Třetí den Metronomu se nesl ve znamení devadesátek, vystoupili Underworld a Alice

Třetí den Metronomu se nesl ve znamení důsledků předchozí bouřky a tzn. i blátivého povrchu. Spolu s technickými problémy způsobenými vodou tak musel být přesunut koncert Andyho Čermáka do IQOS. Vykukující slunce dávalo tušit skvělý zbytek dne a tak se i natěšení návštěvníci sešli u fontány na Lenny, která tím pádem dnešní maraton začínala. Hlavním lákadlem večera však bylo duo Underworld.

Britské uskupení je legendou daného stylu, je srdeční záležitostí některých generací a je stále svěží. Mnozí si na Metronomu splnili sen je vidět poprvé a mnozí šli na jistotu, protože je v Čechách už měli možnost vidět několikrát. Symbol 90. let, Born Slippy, zazněl nakonec. Dokonal tak euforii pod podiem, která se během vystoupení stupňovala. Undrworld si tak zapsali další úspěšný zářez v Čechách

Prago Union jsou na Metronome doma

Lenny svůj výraz postupně mění z trochu divoké rebelky v dospělou zpěvačku a její kultivovanější projev ještě víc graduje její osobitý talent. S přítomnými diváky si předávala navzájem silné sympatie a kdyby se nepřiznala, že bojuje s respirační chorobou, těžko by to do ní někdo řekl. Koncert rozpumpovala písní Lover, zazpívala především novější písně, ale Hell.o chybět nemohlo.

ČT Park Stage se už mezitím rozjela. Svůj koncet si zde užila anglická zpěvačka Lusaint. Ale mezitím si své nádobíčko připravila pražská pohupovačka Prago Union. Tentokrát otvírali hlavní pódium a tentokrát dokázali nejen zaujmout ale zřejmě i překvapit značně početné publikum. Bezesporu zde mnoho přítomných na jejich klubové koncerty nechodí, ale řeka Katových frází prostě udělala své. Jisté sympatie si zaslouží na dřeň poctivý přístup k hip hopu s maximálním využitím živých nástrojů, ale projevem, který by se dal nazvat atipompézní. Proběhla i ochutnávka z připravovaného nového alba.

Pozor Grunge!

Výraznou bombou bylo od pořadatelů pozvat Alici. Těžko říct, jestli za úspěch koncertu skupiny, hrající naživo velmi sporadicky, mohla populární retro nálada ve společnosti. Každopádně Dan Bárta na devadesátky vzpomínal skoro v každém mluveném vstupu. Jejich vystoupení dalo vzpomenout na dřevní doby, kdy za nelehkých podmínek vznikala tahle muzika, kdy Ivan Jonák byl středem pražské společnosti a Dan Bárta měl opravdu dlouhé vlasy. Ale možná tenkrát nezpíval tak dobře a obětavě, jako dnes. Zájem o jejich koncert byl opravdu obrovský a nejednoho diváka zřejmě blahem až mrazilo.

Od brutálního rapu k orchestrální klasice aneb když baletky svlékají kalhotky

Paralelně s Alicí probíhalo na ČT Parku vystoupení Sáry Vondráškové alias Never Sol pod hlavičkou ČR Vltava. Tato rozhlasová stanice slaví 50 let a zmíněná zpěvačka vystupuje jako jedna z osobností Vltavy v rámci narozeninových koncertů. Sára předvedla něco z alternativy, kterou jinak sama uvádí. Balthazar pak ovládly dynamickým indie popem hlavní podium. Jetliže Prago Union razí svůj hip hop decentní cestou, DJ Wich s Maniakem o nějakou tu hodinku později rozpoutali pořádný bordel. Maniakova slova už jsou mnohem přímočařejší a nouze nebyla např. o lekci orálního sexu.

Fontána tento den zažívala nátřesk. Večer patřil Jiřímu Macháčkovi a Mig 21. I když se jedná o pódium menší, vystoupili tito striptéři hned s celým Orchestrem Národního divadla čítající na 60 osob. Výsledek programu připraveného speciálně pro Metronome byl famózní. Jiří Macháček se sice nesvlékl, ale tanečnice svlékly několikery své kalhotky.

Festival Metronome Prague těžké časy zatím přežil a rozhodně se dá tvrdit, že po dlouhé pauze obstál se ctí. Nově rozvržený areál už nabízel dostatek místa k pohybu diváků. Nejzásadnější novinkou bylo pódium na fontáně, které pro diváky nabízelo spoustu míst k sezení a to dokonce i z části krytého. Festival tak i přes krátkodobou ale intenzivní nepřízeň počasí zanechal spoustu pozitivních dojmů.
Foto: Jana Kleinbauerová
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hustej Joe, alias Michal Horák, dobývá srdce Sandry Novákové
23.07.

Hustej Joe, alias Michal Horák, dobývá srdce Sandry Novákové

Nejen milovníky country a westernu jistě potěší nová, hodně vtipná písnička Michala Horáka s názvem Hustej...


Lenny Kravitz si na Colours of Ostrava přijel zajamovat
23.07.

Lenny Kravitz si na Colours of Ostrava přijel zajamovat

Americký zpěvák, kytarista i příležitostný herec Lenny Kravitz patřil k největším hvězdám letošního festivalu...


Colours of Ostrava je hudebním rájem pro alternativní povahy
23.07.

Colours of Ostrava je hudebním rájem pro alternativní povahy

Moje první zkušenost se slavným festivalem Colours of Ostrava v Dolních Vítkovicích byla krátká, leč intenzivní. K návštěvě...


Sziget Festival 2024 neláká pouze na hudební hvězdy
23.07.

Sziget Festival 2024 neláká pouze na hudební hvězdy

Týden plný největších hudebních hvězd jako Kylie Minogue, Fred Again.., Halsey, Liam Gallagher, Skrillex, Four Tet,...


Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl
22.07.

Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl

Sportovní fanoušci znají Alexe Choupenitche jako skvělého šermíře, který v roce 2021 vybojoval na olympiádě...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru