Třetí den Metronomu se nesl ve znamení devadesátek, vystoupili Underworld a Alice

Třetí den Metronomu se nesl ve znamení důsledků předchozí bouřky a tzn. i blátivého povrchu. Spolu s technickými problémy způsobenými vodou tak musel být přesunut koncert Andyho Čermáka do IQOS. Vykukující slunce dávalo tušit skvělý zbytek dne a tak se i natěšení návštěvníci sešli u fontány na Lenny, která tím pádem dnešní maraton začínala. Hlavním lákadlem večera však bylo duo Underworld.
Britské uskupení je legendou daného stylu, je srdeční záležitostí některých generací a je stále svěží. Mnozí si na Metronomu splnili sen je vidět poprvé a mnozí šli na jistotu, protože je v Čechách už měli možnost vidět několikrát. Symbol 90. let, Born Slippy, zazněl nakonec. Dokonal tak euforii pod podiem, která se během vystoupení stupňovala. Undrworld si tak zapsali další úspěšný zářez v Čechách
Prago Union jsou na Metronome doma
Lenny svůj výraz postupně mění z trochu divoké rebelky v dospělou zpěvačku a její kultivovanější projev ještě víc graduje její osobitý talent. S přítomnými diváky si předávala navzájem silné sympatie a kdyby se nepřiznala, že bojuje s respirační chorobou, těžko by to do ní někdo řekl. Koncert rozpumpovala písní Lover, zazpívala především novější písně, ale Hell.o chybět nemohlo.
ČT Park Stage se už mezitím rozjela. Svůj koncet si zde
užila anglická zpěvačka Lusaint. Ale mezitím si své nádobíčko připravila pražská
pohupovačka Prago Union. Tentokrát otvírali hlavní pódium a tentokrát dokázali
nejen zaujmout ale zřejmě i překvapit značně početné publikum. Bezesporu zde
mnoho přítomných na jejich klubové koncerty nechodí, ale řeka Katových frází
prostě udělala své. Jisté sympatie si zaslouží na dřeň poctivý přístup k hip
hopu s maximálním využitím živých nástrojů, ale projevem, který by se dal
nazvat atipompézní. Proběhla i ochutnávka z připravovaného nového alba.
Pozor Grunge!
Výraznou bombou bylo od pořadatelů pozvat Alici. Těžko říct, jestli za úspěch koncertu skupiny, hrající naživo velmi sporadicky, mohla populární retro nálada ve společnosti. Každopádně Dan Bárta na devadesátky vzpomínal skoro v každém mluveném vstupu. Jejich vystoupení dalo vzpomenout na dřevní doby, kdy za nelehkých podmínek vznikala tahle muzika, kdy Ivan Jonák byl středem pražské společnosti a Dan Bárta měl opravdu dlouhé vlasy. Ale možná tenkrát nezpíval tak dobře a obětavě, jako dnes. Zájem o jejich koncert byl opravdu obrovský a nejednoho diváka zřejmě blahem až mrazilo.
Od brutálního rapu k orchestrální klasice aneb když baletky svlékají kalhotky
Paralelně s Alicí probíhalo na ČT Parku vystoupení Sáry Vondráškové alias Never Sol pod hlavičkou ČR Vltava. Tato rozhlasová stanice slaví 50 let a zmíněná zpěvačka vystupuje jako jedna z osobností Vltavy v rámci narozeninových koncertů. Sára předvedla něco z alternativy, kterou jinak sama uvádí. Balthazar pak ovládly dynamickým indie popem hlavní podium. Jetliže Prago Union razí svůj hip hop decentní cestou, DJ Wich s Maniakem o nějakou tu hodinku později rozpoutali pořádný bordel. Maniakova slova už jsou mnohem přímočařejší a nouze nebyla např. o lekci orálního sexu.
Fontána tento den zažívala nátřesk. Večer patřil Jiřímu Macháčkovi a Mig 21. I když se jedná o pódium menší, vystoupili tito striptéři hned s celým Orchestrem Národního divadla čítající na 60 osob. Výsledek programu připraveného speciálně pro Metronome byl famózní. Jiří Macháček se sice nesvlékl, ale tanečnice svlékly několikery své kalhotky.
Festival Metronome Prague těžké časy zatím přežil a rozhodně se dá tvrdit, že po dlouhé pauze obstál se ctí. Nově rozvržený areál už nabízel dostatek místa k pohybu diváků. Nejzásadnější novinkou bylo pódium na fontáně, které pro diváky nabízelo spoustu míst k sezení a to dokonce i z části krytého. Festival tak i přes krátkodobou ale intenzivní nepřízeň počasí zanechal spoustu pozitivních dojmů.HUDEBNÍ ZPRÁVY
Alice Cooper se vrací po dvou letech do ČR
Legendární rockový hudebník Alice Cooper, který v loňském roce nadchl fanoušky svým nezapomenutelným koncertem...
Pro Cocotte Minute je Lucerna srdeční záležitost
Cocotte Minute odpočívat neumějí. Po vydařené letní festivalové sezóně zavítají na podzim do klubů v rámci...
Dojemné vítězství a slzy, do Prahy dorazí Cian Ducrot
Irský zpěvák a skladatel Cian Ducrot se proslavil svými emotivními písněmi a silným hlasem. Vyznačují se intimními...
Písně ze sólového alba Jiřího Imlaufa si všímají hlavně malých věcí
Když v roce 2021 ukončila činnost ústecká skupina Houpací koně, rozhodl se jejich zpěvák a kytarista Jiří Imlauf pokračovat...
Dvoj-kytarový virtuoz Michael Batio rozparádí v říjnu metalové Svatobořice
17. října 2025 si do kalendáře zapíšou všichni nadšenci kytarových velikánů! Do ČR totiž zavítá Michael Angel...
» zobrazit více...
RECENZE
» Čtvrtá italská „mše“ se mistrně...
» Everest: Halestorm (opět) šplhají na vrchol...
» Poklady Ztraceného ráje: Dračí časy...
» Jeviště snů aneb Donor-ští rytíři...
» Szidi Tobias se vrací po deseti letech....
» Tomadachi je album o přátelích, o lásce,...
» zobrazit více...
Tradiční vzpomínka Koncert pro Kaštánka v klubu Modrá Vopice
9. srpna 2025 uplynulo neskutečných jedenáct let od doby, kdy odešel do rockového...
Alice Cooper se vrací po dvou letech do ČR
Legendární rockový hudebník Alice Cooper, který v loňském roce nadchl...
Pražský výběr – dobrý výběr. Holešovice i myši tancovaly.
Půl hodiny před začátkem se plocha Areálu 7 v pražských Holešovicích...
Poslední srpnový víkend patřil Harleyům
Nejde o kapelu Harlej, ale o legendární motorky Harley-Davidson. Na pražském...
ILYHB si užívají festivalovou sezonu a těší se nejen na Sziget
I Love You Honey Bunny je indie-pop-rocková kapela z Prahy. Tvoří ji zpěvák...
Moje srdeční záležitost se vrací do pražské O2 Arény se svými osvědčenými hity
Připravte se na fantasticky prožitý hudební večer, protože OneRepublic míří...
Lipo a Kuba Ryba natáčeli ve věznici Jiřice
Rapper Lipo a hostující Kuba Ryba ze skupiny Rybičky 48 přinášejí ve videoklipu...
Na Veveří se mohou těšit Nela a Pavla
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Veveří. V naší soutěži jste...
Doctor Victor zazní živě v Lucerně
Česká rocková kapela Doctor Victor přepisuje historii. Frontman Vojtěch Bureš...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.