Ze stínu na prosvětlenou stage; Alfie Jukes v Café V lese

Britský hudebník Alfie Jukes se znovu podíval do Prahy, kde tentokrát pro své fanoušky vystoupil na svém prvním pražském headline koncertě v pátek 7. 6. v Café V lese.

Předskokanem večera byla zpěvačka Liang Lawrence. Ta si publikum získala nejen svým vtipem a dobrou náladou, ale i svými písněmi, které se dotýkají témat jako láska, vztahy, úzkost a aktivismus. Během svého setu zazpívala mimo jiné třeba písně (not) a love song nebo Eulogy. Pro fanoušky si připravila i cover písně Hotel California kapely Eagles. Svým přirozeným šarmem a talentem rozezpívala celé Café v Lese a fanoušci ji doprovázeli potleskem a bylo vidět, že si obě strany toto vystoupení užívají.

Hlavním hřebem byl však samotný Alfie Jukes. Tenhle mladík pochází z anglického Brightonu a jeho hudba se také často pojí s tématem lásky a přátelství. Poprvé do Prahy zavítal letos jako předskokan kapely Only the Poets, díky čemuž si v Praze vybudoval vetší fanouškovskou základu a mohl se sem tak podívat i v rámci vlastní headline show, která se mu dokonce povedla vyprodat.

Večer byl průřezem celou zpěvákovo diskografií. Celá show byla odstartována singlem z roku 2023 Traffic Jams. Dále následovala píseň Lines z EP Little Omens. Z něj pak zazněly ještě i třeba oblíbená Amsterdam, před kterou se Alfie omluvil, že bohužel nemá píseň s názvem Praha, a Cigarette, při které celé Café V lese zpívalo a tančilo spolu se zpěvákem.

Dále se pak fanoušci dočkali i písně Starfish, která (jak objasnil sám Alfie) není o rybách, ale o lásce. Na stage se k němu připojila i předskokanka Liang a společně píseň za burácení fanoušků odzpívali. Tenhle track nejprve vyšel jako singl v listopadu roku 2023 a poté se objevil na nejnovějším EP Sitting Pretty vydaného letos v dubnu.

Z něj pak zazněly ještě i oblíbená The Shade, která se dotýká tématu pomáhání někomu z temného místa a jedná se i o nejoblíbenější track z EP samotného zpěváka, anebo třeba Not Quite Gone či Orange JuiceAlfie prý sám džus ani tak moc rád nemá, ale i přesto má na sobě vytetovaný karton džusu a pojmenoval po něm i svou píseň, která si u fanoušků získala velký úspěch.

Na většině koncertech je už zvykem, že se hlavní akt ke konci odebere ze stage pryč a pak se na ní vrátí a odehraje ještě jednu či dvě písně – tady tomu tak nebylo. Alfie si tuhle skutečnost sice uvědomuje, ale jelikož každý ví, že se stejně vrátí, přijde mu to zbytečné. Celá show tak probíhala bez encore jako jeden celek.

Předposlední písní večera pak byla Spiderwebs, která se dá považovat za Alfieho nejznámější track – jen na Spotify jí táhne už na téměř šest milionů přehrání. Odpovídal tomu i společný zpěv fanoušků, kteří znali každé jedno slovo a společně tuhle smutnější píseň s Alfiem odzpívali. A samozřejmě nechyběla ani doprovodná světla baterek telefonů, která celou místnost prosvítily a vytvořily krásnou atmosféru.

Pak už přišel čas na úplně poslední píseň večera, kterou byl hit Eyes Wide. Doteď fanoušci s Alfiem zpívali nahlas, při tomhle tracku to byl však naprosto burácivý a ohlušující společný zpěv, který samotného zpěváka přezpíval. Energie bzučela celým Café v Lese a bylo ji cítit během celé písně.

Poté se ze stage Alfie spolu s kytaristkou Meg odebrali pryč, přičemž se se svým publikem stihli ještě rozloučit s velkými úsměvy na tváři. Sám Alfie slíbil, že budou brzy zpět, tudíž můžeme jen doufat, že své slovo dodrží a do Prahy se navrátí co nejdříve, třeba i s nějakou novou hudbou.

Foto: Katarzyna Wolf 
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru