Tolstoys hledají na novém albu Mirror Me vlastní identitu

Pod názvem Mirror Me vydávají Tolstoys, kapela rozkročená mezi Berlínem, Prahou a Bratislavou, nové, v pořadí druhé studiové album. Zároveň vychází videoklip k titulní skladbě. Zahráli si v něm i producent Drew Deal a masteringový inženýr Zino Mikorey, kteří zásadním způsobem přispěli ke konečnému vyznění alba. Tolstoys svou novinku, jejímž hlavním tématem je hledání vlastní identity, představí 17. března v brněnském Kabinetu Múz a o den později v pražském Café V lese, kde desku také pokřtí.

Hudebníci na novém albu zkoumají představu, že všechny naše pocity, zvyky a vzorce vycházejí z toho, jak se k nám naši rodiče, přátelé a partneři chovali v minulosti. „Během přípravy desky jsme zpovzdálí pozorovali naše emoce. Snažili jsme se je pochopit, a tím posilnit svá vlastní já, dospět," říká mladá autorka a zpěvačka Ela Tolstova, která v tomto procesu hledání osobní identity a zrcadlení sama sebe výrazně posílila své sebevědomí. A sebevědomě působí i celá šestičlenná kapela.   Videoklip k titulní skladbě desky vznikl pod taktovkou mladých německých filmařů, bratrů Olafa a Felixe Spitty. Natáčelo se v Berlíně, kam se Ela před půl rokem odstěhovala za studiem kompozice populární hudby na BIMM Institute Berlin. „Klip jsme natočili pouhé dvě měsíce po mém nastěhování do Německa s komunitou umělců a zároveň našich přátel, kteří mě velmi spontánně a rychle přijali mezi sebe. Každá scéna symbolizuje jednu skladbu na albu. Popeláři ve scéně závěrečného objetí jsou Drew Deal a Zino Mikorey," dodává Tolstova s tím, že s touto pro desku klíčovou dvojicí Tolstoys začali pracovat už před dvěma lety a postupně se mezi nimi vytvořilo velmi silné kreativní a přátelské pouto.

Skladba navazuje na už zveřejněné singly a videoklipy Describe My Name, Chýbanie, Skin Hunger (We Are Human Beings), Cigarette Tongue a Gentle. Jejich prostřednictvím a pokaždé s jiným vizuálním umělcem Tolstoys od jara loňského roku postupně odkrývají příběh své nové desky. Intenzivní byla zejména Elina čtyřměsíční taneční příprava před natáčením videoklipu ke skladbě Gentle, která aktuálně boduje v playlistu EQUAL Global na Spotify vedle takových jmen jako FKA Twigs nebo Sevdaliza. Silným iniciačním zážitkem bylo ale i nahrávání fake svatby obou hlavních protagonistů kapely Ely a Michala v klipu Describe My Name nebo příprava klipu Skin Hunger (We Are Human Beings), kde ve zvířecích maskách oslavovali lidskou sounáležitost.Album Mirror Me obsahuje 10 skladeb a vyšlo 22. února u Slnko Records. Tolstoys svou novou hudbu představí na turné po České republice, Slovensku a Německu. Nejprve zahrají 17. března v brněnském Kabinetu Múz a 18. března v pražském Café V lese, na obou těchto místech jim bude předskakovat herečka a hudebnice Karolína Beranová. Následně Tolstoys 23. dubna vystoupí na Sharpe festivalu v Bratislavě a poté je po boku německé kapely Darjeeling čekají koncerty v Berlíně, Cologne a Hamburku. V závěru turné se na tři koncerty vrátí opět na Slovensko. Slovenský křest desky proběhne 28. května v bratislavské Nové Cvernovce.
Foto: Irina Drahun
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Zpěvák Seal se vrací do ČR, tentokrát do Pardubic
14.07.

Zpěvák Seal se vrací do ČR, tentokrát do Pardubic

Zpěvák Seal, autor hitů „Kiss from a Rose" nebo „Crazy", se vrací do ČR, tentokrát jej uslyší fanoušci v pardubické Enteria...


Blíží se brněnský festival Pop Messe
12.07.

Blíží se brněnský festival Pop Messe

Čtvrtý ročník městského festivalu Pop Messe v Brně proběhne už za necelé dna týdny, a to v termínu 25. - 27. července...


Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín
11.07.

Patnáctý zářez si do své historie udělal multižánrový festival Rock for JK Manětín

Areál u Zámeckého parku v Manětíně se v pátek 5.7.2024 proměnil v hudební arénu, kde se uskutečnil...


Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní
11.07.

Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní

Před rokem dobyla rocková skupina Jasná páka v rámci Prague Open Air Ledárny Braník (reportáž). Nyní v rámci...


Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor
11.07.

Ivan Hlas a Cirk La Putyka lákají na rodinný festival Školní tranzistor

Podještědská kulturní památka Stará škola Křižany zve na čtvrtý ročník multižánrového rodinného...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Pollen
25.06.

Pollen

» Blacktop Mojo

Pollen je název pátého studiového alba americké post grunge/hard...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru