Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku

Twenty One Pilots po třech letech přichází s novou hudbou. Singlem "Overcompensate" tak odstartovali poslední desku, která se bude točit kolem tajemného příběhu fiktivního městečka DEMA. S novou hudbou také rovnou oznámili vydání alba Clancy, které spatří světlo světa 17. května 2024.

 

 

Cesta charakteru Clancy a biskupů započala již v roce 2015 s vydáním průlomového alba Blurryface. Od té doby stihli Twenty One Pilots vydat další dvě alba, Trench (2018) a Scaled and Icy (2021), která postupně odhalovala nová tajemství a kapitoly příběhu města DEMA. Kapela s fanoušky komunikuje za pomoci kryptických zpráv a stránek s kódy, které ti nejoddanější dokázali rozluštit. V posledních týdnech ale začaly některým lidem chodit opravdové červené obálky obsahující několik papírů naznačujících, že se brzy začne něco dít. Celkem 1500 obálek tak obletělo celý svět a zhruba ve stejný čas se začaly v USA i Evropě objevovat plakáty s novým logem kapely. 

 

První zmínky o možné nové hudbě ale začaly vyplouvat na povrch na sociální síti X (Twitter). Anonymní uživatel, který se již dříve několikrát trefil s predikcemi o vydání hudby, na začátku února naznačil, že Pearl Jam a Twenty One Pilots se chystají v nejbližší době vydávat novou hudbu. Napjatí fanoušci tak netrpělivě čekali na novinku od Pearl Jam, která, světe div se, opravdu vyšla. Naděje tak vzrostla a zanedlouho příchod nové éry potvrdila samotná kapela. Po dlouhých letech domněnek a teorií jsme se dočkali krátkého filmu s názvem I AM CLANCY, ve kterém zpěvák Tyler Joseph vysvětluje pozadí za příběhem charakteru Clancy a devíti biskupů v čele s Nicolasem Bourbakim, jehož jméno se objevuje například v písni Nico and the Niners (2018).

 

 

Singl Overcompensate spatřil světlo světa 29. února v 19.00 našeho času. Společně s ním vyšel také videoklip, který se, jak jinak, točí kolem fiktivního příběhu. Hudebně velmi připomíná desku Trench s prvky písní Levitate, Pet Cheetah či Heavydirtysoul z fenomenální desky Blurryface. Součástí písně je také sample songu Bandito, jehož text „I created this world, to feel some control, destroy it if I want, so I sing sahlo fohlina" nás vrací zpět do zmíněné éry desky Trench. 

Poté už ale nastane změna beatu a zpěvák Tyler Joseph rozjede neskutečně chytlavou pasáž s rapem/mluveným slovem. Tvrďáckou masku sundá až s příchodem refrénu, který působí uvolněně, a lehce připomíná píseň Choker z posledního alba Scaled and Icy. Společně s videoklipem Overcompensate působí jako audiovizuální dílo hodné promítání v kině. Aby také ne, Joseph opět spojil síly s producentem Paulem Meanym (producent také na desce Trench, pozn. redakce) a dle slov fanoušků se jedná o jeden z nejlepších počinů, které kdy kapela vyslala do světa.

Deska Clancy, kterou Twenty One Pilots chystají na 17. května 2024 vyjde přesně devět let od vydání průlomového alba Blurryface (2015). Že je to náhoda? Tak to se mýlíte. Devět let, devět biskupů a uzavření devět let trvajícího cyklu příběhu města DEMA. Ano, až takto dopředu Tyler Joseph a Joshua Dun přemýšlejí. Už teď se nemůžeme dočkat, co si pro nás kapela k uzavření lore připravila.

 ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru