid Row, Deadroots a Ions.

Zveřejněný je i rozpis jednotlivých kapel do pěti metalem nabitých dnů a odstartoval prodej jednodenních vstupenek.



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
The Ecstasy Of Saint Theresa vydávají po 19 letech nový singl
26.11.

The Ecstasy Of Saint Theresa vydávají po 19 letech nový singl

Po nadšeně přijatém návratu na koncertní pódia se legenda domácí alternativní scény The Ecstasy Of Saint...


Trautenberk na novém albu bojuje proti udavačce sojce
26.11.

Trautenberk na novém albu bojuje proti udavačce sojce

Sojčí terror je název nového, v pořadí již pátého řadového alba klatovské tanzmetalové...


Tichá dohoda přichází s novou, hokejovou verzí hitu Born in Kladno
25.11.

Tichá dohoda přichází s novou, hokejovou verzí hitu Born in Kladno

Ve spolupráci s fanklubem Poldi Kladno natočila kapela Tichá dohoda „hokejovou" verzi své písně Born in Kladno....


Metalcoroví suveréni nenechali po letech v Praze nikoho na pochybách
25.11.

Metalcoroví suveréni nenechali po letech v Praze nikoho na pochybách

Mnohými skloňovaný pražský klub Sasazu byl dějištěm další prvotřídní metalové přehlídky. Do našeho hlavního...


Krása nesmírná a Vypsaná fixa v brněnském Prvním patře
25.11.

Krása nesmírná a Vypsaná fixa v brněnském Prvním patře

V brněnském Prvním patře bylo v pátek 21. listopadu narváno až k prasknutí. Nekonečná fronta na šatnu,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Galette complète
20.11.

Galette complète

» Bran

Kapela Bran, známá svým osobitým pojetím hudby vycházející ze starých...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru