Will Eifell natáčeli videoklip v mrazivých a zasněžených Krušných horách

Alternativně rocková kapela Will Eifell vydala loni na podzim pětipísňové EP s názvem Některý věci se dějou dvakrát. Nyní k nahrávce představili ústečtí muzikanti videoklip k sugestivní a melancholické písni Berlín, na kterém spolupracovali s kreativní skupinou Ideamakers.  



Z původně sólového písničkářského projektu se v minulém roce stala čtyřčlenná kapela. Tuto změnu podtrhla nahrávka Některý věci se dějou dvakrát, která vyšla v říjnu 2024. Ta vznikla v pražském studiu Golden Hive v produkci Amáka Goldena a Will Eifell se na ni vydali alternativně rockovým směrem. Singly z EP zazněly například mezi novinkami na Rádiu 1 nebo v pořadu objevujícím nové projekty na Rádiu Beat. Současnou sestavu tvoří Jiří Poživil (zpěv, kytara), Jan Bouma (kytara, zpěv), Martin Zeman (baskytara) a Jan Šimánek (bicí).   

Na konci ledna představili Will Eifell v rámci křtu desky v ústeckém Hraničáři i videoklip k písni Berlín. Na videoklipu spolupracovali s kreativní skupinou Ideamakers. Pro Ideamakers se jedná o první projekt po několikaleté pauze. V minulosti tato skupina umělců, silně spojená s ústeckou Fakultou umění a designu, spolupracovala například s Činoherním¨studiem nebo skupinami jako Houpací koně a OwL.   

"Natáčeli jsme o jednom lednovém víkendu v Krušných horách a kousek za Ústím. Hlavně první den natáčení byly teploty hluboko pod nulou a stát ve sněhu a prudkým větru v lehkém kostýmu nebylo zrovna nejpříjemnější. Ale holt jsme si pro umění museli něco vytrpět. Ty obrazy, který díky tomu v klipu máme, za to ale rozhodně stály,” říká za kapelu Jiří Poživil.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Školní tranzistor láká na Igora Orozoviče nebo nový cirkus
15.07.

Školní tranzistor láká na Igora Orozoviče nebo nový cirkus

Na šestý ročník multižánrového rodinného festivalu Školní tranzistor zve kulturní památka Stará škola...


Na Benátské! s Impulsem vyroste nová zábavní zóna
15.07.

Na Benátské! s Impulsem vyroste nová zábavní zóna

Jednu z největších novinek posledních ročníků letos představí Benátská! s Impulsem. Nová festivalová zóna Kopeček...


Skupina MONKEY BUSINESS natáčí nové album plné překvapení
15.07.

Skupina MONKEY BUSINESS natáčí nové album plné překvapení

Jinej svět není k dispozici je název chystaného alba kapely Monkey Business. Vyjde v polovině listopadu letošního...


Nová krev britské indie – Alex Spencer míří do Prahy
14.07.

Nová krev britské indie – Alex Spencer míří do Prahy

Britský zpěvák Alex Spencer vystoupí 7. září v pražské Cargo Gallery, kde fanouškům nabídne večer plný...


Baštu letošního festivalu Rock Castle budou hájit Powerwolf, Testament a Savatage
14.07.

Baštu letošního festivalu Rock Castle budou hájit Powerwolf, Testament a Savatage

Nevíte, co dělat v půlce srpna a vaše rockmetalové srdce nezvládne MoR nebo Ostravu v plamenech? Chcete...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Wow! Signal
08.07.

The Wow! Signal

» Muse

Britská rocková trojice Muse vydává své jubilejní desáté studiové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta