Vojtik predstavuje nový singel a klip POTT

Slovenský hudobník Vojtik uvádza svoj nový singel „POTT", ktorý vychádza spolu s vizuálne výrazným videoklipom z dielne režiséra Olivera Maka a výtvarníčky Terezy Schmidtovej. Skladba je predzvesťou pripravovaného EP „Prince Timmy", ktoré predstavuje Vojtikov kreatívny a osobný prerod po introspektívnom albume Messiash IX.  

„POTT" zachytáva moment z večera po koncerte – neistotu, osamelosť a zároveň pokus vymaniť sa zo starých vzorcov. „Je to o tom, ako som sa snažil reálne zabaviť, ísť medzi ľudí a urobiť niečo, čo by som predtým neurobil," hovorí Vojtik. Výsledkom je pesnička, ktorá prepája melanchóliu s klubovou energiou, a klip, ktorý pomocou estetiky videohier a hyperpopovej satiry ukazuje vnútorný konflikt „novej popovej hviezdy".  



Hudobne aj vizuálne nový smer 

Na rozdiel od ťaživej atmosféry albumu Messiash IX, ktorého tvorba bola pre Vojtika dôležitá ale zároveň emocionálne vyčerpávajúca, pripravované EP Prince Timmy predstavuje jeho „healing cestu" - bolestivý, ale potrebný proces dospievania a sebareflexie. „Prestalo ma baviť písať o mladosti. Cítil som, že som zaseknutý v čase. Teraz je čas ísť inde - v hudbe aj v hlave. Potreboval som vytvoriť niečo, z čoho sa mi chce usmiať a dúfam, že to bude mať možno podobný dojem aj na ľudí," dodáva.   

Klip zobrazuje digitálny svet, ktorý sa pohráva s klišé popovej dokonalosti a zároveň ich ironizuje. Vizuálnu stránku dotvárajú referencie na klasické bojové hry ako Tekken či grafický glitch-art, čím klip získava nielen zábavný, ale aj vrstvený výpovedný charakter.       

NAJBLIŽŠIE KONCERTY 

10.05 Brno, Festival mladého divadla 
31.05 Banská Štiavnica, Art Cafe 
07.06 Bratislava, TRNKO (otváračka) 
04-05.07 Tábor, Festival Transforma

Související obsah:

» Vojtik predstavil prvý singel z nového albumu   (Karel Souček, 03. 10. 2024)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Hayden Calnin: výrazná osobnost australské indie scény v Praze
30.01.

Hayden Calnin: výrazná osobnost australské indie scény v Praze

Australský písničkář Hayden Calnin přiveze svou intimní indie-folkovou tvorbu do Prahy, kde se 20. února 2024 v Café...


FOTOreport: Vokální fiasko? Pit nadšený, sedící spíše zklamaní
29.01.

FOTOreport: Vokální fiasko? Pit nadšený, sedící spíše zklamaní

Architects a jejich dlouho očekávaná největší headline show v Česku – tak přesně na to jsme se všichni...


Zimní bouře do Brna přivála pouze ze severu
29.01.

Zimní bouře do Brna přivála pouze ze severu

V posledním lednovém týdnu letošního roku proběhl v brněnském klubu Fléda power metalový večírek....


Neúprosný hluk a industriální agrese v brněnském Kabinetě Múz
29.01.

Neúprosný hluk a industriální agrese v brněnském Kabinetě Múz

Brněnský Kabinet Múz se 31. ledna stane místem, kde dostane prostor ta nejsyrovější podoba současné industriální...


Venika Hartlyn představí v Petrof café nové písně z chystaného debutu
28.01.

Venika Hartlyn představí v Petrof café nové písně z chystaného debutu

Písničkářka a klavíristka Venika Hartlyn vystoupí ve čtvrtek 5. února od 18 hodin v Petrof café v Hradci...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta