Ve vánoční O2 aréně vystoupí více než 140 hudebníků a zpěváků

Příležitost zastavit se v předvánočním shonu a užít si pár klidných chvil se svými nejbližšími poskytne koncert Vánoce v O2 areně. Uskuteční se 21. prosince a Richard Krajčo, Adam Plachetka, Eva Burešová, Pokáč, Ondřej Ruml, Kateřina Marie Tichá a Dasha zazpívají nejen své úspěšné hity, ale i vánoční písně v doprovodu 70 členů Filharmonie Hradec Králové a 67 zpěváků smíšeného dětského sboru Permoník Karviná. Celým večerem diváky provede Libor Bouček

Více než 140 lidí se v jednu chvíli setká na podiu pražské O2 areny během vánočního koncertu, který je připraven na míru tomuto prostoru i příležitosti Vánoc. K sváteční atmosféře přispěje promyšlený light design, který má v jednu chvíli vyzdvihnout velkolepost prostoru O2 areny, v druhou zase její komorní pojetí pro tento jediný koncert. 

Vánoce v O2 areně přinesou známé písně v nových aranžích. Těch se chopil hudebník a skladatel Jan Lstibůrek. „Nové aranže nám dávají možnost se na skladby podívat z nového úhlu, vytáhnout skryté myšlenky nebo některé více akcentovat. V tom vidím největší zodpovědnost aranžérské práce – aby celý program držel balanc, aby nové aranže interpretům, pokud možno, nabídly nové inspirativní prostředí, aby vyzněl orchestr a zároveň sólové zpěváky nezavalil. Velká výzva je pro nás v tom, že potřebujeme obejmout O2 arenu a oslovit několik tisíc lidí i s velice intimním repertoárem,” přibližuje koncepci Lstibůrek. 

Návštěvníky koncertu čekají sólové výstupy vybraných interpretů v doprovodu filharmonie a sboru, ale také společné písně všech zúčastněných. Na pódiu se objeví operní pěvec Adam Plachetka, populární zpěváci Richard Krajčo či Eva Burešová, Ondřej Ruml, jehož repertoárem zní jazz a swing, zpěvačka Dasha, která je s orchestry na jevišti jako doma. V neposlední řadě se představí písničkáři Pokáč a Kateřina Marie Tichá, pro které je spolupráce s orchestrem a sborem spíše nevšední příležitostí. V podání interpretů zazní nejen písně z jejich vlastního repertoáru, ale i vánoční písně. Od Dashi zazní koleda Byla cesta, byla ušlapaná, Richard Krajčo zazpívá píseň Vánoční, kterou mohou diváci znát v podání kapely Kryštof a Karla Gotta. Vrcholem koncertu bude Adeste Fideles v podání Adama Plachetky a všech sólistů tohoto večera.„Díky tomuto hudebnímu propojení a na míru vytvořeným novým aranžím dostávají známé popové a vánoční skladby zcela jiný a originální ráz. V posluchačích současné moderní hudby vyvolají pocit, že spojení orchestru a sboru nemusí nutně znamenat repertoár klasické hudby. Naopak milovníci symfonické muziky ocení rádiové hity v tomto ojedinělém podání,” doplňují režiséři celého večera, Dominik Kalivoda a David Ostružár.
Foto: www.klapper.cz, Patrick Marek
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti
02.03.

Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti

Populární americká zpěvačka, písničkářka a pianistka Norah Jones vydává příští týden své deváté...


Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete
02.03.

Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete

Společné turné kapel Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš se osvědčilo již v dubnu 2022, kdy si populární...


Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku
01.03.

Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku

Twenty One Pilots po třech letech přichází s novou hudbou. Singlem "Overcompensate" tak odstartovali poslední desku,...


The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny
01.03.

The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny

Nejlepší konceptuální show na současné hudební scéně míří do Prahy. Je to tak, britská skupina...


Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy
01.03.

Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy

Britská popová zpěvačka a textařka Sophie Ellis-Bextor přijede premiérově do Prahy, kde již 15. 3. představí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru