Velkorysá novinka Coldplay hraje více barvami

Recenze alba : A Head Full Of Dreams

Interpret: Coldplay
Celkový čas: 00:50:02
Vydavatel: Parlophone
Rok vydání: 2015
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Britská čtveřice Coldplay je jednou z mála, která dokáže vydávající firmě vydělat pořádný balík peněz, protože každému jejímu albu předchází velká očekávání. Ne jinak tomu bude i v případě sedmé desky A Head Full of Dreams, která je na rozdíl od předcházející melancholické Ghost Stories laděna spíše tanečně a elektronicky. Jako by se kapela chtěla vrátit někam do 80. let a roztočit pořádnou diskotéku.

V druhé půlce se ale optimistická nálada z desky vytrácí a přechází nenápadně do stylu, na který jsme u Coldplay zvyklí. Kabát hýřící letními barvami je najednou pryč a písně jsou zase o něco rockovější a syrovější, což rozhodně není na škodu. Naopak. Album hraje více barvami a neuzavírá se pouze v jedné tanečně laděné škatulce.

Zajímavostí této velkoryse pojaté nahrávky jsou zvučná jména některých hostů. V písni Hymn for the Weekend uslyšíte například popovou Beyoncé, ve skladbě Everglow zpívá Chris Martin se svou bývalou manželkou Gwyneth Paltrow, píseň Fun je pro změnu duet se zpěvačkou Tove Lo, zaujmout může i hlas Baracka Obamy ve skladbě Kaleidoscope anebo kytarové sólo Noela Gallaghera z bývalých Oasis v Up & Up. Nečekejte ale zázraky. Ostatně za více než rok od vydání poslední desky to ani nelze. Přesto se tu najde i nějaký ten hit, který se může jednou klidně stát trvalou součástí koncertního repertoáru této kapely.

Autor textu: Roman Zahrádka
Foto: Julia Kennedy

DISKOGRAFIE

RECENZE
Everyday Life je na hony vzdálená tomu, co kdy Coldplay natočili

Everyday Life je na hony vzdálená tomu, co kdy Coldplay natočili

Londýnští Coldplay jakoby zapomněli psát hity a dělají vše pro to, aby se z velkých hal a stadionů...


Snaží se vyprávět, a moc jim to nejde.

Snaží se vyprávět, a moc jim to nejde.

Britská kapela Coldplay, svého času pro mě příjemná melancholická muzika. Tedy aspoň...



GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
The Pussycat Dolls jsou zpět
08.07.

The Pussycat Dolls jsou zpět

Popová formace v čele s ikonickou Nicole Scherzinger přiveze 23. září do pražské O2 areny své největší...


Písně Zuzany Navarové v nových aranžích rozezní Novou Spirálu
07.07.

Písně Zuzany Navarové v nových aranžích rozezní Novou Spirálu

Zuzaně Navarové do nebes je název koncertu, který provede posluchače celou hudební érou fenomenální české umělkyně....


Obscene Extreme nabídl v sobotu další nálož extrémní muziky
06.07.

Obscene Extreme nabídl v sobotu další nálož extrémní muziky

Čtvrtý festivalový den trutnovského Obscene Extreme přinesl od ranních hodin až do pozdních nočních hodin další...


Strašlivý Velký Developer si v klipu Prvního Hoře podmaňuje Karlín
06.07.

Strašlivý Velký Developer si v klipu Prvního Hoře podmaňuje Karlín

Syrový, nátlakový, tvrdý úvod s hravými samply a metalovým zpěvem otevírá Velkýho Developera, další pestrou...


Povaleč v obci Valeč na Karlovarsku slaví 20 let
05.07.

Povaleč v obci Valeč na Karlovarsku slaví 20 let

V letošním roce slaví festival Povaleč dvacáté narozeniny. Jubilejní ročník se odehraje od 6. do 8. srpna...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Silent Architect
26.06.

The Silent Architect

» Teramaze

13. studiové album Australanů Teramaze vyšlo pod názvem The Silent...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta