V náručí kapely Kaleida bylo dobře

Brněnský Kabinet Múz minulou neděli hostil koncert elektro-popového duo Kaleida. Jejich turné k nové desce „In Arms” se v Brně bohužel nesetkal s příliš velkým zájmem, a tak koncert proběhl ve velmi komorní atmosféře. V roli předskokana se představilo pražské elektronické uskupení Viah.

Úsměv řekne více než tisíc slovViah je projekt zpěvaček Huyen Vi Tran a Rosalie Malinské. Alternativně elektronický pop tohoto dua naživo doplňuje DJ Tomáš Martínek a producentka Veronika Hurtová. Celé kvarteto odstartovalo hodinu trvající elektronické opojení, které si netroufám blíže žánrově specifikovat. Obě zpěvačky se hojně venují vlastním mixážním pultům a tvorba Viah má tak dlouhé instrumentální pasáže. Ty jsou jak velmi klidné a melancholické, tak i dynamické a plné houpavých beatů. Dámy se při zpěvu zpravidla střídaly a během koncertu si střihly i solidní kardio během různých tanečků. V průběhu celého koncertu neustále udržovaly oční kontakt, jako by se domlouvaly a vzájemně připravovaly na následující hudební úryvek. To svědčí nejen o jejich velmi blízkém osobním spojení, ale i o sdílení ryzí radosti z muziky. To ostatně dokazovaly i nepřetržité úsměvy od ucha k uchu. Viah jsou s Kaleidou žánrově velmi blízko a jako otvírák večera posloužili naprosto skvěle.

Když atmosféra koncertu odpovídá sychravému počasí


Zdánlivě nonšalantní příchod zpěvačky Christiny Wood zahájil zádumčivý koncert skupiny Kaleida. Britsko-německé duo se na aktuálním turné k nové desce „In Arms” muselo obejít bez německé polovičky, jelikož klávesistka Cicely Goulder je aktuálně na mateřské a turné se neúčastní. Perkuse zajistila Američanka Verona Rose, která svými údery vytvářela onen mystický a místy až depresivní vibe. Wood kromě zpěvu obstarávala i zmíněné klávesy, ačkoliv notná část byla puštěna z nahrávky. To však na atmosféře nic neubralo. Zpěvaččin sametový hlas nás provázel novými písněmi, jako „Stranger”, „Hollow” nebo „Hey Little Precious”. Zaujal i její nepřítomný výraz, extravagantní pohyby a taneční kreace, kterými však studené brněnské publikum příliš nerozpohybovala. Bylo zřejmé, že je hudbou při vystoupení naprosto pohlcena a místy jsem měl obavy, aby na pódiu o něco nezakopla.

Při promluvách k obecenstvu však působila velmi mile. Pochválila kapelu Viah za skvělé vystoupení a upřímně poděkovala přítomným za podporu. Jestli byla počtem příchozích zklamaná, rozhodně to nedala znát. Naopak se zmínila, že toto turné je malým zázrakem, jelikož se po covidové pauze kapela dávala těžko zase dohromady. Díky hitu „Think” už má svou pozici vybudovanou a rozhodně nemusí začínat od nuly. Mráz po zádech vyvolal i cover skladby „99 Luftballons” v originálním jazyce, který má rozhodně chladnější atmosféru než původní verze od autorky Nena. Přesto celý koncert probíhal ve velmi přátelské a příjemné atmosféře. 

Jakmile utichl poslední skladba a zpěvačka zmizela v zákulisí, snažila se „náhradní" členka Rose publikum trochu zabavit, ale moc se jí to nevydařila. Obě muzikantky však hned přišly ke svému stánku s merchem a ochotně si se všemi povídaly. Kaleida sází na procítěné momenty, silná témata a expresivní zpěv. Spolu s místy až ambientní muzikou je zaděláno na kvalitní hudbní zážitek. Nízká účast trochu mrzí, ale na dobrém pocitu z koncertu to nemá žádný vliv.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru