Tony Martin je pořád plný vášně a zpívá jako mladý bůh

Recenze alba : Thorns

Album: Thorns
Interpret: Martin Tony
Celkový čas: 00:49:10
Vydavatel: BATTLEGOD PRODUCTIONS / DARK STAR RECORDS
Rok vydání: 2022
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Je takřka nemožné napsat recenzi na sólové album Tonyho Martina a nezmínit přitom Black Sabbath, s nimiž birminghamský zpěvák natočil pět elpíček - The Eternal Idol (1987), Headless Cross (1989), Tyr (1990), Cross Purposes (1994), Forbidden (1995), z nichž se druhé a třetí zařadilo mezi kultovní alba legendární skupiny.   

Po odchodu z Black Sabbath se Tony Martin zapojoval do různých projektů. Nezapomínal ani na sólovou tvorbu, ale nikdy s ní větší díru do světa neudělal, i když se obklopoval muzikanty zvučných jmen (Brian May, Geoff Nicholls, Neil Murray, Zak Starkey, Cozy Powell a další). Jeho alba Back Where I Belong (1992) a Scream (2005) tak postupně upadla v zapomnění a nyní po sedmnácti letech přichází potřetí s vlastní kůží na trh. Prsty v tom má kytarista Scott McClellan, který Martina přesvědčil k napsání nových kompozic. Nakonec jich spolu složili jedenáct a použili je na třetí řadovou desku.  Příjemným zjištěním je, že ani ve čtyřiašedesáti neztratil Tony nic ze svých vokálních kvalit v rozsahu pěti oktáv, kterými se kdysi proslavil, a i tentokrát válcuje ušní bubínky od začátku do konce. Tuctová není ani samotná hudební produkce, jež se inspirovala severským metalem. Hned na úvod přichází smršť v As the World Burns, která nenechává nikoho na pochybách, kdo vyčnívá nad všemi údernými riffy. Nechybí ani potřebné drama v epické doom metalové Book of Shadows.   
S přibývající stopáží přitom silnějších momentů přibývá. Například v houslemi vyšperkované Damned By You, kde se Martinův výkon přibližuje dalšímu legendárnímu hlasu Black Sabbath, Ronniemu James Diovi. Podobně silná je i titulní a zároveň závěrečná skladba, v níž Pamela Moore - hostující kdysi na slavném albu Operation: Mindcrime (1988) od Queensrÿche - přispěla vynikajícím doprovodným vokálem.  Celkové nám tedy Tony Martin, jeden z nejpodceňovanějších hudebníků na metalové scéně, nabízí povedené album. Jen doufejme, že nás nenechá příště čekat další dekádu a půl. Kuráž by mu snad mohla dodat ohlášená reedice sabbathovských alb s jeho hlasem, zajišťující mu zasloužené uznání. Odsud je už jen krůček k vlastní kariéře a byla by chyba v ní nepokračovat. Zvláště, když je Tony pořád plný vášně a zpívá jako mladý bůh.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru