Vzpomínka na jedinečné narozeninové setkání písničkáře Břetislava Sekáče Čaňa

Do Malostranské besedy zavítala spousta přátel a fanoušků, aby 9. ledna zde dodatečně oslavily narozeniny písničkáře "Sekáče"

Začátek večera, s grácií sobě vlastní, uvedla Marie Tomsová, známá moderátorka, ale i nezapomenutelná televizní hlasatelka. Zároveň všem v sále představila nový klip „Něco o růži"

Po chvilce povídání pozvala na pódium písničkáře „Sekáče", který se ujmul slova, aby přivítal po svém boku, kamaráda, zvukaře, baskytaristu, prvního z manažerů, Rostislava Mácu (umělecká agentura RM production) Po chvilce byl pozván i druhý manažer, Ivan Rössler (Agentura Ivan Rössler), který svým vtipným přirovnáním, že „ život je jako salám….krájíš, krájíš, když zůstane už jen ta špička tak to je to stáří!" rozesmál publikum. Další hostem, který přišel popřát nejen písní, byl známý operetní zpěvák Karel Bláha, dlouholetý sólista divadla Karlín.

Moc hezké bylo i vzpomínání na nezapomenutelné osobnosti a legendy naší hudební scény: Milana Černohouze, Petra Opočenského a Zdenka Juračku. Každý znich měl poslaný hudební vzkaz tam nahoru právě od Sekáče, kterého v průběhu večera doprovázeli.Přítelkyně Dana, Ondra Toul, Milan Matoušek a Rostislav Máca. Nechyběla zde ani kapela Ataréz v čele s kubánským hudebníkem, skladatelem a kytaristou Frankem Fernandézem. Ta se již od roku 2002 snaží svojí hudbou zejména latinsko-americké provenience okořeněné vlivy jazzu, funky a reggae, bavit publikum, ale také bořit hranice mezi národy, rasami, generacemi i hudebními styly.

Další zajímavým hostem večera byl František Hacker, který v roce 1943 se dostal s otcem a strýcem jako tramp na osadu Ztracená naděje, která ovlivnila jeho hudební směr. V roce 1961 se se seznámil s Vladislavem Moravou a začali hrát jako duo a v roce 1963 se k nim přidal František Turek a začala se psát historie legendární trampské kapely Kamarádi táborových ohňů aneb K.T.O. ve které působí do současnosti jako zpěvák, kytarista, mandolinista a kapelník. Po úvodní skladbě ve stylu předělané „polky" přišel na pódium další host. Moderátor Country rádia, Jakub Jiroušek, který zavzpomínal na dětství trávené v osadě Komáří vrch, kde se naučil úctě a respektu k přírodě. Právě František Hacker byl ten, který mu pomohl vnést do hudebního počínání smysl pro poctivost a píli. Mezi gratulanty nechyběl sólista baletu Národního divadla v Praze a umělecký ředitel Mezinárodní konzervatoře Praha, Vlastimil Harapes, který zazpíval Zlaté rybky společně s publikem. Dále vystoupil Viktor Sodoma, jeden z průkopníků české rokenrolové a bigbeatové éry 60. let 20. Století, skladatel, kytarista a zpěvák Petr Kadlček jak jinak než s písní, která slavíla 40 let od vzniku, Já na to mám. Nechyběla další legenda, skladatel, zpěvák Karel Kahovec, člen skupin The Matadors a Flamengo. A samozřejmě jeho sestra, zpěvačka Vlasta Kahovcová, někdejší členka Divadla Semafor a doprovodná zpěvačka Karla Gotta.

Večer se nekřtilo jen jedno album, ale rovnou dvě!

První album ….a rád žít dál, bylo vydané sice před dvěma lety, ale díky covidové situaci nebyla možnost cokoliv uskutečnit. Mezitím během dvou let se podařilo dát dohromady další album S nadějí, tak se křtilo s plnou parádou hned dvakrát a musím podotknout, že snad i s největším počtem kmotrů. Závěr poté patřil právě oslavenci, který se s publikem rozloučil skladbami ze stejnojmenného alba: a rád žít dál a Černá myšlenka

Byl to opravdu úžasný zážitek pro každého v sále, který nejde jen tak popsat, ten se musí zažít! Kdo byl, tak si ty okamžiky může připomenout i díky fotografiím, které jsou přiloženy v rozsáhlé fotogalerii.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka
01.02.

Andělé mají za sebou 1. kolo hlasování, uspěl Calin i Žbirka

Ceny Anděl Coca-Cola 2022 zveřejnily výsledky prvního kola hlasování České hudební akademie. Ty nastiňují,...


ČELIT SÍLE METALCORU! VELŠSKÝ KVARTET BULLET FOR MY VALENTINE SE VRACÍ DO FÓRA KARLÍN!
01.02.

ČELIT SÍLE METALCORU! VELŠSKÝ KVARTET BULLET FOR MY VALENTINE SE VRACÍ DO FÓRA KARLÍN!

BULLET FOR MY VALENTINE patří mezi nejpopulárnější metalcorové kapely a to po zásluze. Po letošním odloženém...


FOTOreport: Blackmetalový večírek ve Futuru. HARAKIRI FOR THE SKY si přivezli zajímavý support.
01.02.

FOTOreport: Blackmetalový večírek ve Futuru. HARAKIRI FOR THE SKY si přivezli zajímavý support.

Koncert blackmetalových kapel se měl uskutečnit již dříve, ale nakonec byl koncert posunut na 27. Leden 2023. Pro mnohé...


Bring Me The Horizon už za týden v Praze ! Poslední šance ulovit lístky.
01.02.

Bring Me The Horizon už za týden v Praze ! Poslední šance ulovit lístky.

Koncert je za rohem a lístky mizí. Goout hlásí vyprodáno a Ticketportál má už jen pár lístků. Pokud jste váhali do teď,...


Vojtaano míří s novými písněmi do Malostranské Besedy
31.01.

Vojtaano míří s novými písněmi do Malostranské Besedy

Když se písničkář Vojtaano (Vojta Záveský) ohlédne za loňským rokem, může být velice spokojený. Odjel společnou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Alchymie D.N.A.
21.01.

Alchymie D.N.A.

» Bastard

Alchymie D.N.A. je třetí studiové album havířovské hard´n´...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru